Kod Leonarda da Vinci

Tłumaczenie: Krzysztof Mazurek
Cykl: Robert Langdon (tom 2)
Wydawnictwo: Albatros, Sonia Draga
3 261
2 648
The Da Vinci Code
literatura piękna

W Luwrze zostaje popełnione morderstwo. Jego ofiarą jest kustosz. Zwłoki zostają znalezione w pozycji przypominającej sławny rysunek witruwiański, na którym renesansowy artysta przedstawił idealne proporcje ludzkiego ciała. W zbrodnię zamieszany jest według policji profesor z Harvardu, znawca symboliki religijnej. Sprawy komplikują się, gdyż umierający kustosz pozostawił szereg zagadek, które mają pomóc wskazać winnych tej zbrodni i trzech innych popełnionych tej nocy na wpływowych mieszkańcach Paryża. Ale mają też doprowadzić do czegoś znacznie bardziej istotnego.

Wydanie w twardej oprawie z obwolutą i etui.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Lukrecja22 | 2019-07-18

Nie sądziłam nawet,że powszechny bestseller może być tak udany! Nic tylko dziękować sąsiadom,że mi go dali :).

vija | 2019-07-17
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Bardzo wciągająca . Przeczytałam jednym tchem , polecam i na pewno jeszcze do niej wrócę .

ColaVaniliowa | 2019-07-09

Urzekły mnie w danej lekturze szczegółowe opisy miejsc. Ta książka nie potrzebuje ilustrowanych wydań gdyż dane opisy są najpiękniejszymi obrazami.

Radek | 2019-07-06
Przeczytana: 01 marca 2019

bardzo dobra książka

Dawid Woźniak | 2019-06-24

Moja pierwsza książka Dana Browna. Niby fajna, momentami wciągająca, strony się połyka, jest parę zwrotów akcji, nawet ciekawi bohaterowie... Ale nie czytałem jej ani z zapartym tchem, ani nie ciągnęło mnie żeby do niej wrócić już po odłożeniu. Zbyt "płaska" - dużo naiwności, uproszczeń i mimo wszystko jednowymiarowych bohaterów. Taka pisana "ze schematu", jakby autor odhaczał co w takiej książce powinno się znaleźć, wrzucił wszystko i zadowolony książkę wydał, przez co jest przewidywalna, naiwna, nie trzyma w napięciu, brakuje jej iskry szaleństwa autora, który wymyśliłby coś niespodziewanego. Nie, tutaj wszystko jest cacy, jedyne 'szaleństwo' to, że tak to nazwę, "podkopywanie pozycji kościoła" czy może "zadawanie niewygodnych pytań". Problem w tym że ta książka nie zmusza nawet do przemyśleń, do wysiłku intelektualnego. Taki 'popkorniak', jak kolejny film o superbohaterach w kinie. Niestety "Avengers" to to nie jest, raczej "Batman vs. Superman".

No i książka taka jak ta...

Dark-River | 2019-06-23
Przeczytana: 22 czerwca 2019

Książka jest rewelacyjna. Autor wspaniale opisał widoki i dzieła aż czuć jakby się tam było i to wszystko oglądało własnymi oczami. Uwielbiam zagadki a w tej książce jest ich bardzo wiele nie które łatwe do odgadnięcia a inne powodują trudności z rozwiązaniem. Książka bardzo wciąga że nie chce się jej odłożyć.

ontheisland | 2019-06-09
Na półkach: 2019, Przeczytane
Przeczytana: 31 maja 2019

Polubiłam postać pana profesora Roberta Langdona. Zafascynowana jego przygodami w „Kodzie Leonarda da Vinci” postanowiłam tym razem już przerzucić się na filmy z udziałem Toma Hanksa. Bardzo dobra lektura na weekend.

elvirka13 | 2019-05-18
Przeczytana: 18 maja 2019

Niezwykle połączenie fikcji z faktami. Granicą między tymi dwoma gdzieś po drodze zanika. Zalecany powrót do lektury.

awp1v1 | 2019-05-03
Przeczytana: 03 maja 2019

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Intryga porywająca i niezwykle interesująca, przez co właśnie czuć głębokie rozczarowanie zakończeniem, zarówno ostatnimi wydarzeniami, jak i dosłownie ostatnimi linijkami. Zabrakło wyegzekwowania całej tej historii.

TOMAS | 2019-04-28

NA PRAWDĘ BESTSELLER - DAN BROWN TO WSPÓŁCZESNY MISTRZ MAM WSZYSTKIE JEGO POZYCJE. POLECAM KAŻDEMU W 100%.

Muzeum i inne sztuczki

Dziś Noc Muzeum – kilkanaście godzin w roku, kiedy Polacy szturmują placówki kulturalne. Gdy wrócimy już z odwiedzin w świątyniach sztuki, warto kontynuować bliskie spotkania z malarzami czy rzeźbiarzami, a ich dzieła przedstawiać również młodszym odbiorcom. Pomóc mogą w tym książki. Jakie? Odpowiada Jowita Marzec.

Wirtualne kursy, realne korzyści?

Gdzie można znaleźć takich wykładowców, jak Margaret Atwood, James Patterson, Dan Brown czy – wychodząc poza literaturę – Martin Scorsese, Aaron Sorkin i Helen Mirren? Dzięki coraz popularniejszym kursom online, aby wziąć udział w prowadzonych przez nich lekcjach, nie trzeba jechać na żaden amerykański uniwersytet. Czy jednak takie spotkania wirtualne zaowocują nabyciem konkretnych umiejętności?