Jesteś jak ogień

Wydawnictwo: Harlequin

Becky Lynn Lee była nikim. Każdy mógł ją bezkarnie skrzywdzić, złamać jej życie. Miała jednak swoje marzenia. Kiedy więc uznała, że nic jej nie trzyma w mieścinie, gdzie wszyscy nią gardzą, wyruszyła w świat - tam, gdzie marzenia się spełniają. Jack Gallagher również żył marzeniami. Pragnął zostać sławnym fotografem, którego nazwisko będzie na ustach wszystkich. Słynniejszym niż ojciec, który go odrzucił, i większym niż brat, który skupił na sobie ojcowską miłość. Był głodny sukcesu. Piął się do góry. Miał talent i wiedział, czego chce. Połączył ich świat reklamy i mody, świat wielkich pieniędzy, wielkiej sławy - i wielkich iluzji. Oboje marzyli o tym świecie. Znaleźli w nim miłość, lecz czy i ona nie okaże się iluzją, która znika, kiedy gasną światła reflektorów?

Goszarda | 2015-03-15
Na półkach: E-book, 2015, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 15 marca 2015

Trafiłam na romansidło!!! Przez 1/3 książki zastanawiałam się kto kogo zamorduje i nic! Jak ktoś lubi harlekiny to może przeczytać...

ennkaa | 2011-06-17

Świetna! Książka opowiada o kobiecie i mężczyźnie wychowanych w dwóch diametralnie różnych środowiskach. Ważniejsza w historii jest ONA. To taka trochę splugawiona i zbrutalizowana historia o kopciszku. O przemianie biednej dziewczyny w księżniczkę. Ale nie przemianie bajkowej. Ciężkiem , mozolnej, na końcu której niekoniecznie jest to czego się można spodziewać. To też książka o zderzeniu dwóch różnych światów i moralności. Bardzo też odbiega od pozostałych książek autorki. NIe jestem przekonana czy historia w ogóle jest prawdopodobna ale nie przeszkadza mi to czerpać przyjemności z lektury.

wiech | 2014-07-05
Przeczytana: 02 lipca 2014

Wspaniała!
Na długo pozostanie w mojej pamięci.
Wiele w niej pięknych momentów, ale jeszcze więcej smutnych i wzruszających.
To nie jest romans - to wzruszająca opowieść o życiu.
Moja pierwsza książka tej autorki. Nie wiem, czy sięgnę jeszcze po jej kryminały, ale tę książkę stawiam na półce i POLECAM!

gosiurka | 2015-09-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2015

Nie jest to słodki harlequin, o miłości , wierności i oddaniu. Jest to historia Becky, która dojrzewa w przyspieszonym tempie przez patologiczną rodzinę i gwałt, czy odważy się spełnić swoje marzenia?
Jak postąpi w obliczu zdrady, czy porażki ?
Nie jest to typowy romans , bardziej książka o dojrzewaniu i pokonywanie przeciwności i o tym jak zachować właściwe proporcje na życie. Książka warta przeczytania.

Sandra Jasona | 2016-08-03
Na półkach: Spindler, Przeczytane
Przeczytana: 2009 rok

Nigdy nie przekreślam romansów, ale tutaj było tego za dużo, przesłodzone, czekałam na coś innego i dlatego gwiazdka niżej.

isabelle142 | 2014-10-18
Przeczytana: 18 października 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Po książkę nie sięgnęłabym, gdyby nie nazwisko pisarki na okładce. Wierzyć mi się nie chciało, że jedna z moich ulubionych autorek thrillerów popełniła romansidło. Ale jak to?!
Wkrótce przekonałam się, jak Erica Spindler wypada w starciu z innym gatunkiem literackim.
Początkowo byłam bardzo pozytywnie zaskoczona. W pierwszych częściach książki pani Spindler skupiła się na trudnym dzieciństwie i młodości głównych bohaterów, które wywarły niebagatelny wpływ na ich przyszłe losy. Wstrząsająca, trzymająca w napięciu historia Becky Lee, wołające o współczucie dzieje ośmioletniego Jacka... Na przestrzeni dwustu stron nie ma żadnego romansu. Podczas lektury przekonujemy się, iż jest to raczej powieść obyczajowa.
Potem było już nieco gorzej... Kreacja świata, w którym seks zostaje spłycony do roli karty przetargowej... Cóż, może tak wyglądała ówczesna rzeczywistość, albo taka mentalność panuje w USA... Nie mi oceniać zgodność z prawdą, co nie zmienia faktu, że okropnie mnie to...

Smajl | 2014-09-21

Współczesna bajka o Kopciuszku? Niby tak, ale bajką ja bym tej książki nie nazwała. Nasza bohaterka w wieku 16 lat już wiedziała że nie może na nikim polegać tylko na sobie. Becky należy do tzw. "białej hołoty". Jest biedna i osamotniona. Mieszka z ojcem alkoholikiem, który przepija każdego centa, matką podporządkowaną woli ojca oraz z bratem któremu w głowie koledzy, alkohol, imprezy i dziewczyny. Jedynym oparciem dla niej jest panna Opal - właścicielka zakładu fryzjerskiego, która dała jej pracę oraz próbuje pomóc rozwiązać problemy dziewczynki.

"Chociaż zmęczona, bezradna i bezbronna, zacisnęła z determinacją pięści. Nie podda się. Nie podda się, jak poddała się jej matka. Nie."

Dopiero kiedy doszło do tragedii, Becky ucieka z miasteczka i postanowiła zawalczyć o swoją przyszłość. Ciężko pracowała aby przetrwać w wielkim mieście. Kiedy poznała Jacka, Jack był dopiero początkującym fotografem, który próbował zdobyć większą sławę niż jego ojciec. Myślała że wreszcie jest...

Aniutek81 | 2014-03-08
Przeczytana: 07 marca 2014

Super książka!!!
Erica Spindler pokazała, że umie pisać wszystko. Nie tylko kryminały.
Książka zupełnie inna od pozostałych, ale ciekawa i godna polecenia :)

Etoile | 2016-07-14
Przeczytana: 13 lipca 2016

Wczoraj będąc w bibliotece przypomniało mi się o dwóch przeczytanych ostatnio książkach w/w autorki, dlatego też czym prędzej zaczęłam szukać na półkach jej książek i trafiłam na "to" . Po przeczytaniu opisu już wiemy, że nie jest to thriller, będzie to typowy romans Harlequina. Miałam ostatnio ochotę na coś lekkiego także zaczęłam czytać - wczoraj wieczorem i wczoraj w nocy książkę już skończyłam :)

Na początku powieści Pani Spindler przedstawia nam dzieciństwo głównych bohaterów - Becky nie miała łatwego życia, mieszkała z ojcem alkoholikiem, bezwolną matką, która w miasteczku miała nieciekawą opinię, oraz bratem na którego nie mogła liczyć. Pragnęła wyjść poza stereotypy z którymi się nacodzień się spotykała, nie chciała być taka jak jej rodzina, chciała żyć swoim życiem, ale też coś w nim osiągnąć - spełnić swoje marzenia. Jednak pewnego wieczora jej życie zostaje złamane, dwójka nastoletnich kolegów brata ją gwałci, dziewczyna niestety nie może na nikogo liczyć i wtedy...

Patrycja | 2011-06-01

Jedna z moich ulubionych książek. Trafiła w mój gust. ;) Polecam !