Czarna róża 1

Tłumaczenie: Krystyna Chmiel
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Dynastia Morlandów". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Studio 96
The dark rose
historyczna

Za panowania Henryka VIII (1509-1547) rozpoczyna się w Anglii okres waśni religijnych. Zrodzone na królewskim dworze konflikty sieją śmierć i zniszczenie, dzieląc bliskich sobie dotąd ludzi. Wszystko to z bólem w sercu obserwuje Paweł Morland, prawnuk założycieli dynastii. Nieszczęśliwy w małżeństwie, zdradza żonę, która nie mogąc wybaczyć zniewagi, decyduje się na desperacki krok. Tymczasem ukochana siostrzenica Pawła, Nanette, zostaje damą dworu i powiernicą Anny Boleyn. Nawet się nie domyśla, że będzie towarzyszyć królowej w ostatnich chwilach jej krótkiego, brutalnie przerwanego życia. Nie wie też, że stanie się zaufaną jeszcze jednej monarchini. Zasmakowawszy wiele goryczy, Nanette powróci w końcu w rodzinne strony, aby tam dopiero znaleźć miłość swego życia...

Febra | 2015-03-26
Przeczytana: 24 marca 2015

Dalsze losy Morlandów - rodziny żyjące w północnej częścią Anglii. Prawnuk założycielki, Paweł, gospodaruje w Morland Place otoczony rodziną - swoją, przyrodniego brata. Czasy robią się niespokojne. Co prawda na tronie zasiadł Henryk VIII ale w związku z brakiem męskiego potomka rozgląda się za nową żoną. Nannette, bratanicy (nie siostrzenicy jak widnieje na okładce!) Pawła dane będzie z bliska obserwować wydarzenia na dworze - zostaje bowiem dwórką Katarzyny Aragońskiej, następnie Anny Boleyn, a po przerwie Katarzyny Parr. W tym czasie Król zrywa więzy z Rzymem, rozpoczyna się walka protestantyzmu z katolicyzmem. W Morland Place rodzą się następne pokolenia, umierają starsi i młodsi członkowie, rodzą się miłości i nienawiści. Historia Anglii ta wielka i mała toczą się równocześnie.

Kasia | 2013-02-22
Przeczytana: 2010 rok

Przepiękna saga o wielopokoleniowej rodzinie Morland.Każda z części sagi jest tak wciągająca że nie sposób się od książki oderwać.

Piegża | 2011-01-21
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: wrzesień 1997

CZARNĄ RÓŻĘ czytałam w wersji o wiele bardziej przyjemniejszej, lepiej wyglądającej, w twardej oprawie i przede wszystkim w całości(nie podzielonej na jeszcze dodatkowe części). W przeciwnym razie pewnie nie ruszyłabym tej książki. A to by była szkoda. Książka jest rewelacyjna. Wciąga jak narkotyk. Ta część przedstawia głównie(choć nie tylko) życie na dworze królewskim jednej z potomków rodziny Morlandów. Henryk VIII i Anna Boleyn. Myślę, że wszyscy kojarzą całą sytuację. Jednak tu przedstawiona jest ona z trochę innej perspektywy, a mianowicie perspektywy Anny. Nic więcej nie zdradzam. Przyjemnego czytania:)

książek: 1900
Gosia | 2015-02-28