Koń mi robił za kołyskę. Znani o koniach

Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy

Arhodie | 2015-08-30

Książka zawiera kilkadziesiąt opowieści i relacji znanych osób na temat ich przygód (czasem krótkich, czasem wieloletnich) z jazdą konną i z samymi końmi. Czyta się przyjemnie, choć ja czytałam ją na raty. Można zajrzeć w niej za kulisy aktorskiego światka, dowiedzieć się jak aktorzy radzili sobie w scenach jeździeckich i w jaki sposób się do nich przygotowywali. A także w jaki sposób narodziło się w nich zamiłowanie do jeździectwa. Czasem aż można pozazdrościć im szansy jeżdżenia pod okiem wybitnych instruktorów, w znanych ośrodkach jeździeckich w całej Polsce. Książka zawiera pełno anegdotek i jest lekka, natomiast na pewno nie dowiemy się za wiele o samej jeździe konnej.

Opal | 2010-10-12

Chociaż brak czasu sprawił, że czytałam tą książkę w przerwach między innymi opowieściami, to bardzo miło wspominam tak długą zażyłość z formą krótkich historii opowiedzianych przez wielu znanych ludzi. Polecam wszystkim miłośnikom koni, aktorstwa lub po prostu osobom, które lubią poczytać coś, co wciągnie ich od pierwszej strony.

acidbath | 2014-10-31
nathalie | 2014-08-04