Pamiętnik księżniczki 7 i 3/4. Walentynki

Tłumaczenie: Edyta Jaczewska
Cykl: Pamiętnik księżniczki (tom 7.75)
Wydawnictwo: Amber
The Princess Diaries, volume VII and 3/4: Valentine Princess

O Boże! Mój chłopak nienawidzi walentynek! Walentynki to zazwyczaj kwiatki, serduszka i miłość, miłość, miłość. Ale Michael jest zdeklarowanym przeciwnikiem tego komercyjnego święta. Mii pozostało tylko się z tym pogodzić. Jej chłopak nie wyzna jej miłości i nie podaruje walentynki. A może jednak dowiedzie, że jest jej księciem z bajkia

Jucia58542 | 2014-03-12
Przeczytana: 19 sierpnia 2013

Świetna opowieść o tym jak Michel(wówczas wzorowy chłopak Mii) pierwszy raz razem ze swoją kapelą/zesopołem muszą zostać za kare po lekcjach w, szkole za to,że zaśpiewali zatytuowana Szklanka wody specialnie dla Mii jako prezent na walentynki.

Basia | 2013-05-10
Przeczytana: 07 maja 2013

Postanowiłam dużo wcześniej, że nie będę już sięgać po tak zwane połówki z serii Pamiętnik księżniczki. Bo są zbyt krótkie. Bo po co tracić czas na ich czytanie. Bo... po prostu mi się ich odechciało, a poza tym przeczytałam już kilka normalnych tomów z tego cyklu. Uznałam zatem, że bez sensu jest czytać dodatkowe tomy, skoro już te główne ma się za sobą.

Ale powiedzcie to mi, młodej recenzentce książek, która w owej chwili nie ma co czytać (aaa, przepraszam, zapomniałam o mojej szkolnej lekturze! Przy okazji - prawie ją kończę, więc recenzja ukaże się niebawem!), wobec tego nieco się nudzi. Po Walentynki już kiedyś sięgałam. To było może jeszcze przed założeniem mojego bloga. Chciałam zatem odświeżyć sobie tę książkę i jednocześnie napisać na blogu jej recenzję - wtedy mi się podobała, a teraz...?

Walentynki. Święto obchodzone czternastego lutego. Wielu uważa, iż jest to naprawdę piękny dzień. Do połowy mogę się z tym zgodzić - wtedy ludzie wyznają sobie nawzajem miłość, ale nie...

Adrianna__ | 2014-08-15
Przeczytana: 14 sierpnia 2014

Ta część nie jest kontynuacją poprzedniej ani nic z tych rzeczy. Po prostu Mia w ferworze pakowania znajduje swój stary pamiętnik z czasów gdy zaczynała chodzić z Michaelem. Oczywiście jak sam tytuł wskazuje głównym tematem kilku dni są walentynki. Nic do tego święta osobiście nie mam, chociaż czasami gdy tego dnia muszę wyjść na miasto i widzę te wszystkie serduszka na witrynach sklepów to mam odruch wymiotny. Zupełnie podobnie jak Michael, który twierdzi, że jest to zupełnie komercyjne święty (ma chłopak rację). Jednak dla młodej dziewczyny, która pierwszy raz ma chłopaka ten dzień jest dość ważny.
Na dodatek wszyscy dookoła mają swoje walentynki. Mama, która została zaproszona na romantyczną kolację przez Pana G. Lilly, która dość otwarcie powiedziała swojemu chłopakowi Borysowi, że to co jej kupił jest kompletnie kiczowate. Nawet największy wróg Mii, czyli koleżanka z roku Lana idzie ze swoim Joshem na bardzo romantyczną kolację. Wszyscy tylko nie Amelia, bo jej chłopak nie...

Mimo iż już dawno wyrosłam z tego typu książek, musiałam dokończyć czytanie serii, tak mocno lubiłam ją w podstawówce, że ciągnęła się za mną aż do liceum. Owszem, nie ma się czym chwalić, bo żadnych wartości te książki raczej nie mają, ale zawsze lepsze są od średniej nawet komedii romantycznej w kinie:)

Mia | 2015-06-06
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Kolejny tom pamiętnika Mii Thermopolis, która jest księżniczką Genowii.
Uwielbiam serię ,,Pamiętnik księżniczki". Książka wciągnęła mnie od razu. Napisana jest prostym, współczesnym językiem. Mia jest zwariowaną nastolatką, jedyną w swoim rodzaju, której z pewnością nie spotkamy na ulicy czy w szkole. Historie są prześmieszne, a czasem denerwujące, w każdym razie wywołują emocje, co bardzo sobie cenię. Zachęcam wszystkie nastolatki do zapoznania się z ,,Pamiętnikiem księżniczki"!

Molek | 2015-01-30
Przeczytana: 27 stycznia 2015

Moim zdaniem fajna książka, chodź krótka wykazuje opinie ludzi względem walentynek, np. Mia z Michaelem obchodzą swoje święto 15 lutego bo 14 nie uznają, a np. Borys i tak widząc niechęć Lilly do tego święta pomimo to kupił jej prezent. Wniosek z tego taki że wszyscy powinniśmy lubić to święto i doceniać słowa które kierowane są do nas :)

Misiak | 2011-12-14

czytałam i o lol

Mariposa | 2016-08-23
Przeczytana: 2014 rok

Opinia dotyczy całej serii "Pamiętnika księżniczki".

Typowa młodzieżówka. Ale baaardzo przyjemnie się ją czyta.

Księżniczka Mia musi odnaleźć się w nowej roli i sprostać wielu wyzwaniom w każdej dziedzinie nastoletniego życia. Obserwujemy jej poczynania, śledząc jej pamiętnik.

Niektóre wątki są poważne, pozostałe zabawne, inne typowe, a kolejne lekko irytujące - ale takie jest właśnie życie nastolatki! Barwne, pełne tych dobrych, radosnych, ale i złych chwil.

Każdą część "pochłaniałam" w kilka godzin i była to dla mnie, nastolatki, świetna rozrywka. I chętnie wracam do niej, gdy chcę sobie poprawić humor - a zwłaszcza do moich ulubionych tomów, czyli części 1, 3, i 10.

Na rozluźnienie dla młodych dziewczyn - polecam!

Joanna | 2013-03-29
Przeczytana: 29 marca 2013

Mia jak zwykle panikuje zamiast porozmawiać z Michaelem. Na szczęście wszystko kończy się dobrze :)

Martyna | 2011-05-07
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci

Pamiętam jak goniłam za tą serią po bibliotekach, parę ładnych lat temu.