W pogoni za horyzontem

Wydawnictwo: Muza
8372007055

W opowiadaniach utrwaliłem tylko niewielką cząstkę wspomnień z mojego ponadtrzydziestoletniego obcowania z morzem. Swoje doświadczenia i spostrzeżenia utrwaliłem jako opowieści z messy , czyli takie gawędy, jakie słyszy się w każdej mesie, na każdym jachcie czy statku, w każdym miejscu świata. O takich opowieściach śpiewa Jerzy Porębski: Jejku, jejku, mówię Wam, jaki rejs za sobą mam... Niekiedy wkraczam nieco poza przyjętą konwencję przygodowej opowieści i wplatam osobiste refleksje. Autor.