Chłopiec i rzeka

Tłumaczenie: Barbara Grzegorzewska
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
L'Enfant et la Rivière
chłopiec, rzeka

Pascalet wymyka się z domu, żeby w tajemnicy przed rodziną choć na moment zobaczyć upragnioną rzekę, nad którą nie wolno mu chodzić. Nawet nie podejrzewa, że jego ucieczka potrwa kilka dni i że doświadczy czego niesamowitego…

[opis wydawcy]

allison | 2014-02-18
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 18 lutego 2014

Rzadko mam problemy z oceną książki, ale w przypadku "Chłopca i rzeki" tak właśnie jest.

Przede wszystkim zastanawiam się, do kogo adresowana jest ta opowieść. Jeśli do dorosłych, to trzeba uznać ją za zbyt infantylną. Jeśli do dzieci - za zbyt trudną w odbiorze i po prostu nudną (nie ma się co oszukiwać, nie sądzę, by mały czytelnik był w stanie przebrnąć z zainteresowaniem przez rozbudowane i metaforyczne opisy przyrody).

Na pewno nie jest to książka, o której mogę powiedzieć, że jest dla każdego czytelnika - i dorosłego, i małego.

Zamysł może i był ciekawy, ale realizacja okazała się niewypałem. Z szumnie zapowiadanej w recenzjach wydawcy opowieści niewiele sprawdziło się w praktyce.
Książka jest po prostu przeciętna i banalna; żałuję, że ją kupiłam synkowi przyjaciółki.

mroowkojad | 2011-01-16
Przeczytana: 2009 rok

Książka nieciekawa,trudna,ale ma w sobie coś... Początek mnie urzekł. O miejscach zakazanych,do których chcemy wracać.

Agata | 2013-01-04
Przeczytana: lipiec 2010

Czytałam ją dawno, ale z tego co pamiętam, to była nudna.

Annie | 2016-06-02
Przeczytana: 2016 rok