Wszyscy jesteśmy podejrzani

Cykl: Przygody Joanny (tom 2)
Wydawnictwo: Kobra Media
Darmowe dodatki Edytuj książkę
9788388791949

Wznowienie powieści jednej z najpopularniejszych polskich autorek, której książki od wielu lat bawią kolejne pokolenia czytelników. ... "Przede mną nie musisz udawać idiotki - powiedział diabeł złośliwie. Obydwoje dobrze wiemy, co cię tak pcha do tego śledztwa. Nie tylko Zbyszek, nie tylko... Gdyby prokurator był stary, zezowaty, koślawy, tobyś od razu była mniej zainteresowana".

Arek | 2018-01-28
Przeczytana: 27 stycznia 2018

Powieść "Wszyscy jesteśmy podejrzani" jest napisana lekkim stylem i z typowym dla Pani Joanny Chmielewskiej humorem.

W książce mamy morderstwo, popełnione w miejscu pracy dwudziestu czterech osób.
Ofiarą jest jeden z pracowników, Tadeusz Stolarek.
Wiemy że do biura w którym doszło do zabójstwa, nikt spoza pracowników nie wchodził.
Z czasem atmosfera się zagęszcza gdy na wierzch wychodzą małe szwindle i machlojki.
Z prawie wszystkimi miał coś wspólnego denat, Tadeusz.
W wyniku tego że jest tak wielka liczba podejrzanych, z czasem zacząłem się gubić.

Powieść przypomina mi nieco twórczość Agathy Christie.
Zbrodnia w której podejrzane mogą być tylko osoby znajdujące się w określonym miejscu.

A całe morderstwo przewidziała, od a do z Pani Joanna. Nie tylko to że Tadeusz zginie, ale także w jaki nastąpi to sposób.
Polecam. Fani polskiej królowej kryminałów nie będą zawiedzeni.

Queequeg | 2017-03-01
Przeczytana: 01 marca 2017

Joanna Chmielewska w mojej świadomości już na zawsze będzie zajmowała szczególne miejsce z którego nic ani nikt jej nie zepchnie. Większość mojego czytelniczego życia to jej książki, zaczynając od wczesnych lat szczenięcych i serii o Pawełku i Janeczce czy Teresce i Okrętce. Wierny jej byłem, jestem i będę już zawsze.

Owszem, to nie jest wybitna pisarka. Ale to autorka, której książki czytałem po wielokroć, znam je na pamięć, czytać będę jeszcze nie raz i nigdy mi się nie znudzą. Ma w sobie coś ta Chmielewska, że lektura jej książek zajmuje mi wręcz chwilę, bo czyta się je błyskawicznie, bawię się podczas czytania świetnie i poprawia mi to nastrój. Jej bibliografię znam wzdłuż i wszerz, a mimo to co chwilę wracam i za każdym razem czuję się jakby to był pierwszy raz.

„Wszyscy jesteśmy podejrzani” to już klasyka powieści Chmielewskiej – ten klimat głębokiego PRLu z nieodłącznym absurdem, te postaci z krwi i kości, ten niesamowity dystans autorki do wielu spraw, a do siebie...

| 2018-08-29
Przeczytana: sierpień 2018

W biurze architektonicznym ginie jeden z pracowników.Został zamordowany przez jednego ze współpracowników,bo nikt obcy nie kręcił się po biurze.Wszyscy stają się podejrzanymi,zwłaszcza,że każdy miał motyw i sposobnosc,żeby dokonac zbrodni.

To druga książka Chmielewskiej,którą miałem okazję przeczytac.Było lepiej,niż za pierwszym razem,chociaż początek sprawił,że o mały włos,a odłożyłbym ją,bo było dziwnie.Na szczęście po kilku stronach autorka/narratorka (jak zwykle to Joanna)przechodzi do meritum.Akcja rozwija się dynamicznie,a cała galeria oryginalnych gmatwa śledztwo prowadzone przez kapitana milicji i przystojnego prokuratora.
Książkę czyta się szybko i przyjemnie.Niestety zakończenie nieco rozczarowuje,jakby autorka nie miała pomysłu,jak zamknąc akcję.

Generalnie polecam nie tylko fanom Chmielewskiej,ale także tym,którzy lubią lekkie historie z dreszczykiem.

Marzena | 2015-10-17
Przeczytana: 17 października 2015

- Co macie?
- Zwłoki...
- Zwłoki w czasie? W sensie przestojów roboczych?
- Nie, w sensie nieboszczyka.

Ja mam troszkę przestojów roboczych w sensie, dzięki Bogu, zwłok w czasie,ale musiałam wrócić do Pani Chmielewskiej. Nie wiem który to już raz...

Niby nic śmiesznego- trup,tajemnica,wszyscy są podejrzani, a ja po drugiej stronie książki płaczę ze śmiechu.Nie da się inaczej, więc jeśli ktoś jeszcze nie czytał, albo waha się to ja szczerze polecam!!!

Ech, ten Stolarek... przecież już godzinę wcześniej wiedział, że legnie w sali konferencyjnej, uduszony paskiem od damskiego fartucha. Mógł tam nie iść.

No ale poszedł, niestety, wynikiem czego:
1. Zwłoki (w sensie nieboszczyka) - sztuk jeden.
2. Podejrzanych (wszyscy jesteśmy) - sztuk dwadzieścia sześć.
3. Śledztwo.
4. Motywów od groma, bo pojawił się notes.
5. Romans, bo pojawił się prokurator-przystojniak.

Nie wiem, ile razy czytałam tę książkę. I za każdym razem śmieję się w głos. I zawsze mi poprawia humor.
Chmielewska jest nie tylko "królową kryminału". Chmielewska jest królową dowcipu.
Humor słowny po prostu cudowny. Błyskotliwe dialogi brzmią niczym gierki
słowne, i to niezależnie czy obrzucają się błotem koledzy architekci, czy sarkastycznie wyrafinowana Joanna flirtuje z prokuraturą...
Salwy śmiechu!!
Dla mnie Chmielewska świetna! Genialna! Nieśmiertelna!

PABLOPAN | 2012-03-27
Przeczytana: 19 lutego 2014

Czytając "Wszyscy jesteśmy podejrzani", stajemy twarzą w twarz z zagadką zamkniętego pokoju, a raczej zamkniętego biura. Jeden ze współpracowników pada ofiarą morderstwa, a zabójca znajduje się wśród pozostałych przy życiu... Kto okaże się zabójcą? Jak ułożą się relacje Joanny z nieziemsko, a wręcz diabelsko, przystojnym prokuratorem? Odpowiedzi na te pytania, okraszone nieprzeciętnym humorem i opisane niepowtarzalnym językiem, znajdziecie w książce. Serdecznie polecam!

filozof | 2014-12-06

W moim domu Chmielewska jest bardzo chętnie czytana.Bo i styl i co ważniejsze fabuły jej książek są bardzo poczytne i takie na czasie.
Wszyscy Jesteśmy Podejrzani to kryminał z roku 1966,czyli wiekowy.Przynajmniej dla mnie :-)
Autorka już wtedy miała swój zabawny styl.
Fabuła może nie zachwyca,tak do końca ale w końcu wciąga.
Autorka opisuję oczywiście morderstwo i poszukiwania sprawcy.
Ciekawe postaci to prokurator,Wiesio i milicjant.

Mey-Mey | 2014-12-17
Przeczytana: 17 grudnia 2014

Jest śmiesznie i zabawnie - jak to u Chmielewskiej, jednak czytałam lepsze książki Pani Joanny. W "Wszyscy jesteśmy podejrzani" najbardziej przeszkadza chyba mnogość postaci, które w zasadzie niczym się od siebie nie różnią - panowie są do siebie podobni jak jeden mąż, a z pań tylko osoba narratorki ma nakreślony jakikolwiek charakter. Momentami trudno się połapać w tych wszystkich intrygach.

Hefajstosek | 2018-12-08
Przeczytana: sierpień 2018

Kanclerz | 2013-11-05
Przeczytana: 02 listopada 2013

Brak wyobraźni to wada. A nadmiar?? Joanna zdecydowanie cierpi na tę, jak się okazuje, przykrą przypadłość wyobraźnianą. A co gorsza, wszystko co jej do tego pustego chwilami łba przyjdzie, natychmiast musi wszem i wobec rozgadać.
Skład dramatu: Biuro architektoniczne jako zbiór elementu wszelkiej maści - ludzi normalnych brak. Czasy PRLu wielce absurd lubujące. Morderca bez pomysłu robiący wszystko, co mu jedna wariatka przypadkiem podpowie. Wariatka o emocjonalności niestabilnej, pomysłowości bezgranicznej i materialistycznych majakach piekielnych.
Do tego wszystkiego majstersztyk języka Pani Chmielewskiej i ubaw mamy po pachy :).

Kontynuacja wizji utrzymana. Joanna w fartuchu bez paska rzucająca w diabła przedmiotami biurowymi, bo co!