Od Krakowa po Giewont Legendy baśnie opowiadania

Wydawnictwo: Fundacja dla Uniwersytetu Jagiellońskiego

W książce ,,Od Krakowa po Giewont" znajdziemy najpopularniejsze polskie legendy, baśnie i opowiadania. Książeczka zawiera zbiór legend dotyczących województwa małopolskiego, ilustrowanych pracami laureatów II edycji konkursu plastycznego. Spis autorów i legend: Antonina Domańska - O dzwonie z wieży Zygmuntowskiej Lucjan Siemieński - Krzysztofory w Krakowie Antonina Domańska - Lajkonik...

Spis autorów i legend:
Antonina Domańska - O dzwonie z wieży Zygmuntowskiej