Techniki uwodzenia

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
6 (9 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny

Myśli zaczęły mi przemykać przez umysł niczym pojazdy wyścigowe. Próbowałem przypomnieć sobie wszystkie zbiegi okoliczności ostatnich miesięcy i nie potrafiłem już rozróżnić między tym, co wydarzyło się naprawdę przypadkiem, a tym, co zostało zaaranżowane przez Polidoriego z perwersyjnym upodobaniem kogoś, kogo nie bawi już pisanie i kto woli konstruować prawdziwe historie, by uciec od nudy, stwor

Alexandra | 2016-05-08

Niech nikogo nie zmyli tytuł tej powieści. Historia o współczesnym świecie, pełnym obłudy i fałszu, w którym nie ma miejsca na naiwność. Jak wykorzystać literackie aspiracje młodego pisarza? Nic prostszego: wystarczy wzbudzić jego zaufanie.

Alex405 | 2016-02-23
Przeczytana: 2007 rok

Trzymająca w napięciu historia ukazująca świat wielkomiejskiej bohemy oraz młodego, aspirującego do niego pisarza. Fascynacja tajemniczą kobietą oraz próba zaskarbienia sobie przyjaźni i przychylności sławnych artystów, ma swoją (wysoką) cenę. Pojawia się pytanie o istnienie w tym świecie autentycznych uczuć i zasad. De Carlo swoimi precyzyjnymi,"technicznymi" wręcz zdaniami świetnie pokazuje zarówno wielkomiejski pośpiech jak i emocjonalną plątaninę między bohaterami. Polecam.

Paulina15 | 2016-05-11
książek: 1935