Polowanie na Cezanne`a

Wydawnictwo: Amber

Dwa bezcenne autoportrety Cézanne?a, w petersburskim Ermitażu i londyńskiej National Gallery, zostają zniszczone. Bezsensowny akt wandalizmu czy precyzyjny plan? Wartość pozostałych autoportretów Cézanne?a, rozsianych po muzeach i prywatnych galeriach całego świata, rośnie niebotycznie. Ale one mogą również stać się wkrótce obiektami zniszczenia.Inspektor Oxby znów musi wykorzystać całe swoje doświadczenie, by odsłonić kulisy przestępstwa... a wkrótce i zbrodni.Wciągająca od pierwszych stron intryga odsłania kulisy międzynarodowego handlu dziełami sztuki, gigantycznych aukcji, wielkich domów aukcyjnych i muzeów Sankt Petersburga, Londynu, Paryża, Nowego Jorku ? świata, gdzie cienka granica dzieli uwielbienie dla arcydzieła od zbrodniczej żądzy? Thomas Swan jest autorem thrillerów z intrygą osnutą wokół fałszerstw i kradzieży słynnych dzieł sztuki. Ich bohaterem jest Jack Oxby, inspektor wydziału sztuki i antyków Scotland Yardu.

Dariusz_1456 | 2016-11-05
Przeczytana: 08 listopada 2016