Okładka książki Noc kapłanów

Noc kapłanów

Autor:
wydawnictwo
Świat Książki
typ
papier
5.49 (55 ocen i 3 opinie)

Opis książki

Broszura zawierająca obszerne fragmenty i będąca jednocześnie zapowiedzią serii książek: KAPŁAN, MODLITWA DO BOGA ZŁEGO oraz CZAS CZARNYCH LUSTER. Ksiądz Krzysztof Lorent od kilku tygodni jest pacjentem szpitala psychiatrycznego w Warszawie. Twierdzi, że... przeżył całą historię świata: był m.in. rzymskim żołnierzem, wikingiem i pułkownikiem Władysława IV. Nagle zaczął też mówić w kilkudziesięciu językach i stał się fenomenalnym karateką. Gdy jego przypadkiem zaczynają interesować się tajemniczy i groźni ludzie z zewnątrz, ksiądz postanawia uciec ze szpitala...

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Devirk | 2012-03-24

W środku - jak zwykle u Kotowskiego świetny tekst, na zewnątrz fatalna okładka w dodatku to przecież nie książka a tylko 200-stronicowa reklamówka książki KAPŁAN. Czytałam, że wydawnictwo rzuciło to na rynek w pośpiechu, bo całość nie była skończona. A autor nie uważa tego za za swoją książkę i we wszelkich katalogach, nawet w Wikipedii ta broszura jest pomijana.

Julia | 2011-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2011

przyznaje ze Kotowski znów mnie zaskoczył. książka jest inna niż poprzednio przez mnie czytane, trochę inna tematyka, ale pomimo tego zaskoczył mnie. pomysłem, akcją, no i zakończeniem.

zwykły polski ksiądz, od którego zależy przyszłość świata?
naprawdę ciekawe

anielica | 2013-03-13
Przeczytana: marzec 2013

zaczynam lubić pana Kotowskiego :)

kaskada | 2014-07-28

Kalendarium literackie
  • Jacek Dukaj
    40. rocznica
    urodzin
    Lepiej znamy intencje naszych czynów niż owe czyny. Lepiej wiemy, co chcieliśmy powiedzieć, niż co naprawdę powiedzieliśmy. Wiemy, kim chcemy być - nie wiemy, kim jesteśmy.
  • Ann Brashares
    47. rocznica
    urodzin
    Jeśli nie ma wyjścia, trzeba je stworzyć. Nie można pozwalać, by świat po prostu nam się przydarzał(...).
  • Patricia Schröder
    74. rocznica
    urodzin
    Na to nie ma słów - powiedział czule. - Noszę cię w sercu, odkąd po raz pierwszy cię zobaczyłem. To prawda, Elodie... Prawda, której właściwie nigdy nie powinnaś usłyszeć.
  • Mario Spezi
    45. rocznica
  • Arnold Schwarzenegger
    67. rocznica
    urodzin
    Sens życia, to nie zwykła, szara egzystencja czy przetrwanie, ale parcie do przodu, windowanie się do góry, osiąganie czegoś, zdobywanie.
  • Cherie Priest
    39. rocznica
    urodzin
    Nawet anioły załkają, gdy ujrzą, co ci zrobiłam.
  • James Blish
    39. rocznica
  • Maeve Binchy
    2. rocznica
  • Ingmar Bergman
    7. rocznica
    śmierci
    Człowiek jest absolutnie samotny. Wszystko inne jest złudzeniem. (...) Nie spodziewaj się niczego oprócz zła. Jeśli zdarzy się coś przyjemnego - tym lepiej. (...) Nie będziesz rozczarowana, kiedy wszystko wróci do dawnego porządku. Trzeba żyć ze świadomością, że samotność jest absolutna. Wtedy człow... pokaż więcej
  • Jun'ichirō Tanizaki
    49. rocznica
    śmierci
    Każdy powinien tworzyć sobie system moralny odpowiadający jego naturze, a następnie zgodnie z nim postępować.

Znajdź nas na Facebooku