Echo w ciemności

Wydawnictwo: POLWEN
Echo in the darkness
literatura amerykańska
historyczna

I wiek po Chrystusie. Efez. Młoda chrześcijanka Hadassa zostaje skazana na męczeńską śmierć. Zrozpaczony Markus Walerian podąża do Jerozolimy, by znaleźć Boga, w którego Hadassa wierzyła tak mocno, że z ufnością i spokojem stanęła na efeskiej arenie. Porywająca akcja, wiarygodne sylwetki psychologiczne, sugestywnie przedstawiony starożytny Rzym, zaskakująco podobny do współczesnego świata -...

Porywająca akcja, wiarygodne sylwetki psychologiczne, sugestywnie przedstawiony starożytny Rzym, zaskakująco podobny do współczesnego świata - to wszystko złożyło się na sukces powieści, którym jest zarówno popularność wśród czytelników, jak i uznanie krytyków oraz prestiżowe nagrody.

Perzka | 2017-12-15
Przeczytana: 15 grudnia 2017

„Życie jest tym, co czyni z niego nasza myśl” - Król Salomon

Drugi tom trylogii Znamię Lwa dosłownie pochłonęłam. Przez ponad 9331 stron w czytniku z zachwytem wczytywałam się w dalsze losy Hadassy, która przeżyła atak lwów na arenie, gdzie została posłana przez swoja panią Julię. Obok losów Hadassy, równocześnie obserwujemy losy Julii, która coraz bardziej stacza się na dno moralne i jej brata Marcusa, który nie wie, że Hadassa przeżyła i pełen rozpaczy po jej stracie, udaje się do Jerozolimy. Chce uzyskać odpowiedź na nurtujące go pytania o wierze. Dlaczego Hadassa tak wierzyła ? Kim jest Bóg, któremu tak ufała i i wierzyła Hadassa?

Drugi tom jest jeszcze lepszy od pierwszego, ponieważ akcja toczy się szybko. Poznajemy odległe zakątki, ziemię po której stąpał Chrystus, a także Hadassa. Obserwujemy wewnętrzną walkę Marcusa, wędrującego od Jerozolimy do Nain i nie tylko.

Autorka próbuje przekazać poprzez formę przygodową powieści to, co powinno być sensem życia...

Przemysław Zyra | 2016-05-05
Na półkach: X2016, Przeczytane, Posiadam, Polecam
Przeczytana: 05 maja 2016

To już drugi tom przygód Hadassy i Markusa. Po pierwszym tomie sięgnąłem po inną książkę Frnancine Rivers i trochę się zawiodłem. Jednak powrót to "Znamiania Lwa" przywołał odczucia, które towarzyszyły mi po lekturze pierwszego tomu.

To naprawdę wyjątkowa lektura. Być może niewierzącemu może otworzyć oczy na piękno wiary w Chrystusa a dla wierzącego może być natchnieniem do nawrócenia i jeszcze większego zaufania Panu!

Przede mną trzeci tom!

Zwariowanyanioł | 2012-04-28
Na półkach: Przeczytane, Teologia
Przeczytana: 28 kwietnia 2012

Bardzo rzadko zdarza się że druga część jest lepsza od pierwszej. Jednak, tutaj tak było różnica była taka, że od Tych książek oczekiwałam aktów religijnych, w pierwszej części mało znalazłam. Nawet odniosłam wrażenie jakby zakryło się słowa religijne, to by była przeciętna książka z gatunku romansidła.
W drugiej części odnalazłam, więcej religii, takiej prawdziwej gdzie od zera szuka się Boga, Jezusa..
I po czasie uświadamiamy sobie że głos w wietrze, niespodziewane myśli to nie nas umysł. Ale siły wyższe…

Pierwszą cześć „Głos w wietrze” czytałam w 5 dni.
Drugą cześć „Echo w ciemności” czytałam w 2 dni.

Jestem bardzo wdzięczna znajomej że mi poleciła, tym samym dowiedziałam się że istnieje ta trylogia…( dziękuję )
Jednak osobą początkującym polecam zacząć od pierwszej części
( „Głos w wietrze” ) bo trzeba wiedzieć o co chodzi w książce..
Przy końcówce się rozczuliła, była taka piękna.. którą przewidziałam.

„…Echo w ciemności nie było wcale głosem Hadassy, lecz głosem...

Justitia | 2015-07-31
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2015
Przeczytana: 31 lipca 2015

Przepiękna opowieść o miłości do Boga i drugiego człowieka. Historia o przebaczeniu, wielkiej wierze i odkupieni.

Drugi tom cyklu opowiada o podróży w jaką ruszają bohaterowie, których poznaliśmy we wcześniejszej części. O podróżach dosłownych i symbolicznych, o poszukiwaniu sensu życia, Boga, wiary, nadziei. Bohaterowie zagłębiaj się w siebie, rozliczają z przeszłością, pragną znaleźć odpowiedzi na pytania, które dręczą ich sumienia. I tym razem autorka zadbała o szczegóły. Świat jaki stwarza na kartach powieści jest żywy, kolorowy, przyciągający. Postaci, które już znamy zmieniają się i odkrywają siebie na nowo, a nowi bohaterowie są intrygujący i ciekawi. Każdy szczegół fabuły ma znaczenie, okazuje się, że wszystko ma swój cel i trzyma w napięciu aż do ostatnich stron. Właśnie ta końcówka, moim zdaniem, jest nieco rozwleczona, ale to drobiazg, który nie przeszkadza w odbiorze. To także piękna opowieść o początkach chrześcijaństwa, o wierze czystej, prostej i bezgranicznej. O...

Lenalee | 2010-05-12
Przeczytana: 12 maja 2010

Tom II trylogii, która dosłownie chwyciła mnie za serce. Skończyłam czytać przed chwilą, a książka naprawdę mnie pochłonęła. Wiedziałam, że będzie świetna, ale nie spodziewałam się, że aż tak. Jestem mile, bardzo mile zaskoczona. Nie można narzekać tutaj na brak akcji i wydarzeń, bo praktycznie non stop dzieje się coś niesamowitego, coś godnego uwagi. Są to sytuacje szczęśliwe, radosne, ale również przepełnione smutkiem, poczuciem winy, cierpieniem, strachem i zwątpieniem. Fantastyczne, naprawdę. Ja podziwiam Hadassę za to, że okazała takie miłosierdzie w stosunku do Julii. Bo ja np. nie wybaczam tak łatwo, a już z całkowitą pewnością nie zapominam. Dlatego jestem naprawdę zdumiona jej zachowaniem, ale w pewnym sensie ono mnie nie dziwi, gdyż już nie raz zdążyłam się przekonać, że Hadassa to chodząca dobroć, ma serce przepełnione wiarą i miłością do Boga.

"Echo w ciemności" naprawdę wciąga, nie ma momentów, które by nużyły i jak już wspomniałam wcześniej - cały czas dzieje się coś...

W drugim tomie mojej ukochanej trylogii niemożliwe staje się możliwe. Bohaterowie ulegają dynamicznym przemianom. Trudno rozpoznać Hadassę w zakwefionej uzdrowicielce, trudno dostrzec Rzymianina Markusa w podróżniku poszukującym śladów swojej ukochanej i śladów jej Boga.
Zabrakło w tym tomie Atretesa, ale jego historii poświęcona jest w całości część trzecia.
Francine Rivers można uznać za duchową spadkobierczynię naszego wieszcza Sienkiewicza, nie tylko ze względu na podobną tematykę jej trylogii i „Quo vadis”, ale też za cel przyświecający pisarzowi. Sienkiewicz pisał ku pokrzepieniu serc rodaków. Książki Francine również odznaczają się silnym działaniem pokrzepiającym, z tym, że są skierowane do nas, chrześcijan, nieważne protestantów czy katolików.
Bardzo, bardzo polecam!

Scarlett | 2010-11-29
Przeczytana: 29 listopada 2010

Piękna powieść o Bogu, poszukiwaniu swojego miejsca na Ziemi i miłości, nie tej zwykłej z romansideł, ale tej prawdziwej, która jest w stanie pokonać wszelkie przeciwności losu, nawet śmierć. W wielu momentach naprawdę szczerze się wzruszyłam.
"Echo w ciemności" jest jeszcze lepsze niż "Głos w wietrze". Polecam wszystkim!

Kolejna część niesamowitej trylogii "Znamię lwa".
Jestem pod ogromnym wrażeniem. Tom drugi jest utrzymany w zupełnie innym klimacie niż "Głos w wietrze" (spokojniejsza, mniej dynamiczna akcja), ale wywołuje równie porażające wrażenie.
Zachwyciło mnie zakończenie. Szczerze polecam ;)

luelle | 2015-09-19
Przeczytana: 19 września 2015

Właśnie skasowało się wszystko, co napisałam o tej książce! Nie będę się rozpisywała po raz drugi. Krótko będzie: polecam, uważam, że warto dać się porwać drugiemu tomowi tej świetnie napisanej powieści.

BiG_m | 2014-01-31
Przeczytana: 31 stycznia 2014

Zachwyciła mnie ta książka. Marzeniem moim jest tak zawierzyć, tak poddać się Bogu i mieć taki z Nim kontakt jaki miała z nim Haddassa. Rivers ma ogromny talent pisarski, niesamowicie wciela się w postacie, dzięki czemu są żywe i prawdziwe, głębokie, nieważne czy są wierzący czy nie, grzesznicy, rozpustnicy czy.. święci. Potrafi pokazać ich zmagania, ich zagubienie, ich cierpienie. Jej książki przeżywa się całym sobą.
Polecam.