Echo w ciemności

Okładka książki Echo w ciemności Francine Rivers
Okładka książki Echo w ciemności
Francine Rivers Wydawnictwo: POLWEN Cykl: Znamię lwa (tom 2) powieść historyczna
powieść historyczna
Znamię lwa (tom 2)
Echo in the darkness
POLWEN
2006-01-01
2006-01-01
Adam Szymanowski
literatura amerykańska

Najlepsza cześć tryologii bo najbardziej znuansowana pod kątem bohaterów a także przemiana jednej z bohaterek pokazana wiarygodnie, do tego fabularne rozwiązania nie takie oczywiste. Choć nadal główna bohoaterka tak krystlicznie dobra, że aż trudno się tego słucha.

Najlepsza książka. Majstersztyk. Przeczytałam blisko pół tysiąca książek, ale z tą serią nic się nie może równać. A ta część to jej creme de la creme, korona tego arcydzieła. Zapada głęboko w serce, zmienia patrzenie na świat, zostaje z czytelnikiem na zawsze. Choć znam ją tyle lat, wciąż przyspiesza mi tętno, wywołuje gęsią skórkę.

Absolutnie cudowna ❤️

Absolutnie cudowna ❤️

Wspaniała książka pokazująca co w życiu jest najważniejsze.

Wspaniała książka pokazująca co w życiu jest najważniejsze.

Jeśli komuś się spodobał pierwszy tom, to drugi też powinien przypaść do gustu. Nic tu nie zostało zmienione ani na gorsze, ani na lepsze. Postacie są tak samo uczuciowe, historia tak samo ciekawa, Rzym tak samo majestatyczny, a Bóg wielki.
Polecam

Polecam

Niesamowita część. Nie spojlerując tym, którzy jeszcze nie zaczęli czytać dowiedzieć można się niesamowitych rzeczy. Cuda się zdarzają.
Niezwykle poruszają mnie te książki, siła wiary jest tu przeogromna, a zwłaszcza ta nagle odkryta po latach to coś niesamowite. Bohaterowie zaczynają być głębocy. Podobało mi się wszystko, naprawę wspaniale się czyta i człowiek potem jest taki natchniony i pełen sił. Niezwykłe. Epilog troszkę rozczarowujący, oczywiście szczęśliwy, ale taki jakby spłaszczony, troszkę mnie zawiódł. Jednakże nie psuje on całości i ogromnie jestem ciekawa co będzie w takim razie w 3 części.

"Bóg stworzył ludzi, by żyli w miłości do Niego
i byli odbiciem Jego natury."

Poruszająca, piękna, wartościowa. Pozwoliła mi zobaczyć heroizm pierwszych chrześcijan, oddanie Jezusowi w całości, życie Jego nauką w każdych, nawet najtrudniejszych warunkach. Dzięki opisanym w tej powieści czasom budowania pierwszego Kościoła, inaczej patrzę na Listy Apostolskie. Zdecydowanie jestem ubogacona tą lekturą.

"Bóg stworzył ludzi, by żyli w miłości do Niego
i byli odbiciem Jego natury."

Cudowna historia. Polecam.

Cudowna historia. Polecam.

Druga część tej trylogii jest jeszcze "lżejsza" od pierwszej. Czyta się ją sprawnie i szybko. Czy cała zabawa na tym traci? Może trochę.

Ciekawe jednak, że to nie koniec, bo jest trzeci tom. A wydawałoby się, że cała historia zakończyła się już happy endem. Wygląda na to, że autorka miała jeszcze coś ciekawego w zanadrzu.

Wspaniała, wspaniała i jeszcze raz wspaniała!
To jest książka z gatunku tych, do których wraca się z uśmiechem i zawsze dostrzega się coś, co wcześniej pominięto. Utwór przypomina mi trochę ,,Quo Vadis" H. Sienkiewicza, więc jeśli ktoś lubi te tematy, to musi przeczytać serie F. Rivers! Niezliczoną ilość razy wzruszałam się w trakcie czytania tego utworu i zakładki miałam praktycznie na co drugiej stronie. Jest to powieść o dziewczynie, która pomimo naprawdę wielkich trudności nie straciła wiary w Boga, a przy tym jeszcze nawracała i odmieniała życie wielu osób. Jak pomyślę, jak czasami z byle przeszkody, pojawiającej się w życiu robimy problem i rozczulamy się nad sobą.... a potem popatrzymy na taką Hadassę i to z czym musiała się zmagać, to okaże się, że ten nasz kłopot nie jest jednak tak przeraźliwy, jak nam się na początku wydawało. Polecam i jeszcze raz polecam!

Wspaniała, wspaniała i jeszcze raz wspaniała!

• Religia
  • Chrześcijańskie