Tajemnica księdza Sauniere'a

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Le secret de l'abbé Saunière

Rennes-le-Chateau to mała mieścina u podnóży Pirenejów. Gdy w 1885 roku przybywa tam nowy proboszcz, młody i przystojny ksiądz Berenger Sauniere, zastaje parafię w opłakanym stanie: walący się kościół i ubóstwo, zarówno materialne, jak i duchowe. Sauniere rozpoczyna renowację kościoła. Podczas prac przy ołtarzu znajduje tajemnicze manuskrypty w drewnianych tubach ukrytych w wizygockim filarze. W wyniku spotkań z dziwnymi ludźmi ksiądz otrzymuje duże pieniądze na prace w kościele i wygodne życie. Sauniere został wybrany przez tajemny Zakon Syjonu do poszukiwania ukrytego we wnętrzu gór Razes wielkiego skarbu. Przyjaciel Sauniere`a, Żyd, bankier, posiadający niezwykłą wiedzę i zdolności ezoteryczne, przypuszcza, że to legendarny skarb Salomona…

źródło opisu: Wydawnictwo Dolnośląskie, 2007

patimaka | 2014-08-31
Przeczytana: 29 sierpnia 2014

Autor stworzył nie najgorszą opowieść zaplatając ze sobą wydarzenia fikcyjne, jak i te prawdziwe. Szczerze powiedziawszy trudno było mi się przebijać przez kolejne rozdziały. Sporo zajęło mi doczytanie książki do końca. Kilka razy myślałam o zaprzestaniu czytania, ale podsumowując jestem nawet zadowolona, że poznałam zakończenie.
Sięgając po książkę spodziewałam się czegoś innego. Gdy zobaczyłam tytuł pomyślałam, że będzie to biografia. Muszę przyznać, że trochę się zawiodłam, ale przecież mam pisać o tym co przeczytałam, a nie o tym czego oczekiwałam.
Nie jestem pewna czy polecam "Tajemnicę Księdza Sauniere'a". W każdym razie moja opinia waha się pomiędzy niezłą książką, a sprawiającą mały zawód. Aczkolwiek, jak często piszę, warto wyrobić sobie własną opinię.

Merthezeer | 2014-07-31

Według mnie, ta książka jest bardzo dobra z dwóch powodów. Po pierwsze, właśnie tą książką rozpocząłem swoją przygodę z książkami, a było to dosyć późno, bo już po maturze, ale lepiej późno niż wcale. A po drugie, to fabuła i sposób pisania autora. Odkrywanie tajemnic, templariusze, tajne zgromadzenia, po prostu lubię takie klimaty.

Inger | 2016-09-26
Przeczytana: 26 września 2016