Concerto d'amore

Seria: Z zegarkiem
Wydawnictwo: W.A.B.

Sugestywna, zmysłowa opowieść o poszukiwaniu miłości, sensu i stałości w świecie, którym rządzi przypadek. Bohaterowie to czterdziestoletni mężczyzna, żyjący z dnia na dzień, emocjonalnie niedojrzały, nieustannie angażujący się w przelotne romanse z młodymi dziewczynami, i kobieta w podobnym wieku, samotnie wychowująca nastoletnią córkę, wciąż atrakcyjna, ale żyjąca wspomnieniami dawnej namiętności. On ma wrażenie, że nie żyje naprawdę i poszukuje w dzieciństwie źródeł lęku, który pozbawił go szczęścia. Ona szuka wskazówek w snach i w mrocznej historii swojej rodziny. Losy obojga krzyżują się w niezwykłych okolicznościach. Czy to spotkanie uporządkuje ich świat? Powieść Anny Boleckiej zachwyca intensywnością emocji, bogactwem wątków i symboli. To także wielobarwna panorama Warszawy, zmieniającej się w rytm pór roku, i galeria wyrazistych, niebanalnych postaci, przede wszystkim pary głównych bohaterów, którym patronują Eros i Psyche.

Katherina87 | 2012-11-20

izabela81 | 2013-06-08
Na półkach: 2013 rok, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 07 czerwca 2013

Concerto d'amore przedstawia historię dojrzałego mężczyzny, ale oczywiście niedojrzałego emocjonalnie, który spotyka kobietę po przejściach. Spotkanie to poprzedzone jest dość długim wstępem. W książce pełno snów, wizji, ukrytych znaczeń, symboli, mitycznych bohaterów. Kto wierzy w sny, temu na pewno książka spodoba się. Pozytywnie zaskoczyła mnie subtelnie przedstawiona erotyka, zmysłowość i seksualność bohaterów. Czy ,,Concerto d'amore" to powieść o miłości? Myślę, że nie. Raczej o pragnieniu jej, oczekiwaniu i jakiejś niewypowiedzianej rozpaczy, bo bohaterowie są po prostu smutni. Dojrzali do miłości, której w ich życiu zabrakło. A kiedy ona już wreszcie przychodzi, to... tego nie zdradzę. Jeśli jesteście ciekawi - zapraszam do lektury.

gorzka | 2011-11-14
Przeczytana: 25 września 2010

Autorka jest z pewnością osobą utalentowaną, a świadczy o tym, całkiem nieźle napisana książka. Podobał mi się język, którym operowała A. Bolecka, tu i ówdzie nieco liryczny i relfeksyjny. Jednakże akcja i wątki o sile ludzkich snów nie przekonały mnie do siebie. Mam chyba trochę inne preferencje:).

Darek | 2017-01-10
Asica Jarzynka | 2015-09-21