Mistrz coachingu. Podręcznik dla menedżerów, HR-owców i trenerów

Wydawnictwo: Onepress
biznes, finanse

Coaching bez tajemnic Niezbędne narzędzia skutecznego trenera Kluczowe zagadnienia psychologiczne Praktyka na sto sposobów zadaniem dobrego trenera jest motywować, inspirować i wskazywać nowe perspektywy. Efektem jego pracy jest tak skuteczne dotarcie do podopiecznych, by sami odnajdowali w sobie inspirację i dostrzegali własne możliwości. Bez względu na to, czy szkolenie dotyczy technik komunikacji, zasad przywództwa, pracy w grupie, czy wystąpień publicznych, najistotniejsze jest zawsze dobranie metody pozwalającej uzyskać wyniki najbliższe perfekcji. Poszukując złotego środka, Angus McLeod przestudiował wszystkie dostępne metody coachingu, wybrał ich najlepsze elementy i na tej podstawie stworzył jedną, spójną koncepcję. Jej najsilniejszym punktem jest osoba trenera. Tak, to właśnie od Ciebie, Twojego potencjału, pomysłowości i otwartości zależy rozwój ludzi, którymi się opiekujesz. To dzięki Tobie zdobywają oni nowe umiejętności, odnoszą sukcesy w życiu zawodowym, są również gotowi na pozytywne zmiany na niwie życia osobistego. Holistyczna metoda coachingowa Informacja, komunikacja i metody porozumiewania się. Rozwiązywanie konfliktów i rozładowywanie napięć. Pytania, wizualizacje, totemy, symbole i metafory. Pułapki coachingu, zasady postępowania i unikanie błędów. Książka zawiera słowniczek najważniejszych pojęć związanych z coachingiem.

monk | 2014-12-19
Decofabryka | 2011-03-27