Wszyscy jesteśmy podejrzani

Wydawnictwo: Kobra Media
9788388791949

Inne wydania

Wznowienie powieści jednej z najpopularniejszych polskich autorek, której książki od wielu lat bawią kolejne pokolenia czytelników. ... "Przede mną nie musisz udawać idiotki - powiedział diabeł złośliwie. Obydwoje dobrze wiemy, co cię tak pcha do tego śledztwa. Nie tylko Zbyszek, nie tylko... Gdyby prokurator był stary, zezowaty, koślawy, tobyś od razu była mniej zainteresowana".

Degamisz | 2017-03-01
Przeczytana: 01 marca 2017

Joanna Chmielewska w mojej świadomości już na zawsze będzie zajmowała szczególne miejsce z którego nic ani nikt jej nie zepchnie. Większość mojego czytelniczego życia to jej książki, zaczynając od wczesnych lat szczenięcych i serii o Pawełku i Janeczce czy Teresce i Okrętce. Wierny jej byłem, jestem i będę już zawsze.

Owszem, to nie jest wybitna pisarka. Ale to autorka, której książki czytałem po wielokroć, znam je na pamięć, czytać będę jeszcze nie raz i nigdy mi się nie znudzą. Ma w sobie coś ta Chmielewska, że lektura jej książek zajmuje mi wręcz chwilę, bo czyta się je błyskawicznie, bawię się podczas czytania świetnie i poprawia mi to nastrój. Jej bibliografię znam wzdłuż i wszerz, a mimo to co chwilę wracam i za każdym razem czuję się jakby to był pierwszy raz.

„Wszyscy jesteśmy podejrzani” to już klasyka powieści Chmielewskiej – ten klimat głębokiego PRLu z nieodłącznym absurdem, te postaci z krwi i kości, ten niesamowity dystans autorki do wielu spraw, a do siebie...

PABLOPAN | 2012-03-27
Przeczytana: 19 lutego 2014

Czytając "Wszyscy jesteśmy podejrzani", stajemy twarzą w twarz z zagadką zamkniętego pokoju, a raczej zamkniętego biura. Jeden ze współpracowników pada ofiarą morderstwa, a zabójca znajduje się wśród pozostałych przy życiu... Kto okaże się zabójcą? Jak ułożą się relacje Joanny z nieziemsko, a wręcz diabelsko, przystojnym prokuratorem? Odpowiedzi na te pytania, okraszone nieprzeciętnym humorem i opisane niepowtarzalnym językiem, znajdziecie w książce. Serdecznie polecam!

wiejskifilozof | 2014-12-06

W moim domu Chmielewska jest bardzo chętnie czytana.Bo i styl i co ważniejsze fabuły jej książek są bardzo poczytne i takie na czasie.
Wszyscy Jesteśmy Podejrzani to kryminał z roku 1966,czyli wiekowy.Przynajmniej dla mnie :-)
Autorka już wtedy miała swój zabawny styl.
Fabuła może nie zachwyca,tak do końca ale w końcu wciąga.
Autorka opisuję oczywiście morderstwo i poszukiwania sprawcy.
Ciekawe postaci to prokurator,Wiesio i milicjant.

Marzena | 2015-10-17
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 17 października 2015

- Co macie?
- Zwłoki...
- Zwłoki w czasie? W sensie przestojów roboczych?
- Nie, w sensie nieboszczyka.

Ja mam troszkę przestojów roboczych w sensie, dzięki Bogu, zwłok w czasie,ale musiałam wrócić do Pani Chmielewskiej. Nie wiem który to już raz...

Niby nic śmiesznego- trup,tajemnica,wszyscy są podejrzani, a ja po drugiej stronie książki płaczę ze śmiechu.Nie da się inaczej, więc jeśli ktoś jeszcze nie czytał, albo waha się to ja szczerze polecam!!!

Mey-Mey | 2014-12-17
Przeczytana: 17 grudnia 2014

Jest śmiesznie i zabawnie - jak to u Chmielewskiej, jednak czytałam lepsze książki Pani Joanny. W "Wszyscy jesteśmy podejrzani" najbardziej przeszkadza chyba mnogość postaci, które w zasadzie niczym się od siebie nie różnią - panowie są do siebie podobni jak jeden mąż, a z pań tylko osoba narratorki ma nakreślony jakikolwiek charakter. Momentami trudno się połapać w tych wszystkich intrygach.

Kanclerz | 2013-11-05
Przeczytana: 02 listopada 2013

Brak wyobraźni to wada. A nadmiar?? Joanna zdecydowanie cierpi na tę, jak się okazuje, przykrą przypadłość wyobraźnianą. A co gorsza, wszystko co jej do tego pustego chwilami łba przyjdzie, natychmiast musi wszem i wobec rozgadać.
Skład dramatu: Biuro architektoniczne jako zbiór elementu wszelkiej maści - ludzi normalnych brak. Czasy PRLu wielce absurd lubujące. Morderca bez pomysłu robiący wszystko, co mu jedna wariatka przypadkiem podpowie. Wariatka o emocjonalności niestabilnej, pomysłowości bezgranicznej i materialistycznych majakach piekielnych.
Do tego wszystkiego majstersztyk języka Pani Chmielewskiej i ubaw mamy po pachy :).

Kontynuacja wizji utrzymana. Joanna w fartuchu bez paska rzucająca w diabła przedmiotami biurowymi, bo co!

kusiciel_dusz | 2015-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2015

Czy to jest kryminał? Teoretycznie tak, jest trup i śledztwo które ma na celu ujęcie sprawcy. Ale sposób w jaki dochodzi, do rozwikłania tej zagadki jest już zdecydowanie komediowy a chwilami nawet "piekielnie śmieszny" :)
Podejrzani są wszyscy współpracownicy denata a jest ich naprawdę spora ilość, a w toku śledztwa wychodzi na to, że praktycznie każdy miał powód by pozbawić życia Tadeusza, ale kto faktycznie i dlaczego tego dokonał musicie sprawdzić sami. Szczerze polecam, fani dobrej zabawy nie będę rozczarowani:)

Monika | 2014-01-31
Przeczytana: 30 stycznia 2014

Moim skromnym zdaniem, jest to najsłabsza z książek pani Joanny sposród tych, które trafiły w moje ręce do tej pory.
Jest tak zagmatwana i nużąca, że nie dobrnęłam nawet do jej zakończenia.

Lei_Libros | 2014-08-22
Przeczytana: 21 sierpnia 2014

Chmielewskiej drugie dzieło i pierwszy kryminał, zarazem. Jest denat. Jest śledztwo. I jest cała zgraja potencjalnych sprawców zbrodni, którzy łącznie... a i każdy, na swój sposób, z osobna z poważnej zbrodni czynią nonszalancki galimatias.

W miejscu i godzinach pracy trupem pada Tadeusz Stolarek, instalator sanitarny. Jego śmierć, bez wątpienia wywołana ręką osoby trzeciej, wprawia całą pracownię architektoniczną w zdumienie, być może i w szok, ale bynajmniej nie w żal, bo jak się okazuje każdy z kolegów zza biurka posiadał z nieboszczykiem zatargi, skrycie ukrywane i kompromitujące. Tadeuszowi, po prawdzie, kara się należała, co nie zmienia faktu, że morderca wykryty zostać musi. I tu zaczyna się ambaras, bo podejrzani tworzą zbiorowość barwną, niesubordynowaną i twórczą, co prowadzącym dochodzenie wyjątkowo utrudnia dojście do prawdy.

„Wszyscy jesteśmy podejrzani” to klasyka– jeden trup, wiele powodów do zabójstwa i dedukcyjne odkrywanie sprawcy, ubarwiona tym co u Joanny...

Heathcliff1984 | 2014-08-04

Chmielewska w najlepszym wydaniu.
Genialne dialogi, niebanalna fabuła, świetnie wykreowani bohaterowie.
To pióro, ten język, ach ten język...
Uwielbiam!!!!