Szalupą przez Atlantyk

Wydawnictwo: Ogar Press

Emocjonująca i ciekawa opowieść książka o żegludze w wyjątkowo niebezpiecznych warunkach, o egzotycznych wyspach i portach.Swego czasu, dwóch młodych nawigatorów, absolwentów Pańswowej Szkoły Morskiej, wyruszyło w niezwykłą podróż. Mając na celu polepszenie techniki ratowania się na morzu, podczas dobrej pogody czekali w portach, aby wyjść w morze, gdy zapowiadany był sztorm.Ich łodzią była standardowa łódź ratunkowa, zdjęta z transatlantyku Batory . Płynęli przez sztormy Bałtyku, Morza Północnego i Kanału La Manche. Uciekając przed mrozem przepłynęli Francję do Marsylii i zmierzyli się z budzącym trwogę Mistralem w Zatoce Lwiej.

Michalina | 2015-10-09
Rkrz | 2014-12-08