Przejście Cz.II Morfoza Kontra zenda

Wydawnictwo: Galaktyka

Przejście cz.II Morfoza kontra zenda to kontynuacja niezwykłych przygód bohaterów z części I PrzejścieTajemnica Almarynua. To już druga wielka wyprawa w nieznane. Tym razem drużyna Marcina i Piotra wychodzi poza zasięg cudownej siły Ormiona i będzie musiała sprostać przeciwnościom, posiadając jedynie kilka magicznych przedmiotów. Dotarcie do kryjówki okrutnej czarownicy zendy okazuje s

Meszuge | 2014-02-28
Przeczytana: 22 maja 2007

Śmierć Syriusza czy brutalne zabójstwo profesora Dumbledore w Harrym Porterze swoją brutalnością i okrucieństwem dość skutecznie zraziły mnie do magicznych opowieści dla dzieci. Potem ktoś namówił mnie do przeczytania „Przejścia” i... bez oporów podsunąłem tę książkę synowi.

Teraz obaj doczekaliśmy się kontynuacji. „Przejście cz. II Morfoza kontra Zenda” rozpoczyna się właściwie dokładnie w tym miejscu, w którym część I się kończyła. Przyjaciele znów wyruszają tajemniczym przejściem na spotkanie niezwykłych przygód w magicznym świecie.

Tym razem drużyna jest znacznie większa, ale i zadanie niepowszednie: Piotr ma uratować Orpagona z rąk czarownicy Zendy, a większość działań należy przeprowadzić poza zasięgiem siły Ormiona.

Dorota Mularczyk na wzór Tolkiena buduje nieomalże kompletny świat alternatywny. Co ciekawe, młodzi czytelnicy „wchodzą” w niego bez wahania i... świetnie się bawią bez potrzeby dodatkowych wyjaśnień i opisów. A że udało się autorce przemycić tu nieco...

Judea | 2011-10-30
Przeczytana: 2007 rok

Tj. Iczesc, przecietna. Dużo akcji, dobre powiącanie miedzy zdarzeniami, ale troche proste postacie, zbyt prosty jezyk, co sprawia, ze szybko sie ją czyta, troche za szybko...

sarciaaaxd | 2011-07-28

Jeszcze gorsza od pierwszej części. Nie polecam osobom powyżej 13 roku życia.

olinek | 2012-10-22
Przeczytana: 13 grudnia 2012