Morderca bierze wszystko

Cykl: Stacy Killian (tom 2) | Seria: New York Times Bestselling Authors: Thriller
Wydawnictwo: Harlequin
Killer Takes All

Inne wydania

Była policjantka Stacy Killian miała nadzieję, że nowe miasto oraz studia pozwolą jej zapomnieć o horrorach, z jakimi miała do czynienia w dawnej pracy. Tragiczna śmierć przyjaciółki, Cassie, wytrąciła ją z rytmu spokojnej egzystencji. Cassie była entuzjastką gier fantasy poznała kogoś, kto obiecał zapoznać ją z komputerową grą Biały Królik . Stacy podejrzewa, że to ów osobnik zabił jej przyjaciółkę. Nazbyt pewny siebie detektyw Spencer Malone, skierowany do prowadzenia tej sprawy, wydaje jej się mało wiarygodny, więc Stacy podejmuje śledztwo na własną rękę. Poszukiwania doprowadzają ją do autora brutalnej gry, mężczyzny, którego przeszłość kryje wiele mrocznych sekretów... Kiedy liczba ofiar wzrasta, Stacy i Spencer zostają wciągnięci w przerażający świat szalonej gry, w której każdy może zginąć. A morderca bierze wszystko...

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Bożena | 2014-03-10
Przeczytana: marzec 2014

Morderca bierze wszystko - to książka dla tych co lubią poczuć dreszczyk emocji, wcielić się w rolę detektywa, rozwiązać zagadkę a podejrzanych jest wielu i przy okazji zrelaksować się przy ciekawej lekturze. Może nie jest to super thriller ale czyta się całkiem przyjemnie.

Wszystko zaczyna się gdy ktoś zaczyna mordować fanów gry komputerowej stworzonej na kanwie powieści "Alicja w krainie czarów". Tajemniczy osobnik podający się za Białego Królika przenosi grę do realnego świata, zaczyna wciągać w nią kolejnych graczy, manipuluje nimi, zwodzi i zwabia w pułapkę a przy okazji giną niewinne osoby. Tak, ta gra polega na eliminowaniu rywali, czasu jest niewiele a zwycięzca może być tylko jeden. Kto kryje się pod postacią Białego Królika? Była policjantka Stacy Kilian i detektyw Spencer Malone "...zostają wciągnięci w przerażający świat szalonej gry, w której każdy może zginąć. A morderca bierze wszystko..." (cyt. fragm. opisu z okładki)

Lekki styl Erici Spindler i niesamowita...

Ania | 2016-09-23
Przeczytana: 23 września 2016

Sądziłam że mam przed sobą kolejny thriller trzymający w napięciu. Zabieram się zadowolona do jego czytania a tu rozczarowanie bo coś mi ta książka przypomina. Czytałam o tej historii tylko pod innym tytułem "Morderca bierze wszystko" Tak więc informuję innych czytelników że jest to ta sama powieść .

Książka o ciekawie brzmiącym tytule. Nie będę ukrywała, że to właśnie ten tytuł przykuł moją uwagę.
Wartka akcja jest głównym atutem tej pozycji, nagromadzenie podejrzanych oraz ofiar, niby przypadkowych, a jednak nie do końca, sprawia, że książkę czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Mimo że nawet w minimalnym stopniu nie interesuję się grami RPG, pomysł z przeniesieniem gry do świata realnego wydał mi bardzo dobrym pomysłem.
Policjanci, ze Stacy na czele, rzucają oskarżenia na wszystkich po kolei. Gdy ich główny podejrzany ginie, a morderca ponownie się odzywa, celują w kolejną osobę. Liczą, że tym razem trafią, a tu znów pudło.
Intryga kryminalna ciekawie przedstawiona. Nie zabrakło też wątku romantycznego, ale był on raczej minimalny i nie przysłaniał sensacyjnej, trzymającej w napięciu akcji. Powieść Spindler okazała się przyjemną, rozrywkową lekturą.

hanterkaa | 2016-03-24

W„Morderca bierze wszystko” spotykamy się z prawdziwym geniuszem kryminałów.Chociaż fabuła na samym początku jest nudna,nie wprowadza nic nowego,to z czasem wciąga czytelnika do tego stopnia,że można czuć się oderwanym od rzeczywistości.Tak naprawdę zwroty akcji i liczne podejrzenia bohaterów,co krok potrafią zaskoczyć.

Ania | 2013-10-14
Przeczytana: 14 października 2013

Bardzo dobry kryminał.Od samego początku do końca trzymający w napięciu.Zblirzając się do końca książki jesteś pewien że zagadka jest rozwiązana a za chwile okazuje się że jednak jest inaczej dlatego same zakończenie jest zaskakujące.

Sectumsempra | 2015-11-11
Przeczytana: 10 listopada 2015

Kolejny rewelacyjny, intrygujący i porywający kryminał pani Erici! Znów jestem pod pełnym wrażeniem pomysłowości tej autorki. Uwielbiam, gdy do swojej kryminalnej, tajemniczej fabuły wplata wątek miłosny, który jest wisienką na torcie. Nie zawiodłam się, jak inne książki pani Spindler, które przeczytałam ta również wciągnęła mnie bez reszty.
Stacy Killian, była śledcza z Dallas po ciężkich przeżyciach przeprowadza się do Nowego Orlenau, aby zacząć nowe życie, tym samym rozpoczynając studia literatury. Pewnej nocy słyszy strzał. Okazuje się, że jej przyjaciółka Cassie wraz z jej współlokatorką zostają zabite. Cassie uwielbiała gry RPG, poznała kogoś, kto chciał ją zapoznać z nową grą "Biały Królik". Śledztwo prowadzi Spencer Malone (nie ukrywam, że mój ulubiony śledczy, chociaż panią Killian też uwielbiam), jednak Stacy mu nie ufa i rozpoczyna śledztwo na własną rękę. Tropy zmuszają ich do wzięcia udziału w brutalnej grze "Biały Królik" w realnym świecie, poznają także...

Patrycja | 2015-04-16
Przeczytana: 15 kwietnia 2015

Bardzo przyjemna książka. Pierwszy raz spotkałam się w książce z takim obrazem przestępcy i morderstwa.
Fabuła tej powieści opiera się na serii morderstw dokonanych pod wpływem, pewnej gry o nazwie "Biały Królik", którą ktoś rozgrywa nie tylko w sieci ale i w realu. Oprawca obsesyjnie podąża za zasadami gry mordując przy okazji niewinnych ludzi.
Kto okaże się Wielkim Białym Królikiem? Wszyscy są podejrzani a im dalej w las tym więcej drzew... Trzyma w napięciu do ostatniej strony, zaskakujące rozwiązanie gwarantowane!

Aneta | 2013-12-01
Przeczytana: 28 listopada 2013

"Morderca bierze wszystko" to komputerowa gra RPG przeniesiona do świata w realu. Według zasad gry giną kolejne osoby, a policja jest zawsze trzy kroki za mordercą. W śledztwo włącza się była policjantka Stacy Killian, którą znamy z poprzednich powieści Spindler. Łącząc siły zawężają pętlę wokół mordercy i depczą po piętach Białemu Królikowi.
Jak w każdej powieści E.Spindler akcja książki jest dynamiczna, pełna zwrotów, zawsze poruszająca jakiś nowy ciekawy temat.
Jednakże po analizie portretów psychologicznych postaci można łatwo wytypować mordercę. W każdym razie mi się to udało. Z tego powodu przyznaję mniejszą ilość gwiazdek.
Całość niezgorsza. Polecam.

Marzin | 2012-11-10
Przeczytana: 10 listopada 2012

Lubię książki Erici Spindler, choć ta była dużo spokojniejsza niż pozostałe i trochę zagmatfana. Jednakże zakończenie zaskoczyło mnie. Czyta się szybko pomimo powolnej akcji.