Podróż na okręcie „Beagle”

Tłumaczenie: Kazimierz Szarski
Wydawnictwo: Libron
Voyage of the Beagle

Podróż na okręcie Beagle można czytać na różne sposoby (choć od owego, formalnie nieobecnego, ewolucjonizmu uciec się nie da) i zawsze jest to lektura fascynująca. Po pierwsze więc jest to po prostu zapis wielkiej przygody, niemal turystyczny przewodnik po krajach tropików, z którego wiele się można dowiedzieć nie tylko o przyrodzie odwiedzanych przez Darwina obszarów, ale także ich historii, zabytkach i ludziach je zamieszkujących. Wszystkie z odwiedzanych terytoriów były w tym czasie europ

| 2016-03-08
Przeczytana: 2009 rok