Po burzy

Cykl: Heartland (tom 2)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
After the Storm
konie

Heartland to schronisko dla koni, wtulone między wzgórza Virginii, ale i coś więcej. To miejsce jedyne w swoim rodzaju - gdzie leczone są blizny przeszłości, gdzie przerażone i źle traktowane konie uczą się od nowa ufać ludziom.

Justyna Antoniewicz | 2015-05-10
Przeczytana: 10 maja 2015

Jestem zachwycona drugą częścią schroniska Heartlandu " Po burzy" po stracie mamy Amy z dziadkiem pomaga i leczy chore konie, które zaznały urazów poważnych bardzo dobrze sobie radzi z nimi, ma wspaniałe podejście z wielkim sercem, troską opiekuje się końmi żeby zaczęły jej na nowo ufać.
Jest pasjonatką koni,bardzo kocha je...do każdego zwierzęcia podchodzi z sercem,główna bohaterka Amy jest ciepłą, wspaniałą dziewczyną bardzo polubiłam ją.
Wywołała we mnie pozytywne uczucia, emocje silne ta książka przepiękna, cudna urzekła mnie,wciągająca i urocza historia dziewczyny walczącej o potrzebujących pomocy,opieki konie.
Pasja i Miłość do koni to jest coś pięknego, są zwierzętami mądrymi, wyjątkowymi, potrzebują naszej pomocy, troski one czują, że bardzo są kochane!!!!

Canis | 2012-09-02
Przeczytana: 02 września 2012

Druga część z serii "Heartland" ogarnęła mnie do głębi. Była już dużo mniej smutna, a zarazem wg mnie dużo bardziej ciekawsza. Mimo wrogości, jaką na początku dzielił Amy Spartan, a właściwie Gerry, wiedziałam, że w dalszej części książki będzie jego magiczna przemiana. Wierzyłam w niego.
Coraz bardziej przekonuję się do Lauren Brooke i jej końskiej serii "Heartland" i nie mogę się doczekać, kiedy sięgnę po kolejną część. :)

Luna | 2011-04-30
Przeczytana: 30 kwietnia 2011

Lauren Brooke znana jest ze swojej 'końskiej' serii Heartland. W poszukiwaniu jakiejś lekkiej i przyjemnej książki uznałam, że jakaś powieść tej autorki nadałaby się idealnie. Jak widać przeczucie mnie nie myliło.

Po śmierci matki Amy podejmuje się dalszego prowadzenia jej schroniska dla koni, Heartlandu. Dręczą ją wyrzuty sumienia- przecież to ona namówiła swoją mamę do ratowania konia podczas szalejącej wichury. Jednak po tragicznej w skutkach burzy nie tylko ona ucierpiała. Spartan, koń którego chciała ocalić, stał się nerwowy i nieprzystępny, a wobec niej samej nawet agresywny. Potrzebna mu jest terapia, ale czy Amy podejmie się wyzwania, podczas którego będzie musiała stanąć oko w oko ze swoim strachem i poczuciem winy?

Styl autorki przypadł mi do gustu: jest uosobieniem lekkości i przystępności. To dzięki niemu książkę czytało się w tak błyskawicznym tempie. Lauren Brooke posiadła umiejętność oczarowywania Czytelnika, bo chociaż brakowało szybkich zwrotów akcji lub...

Czarna_Szpileczka | 2014-01-24
Przeczytana: 03 listopada 2012

Bardzo piękna seria Lauren Brook "Heartland" trochę o miłości i też o tym że w życiu trzeba dokonywać wyborów racjonalnie myśleć i zapominać o cierpieniu które sprawili nam bliscy wybierając się na tamten świat. Seria książek mówi że nie można żyć samymi wspomnieniami.

Ta już 2 część serii jest dużo weselsza od części 1.

Moim zdaniem jest to piękna seria warta przeczytania w całości. POLECAM!

Serię poleciła mi przyjaciółka która ma zamiłowanie do koni i jest molem książkowym. Serię 20 książek przeczytałam w miesiąc bo te książki z tej serii są bardzo wciągające i czyta się je "jednym tchem".

Nanette | 2014-02-01
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 31 stycznia 2014

W drugiej części Amy zajmuje się Spartanem, koniem, który wraz z nią brał udział w wypadku. Początkowo koń jest bardzo wrogo nastawiony do dziewczyny, ale dzięki jej cierpliwości i uporowi, zaczynają się dogadywać. Dodatkowo Spartan zaczyna skakać przez przeszkody, a nawet odnajduje swój dawny dom i ukochanego właściciela.
Tą część czyta się równie szybko, co pierwszą (głównie ze względu na objętość), lecz dużo przyjemniej. Amy otrząsnęła się już z pierwszego szoku po śmierci matki i mniej rozpacza, choć i w tej części pojawiają się łzy. Po kilku konfliktach zaczyna też lepiej dogadywać się z siostrą.

SeaGoddess | 2012-08-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2009
Przeczytana: sierpień 2009

Druga część wywołała we mnie jeszcze pozytywniejsze uczucia. Amy wciąż nie mogła sobie poradzić ze stratą mamy, a przybycie nowego konia tylko pogłębiło jej niezabliźnione rany po wypadku. Zaciekawiła mnie sytuacja Spartana i przebieg jego terapii. I jak zwykle książkę pochłonęłam w parę godzin ;)

ecenzja z bloga MyBooks - Nasze Recenzje!

Chyba dzisiaj już każdy wie o tym, co złego może się przytrafić zwierzętom. Ludzie potrafią się nad nimi znęcać, bądź je po prostu opuścić. Niestety często te zwierzęta nie mogą sobie z tym poradzić. Na dodatek konie są uważane za lękliwe zwierzęta, a ich wielkość przeraża wiele osób, które po prostu boją się tych wielkich zwierząt. Jednak są osoby, które potrafią od nowa nauczyć źle traktowanych koni jak znów zaufać ludziom.

„Konie nie żywią urazy do nikogo. Ale na pewno kojarzy cię z wypadkiem. Myślę, że próbuję cię zaatakować, bo boi się, że jeśli znów pozwoli ci się zbliżyć do siebie, znów spotka go coś podobnego.
- To co Amy ma zrobić? [..]
- Odzyskać jego zaufanie.”

Książka jest głównie przeznaczona dla młodszej młodzieży, ale myślę że każdy kto kocha konie będzie z niej zadowolony. Jest napisana przystępnym językiem, typowym dla osób dla których książka jest adresowana, więc dorosły czytelnik mógłby poczuć się dziwnie w pewnym...

Filemona | 2012-05-30
Przeczytana: 30 maja 2012

Druga część 'Heartlandu', podobnie jak wcześniejsza, wyróżnia się wspaniałym podejściem autorki do opisu końsko-ludzkich relacji. Tu, ze względu na niebanalne rozwinięcie wątku Spartana i Kacperka, są one zarysowane nawet lepiej niż w pierwszym tomie. Jeśli komuś przypadły do gustu 'Powroty', z pewnością nie pogardzi też 'Po burzy'.

Aisog | 2012-02-06
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 05 lutego 2012

Ohhh.
Główna bohaterka okropnie mnie denerwowała w pierwszej połowie tej książki. Poprostu nic jej się nie podoba, o wszsytko się kłóci i nie probuje nawet trochę zaakceptować a co dopiero podziękować za pomoc jaką oferują jej wszyscy dookoła. ale ok.
później już trochę się poprawiła i zrobiła normalna. w sumie całą drugą połowe przeczytałam w mgnieniu oka, nawet nie zauważyłam kiedy się skończyło. i to jest na plus.
Książka ta jest całkiem miła do przeczytania na nudne wieczory.

ashellie | 2014-10-08

Amy wciąż nie może otrząsnąć się po śmierci mamy. Gdy do Heartlandu przyjeżdża Spartan, koń, który przeżył z nią ten wypadek, AMy zastanawia się czy zdoła dalej poprowadzić schronisko, tak jak wcześniej jej mama. I czy zdoła sobie wybaczyć...