Album rodzinny

Wydawnictwo: Amber
Family Album
miłość, tragedia, rodzina

Inne wydania

Oboje budzili podziw i zazdrość: Faye Price, sławna aktorka, i Ward Thayer, spadkobierca wielkiej fortuny. Spotkali się i pokochali w 1943 roku w bazie wojskowej Guadalcanal. Po ślubie Faye porzuciła aktorstwo, by całkowicie poświęcić sie rodzinie. W kilka lat później, gdy Thayerowie mają już sześcioro dzieci, następuje niespodziewany krach - całkowite bankructwo. Załamany Ward zaczyna pić. Faye postanawia ratować rodzinę. Wraca do pracy w filmie i uparcie walczy z nałogiem męża. A dzieci dorastają: są lata sześdziesiąte, lata rewolucji obyczajowej...

Książkowa-Fantazja | 2014-04-18
Przeczytana: 06 listopada 2013

Przyznaję, że do tej pory nie znałam twórczości Danielle Steel, a jej książki kojarzyły mi się zwyczajnie z tanim romansem. Dlatego podczas wizyty w bibliotece zabrałam ze sobą jedną książkę , trzeba zaznaczyć spośród bardzo szerokiego wyboru, gdyż autorka jest niezwykle płodna. Również okazało się, że moje wcześniejsze przypuszczenia były zupełnie bezpodstawne.

Danielle Steel ur. w 1947 roku, w San Francisco (Kalifornia). Amerykańska powieściopisarka, w swoim dorobku przekroczyła 70 powieści, a nowe wciąż pisze. Łącznie sprzedano 300 milionów egzemplarzy książek, a jej tytuły utrzymują się na liście bestsellerów, za co trafiła do Księgi Guinnessa. Jest także przewodniczącą Amerykańskiego Stowarzyszenia Bibliotecznego, a także rzecznikiem prasowym American Human Association, które działa na rzecz dzieci uzależnionych. Do hobby zalicza zwierzęta, które gości w swoim domu (5 psów, papuga, świnka, królik). Wiele z jej powieści doczekało się adaptacji filmowych. Najnowsze z jej...

Justyna | 2012-01-05
Przeczytana: styczeń 2011

Wspaniała książka. Fabuła jest bardzo interesująca. Książka o ludzkim życiu, rozterkach, miłości, kłopotach. Bardzo mi się podobała! Książkę lekko się czyta, co pozwala na odprężenie i relaks. Warta przeczytania! Gorąco polecam!

Alicja | 2012-03-28
Przeczytana: 22 marca 2012

Nudziło mi się... zaczęłam szukać jakiejkolwiek książki. Wpadła mi właśnie ta. Już wcześniej kojarzyłam autorkę, ale wówczas nie podjęłam się czytania jej dzieł. No cóż ze względu na to, że po pierwsze – nudziło mi się, po drugie – chciałam coś poczytać, wzięłam ją do ręki.
I się zaczęło...
Minęło pół godziny, godzina... a ja nadal siedzę czytam i czytam.
Tak mnie wciągnęła, że przeczytałam ją w ciągu najbliższych kilku godzin!

Opowiada o dwóch osobach. Na początku niczego sobie. Ona piękna, młoda, bogata, aktorka. On przystojny, również bogaty i na dodatek służył na wojnie. Piękne, prawda? Jak z bajki.
Zaintrygowało mnie jak akcja poczęła się rozwijać. Tu nagle tajemnica! Kim tak naprawdę jest Ward? Aż niewiarygodne, gdy się dowiaduje, że dosyć - a nawet bardzo - znanym playboyem! Szok. To, że był jakimś spadkobiercą dużego majątku też było oczywiście ważne.
Teraz miało to swój sens. Ona ambitna i bogata, on 'rozrywkowy' i też bogaty. Doszło do ich ślubu. Faye i Warda.
Kochali...

Wiesława | 2016-03-13
Na półkach: Posiadam EBOOK, Przeczytane
Przeczytana: 13 marca 2016

Przepiękna opowieść. Ta ksiązka kipi emocjami. Wyciska łzy, zmusza do refleksji i stawia wiele pytań o sens życia.
W życiu nic nie jest czarno-białe, nic nie jest zero-jedynkowe i pokazuje, że miłość i nienawiść, to w zasadzie nierozerwalnie związane uczucia, gdy los rzuci nas w tak pogmatwane i nieprzewidywalne sytuacje. To rzeczywiście album rodzinny, który uświadamia nam, że na każde życiowe wyzwanie zawsze trzeba patrzeć z różnych punktów widzenia, a prawda zawsze leży gdzieś po środku. Problem w tym, aby po każdej życiowej lekcji umieć wyciągać trafne wnioski.
Ta książkę połyka się jednym tchem i choć chwilami jest wstrząsająca, niesie pozytywne przesłanie. Polecam, jak wiele innych książek Daniele Steel

Magdalena | 2014-02-07
Przeczytana: 01 stycznia 2014

Przepiękna opowieść o kobiecie, która potrafi znieść wiele żeby uratować swoje małżeństwo i rodzinę. Historia ich romansu jest romantyczna, natomiast po kilku latach małżeństwa zaczynają się problemy.
Wiele razy płakałam nad książką, nad życiem dzieci Fey.
Wspaniała.Polecam

wiolka9302 | 2012-09-21
Przeczytana: 16 sierpnia 2012

Świetna książka! Bardzo mnie wciągnęła. Ciągle coś się dzieje, chwilami losy bohaterów zmieniają się w zaskakujący sposób. Jedyne co mnie denerwowało to fakt, że autorka najbardziej skupiła się na jednym bohaterze zamiast opisać 'życie' wszystkich członków rodziny Faye.

skierka44 | 2011-09-01

Kiedy jako dorastająca dziewczyna podkradłam mamie tą książkę zrozumiałam,że książki to nie tylko nudne lektury, czy poważne tomy poezji ale także świetna rozrywka w świecie wyobraźni! Naprawdę polecam Danielle Steel przed zaśnięciem...i nie tylko:)

książek: 2064
Lublinianka | 2014-06-03
Przeczytana: 25 września 2013

Z reguły nie czytuję romansów, ale czasami się zdarzy. Przyjdzie dzień, gdzie się nic nie chce, jest się zmęczoną po pracy, ma się wszystkiego dość i wtedy warto zapoznać się z dziełami pani Steel. Historia opowiada o playboyu i aktorce, którzy zakochują się w sobie zakładają rodzinę. Żyją w dobrobycie, ona aktorka jest cały dzień na planie filmowym. Dziećmi zajmują się coraz kolejne nianie. Przychodzi jednak kryzys, gdzie życie ponad stan musi się drastycznie skończyć. Majątek trzeba sprzedać i żyć w norze. Jak poradzą sobie bohaterowie w takich warunkach i czy ocalą swoje małżeństwo?

Było to moje pierwsze spotkanie z autorką, z pewnością nie ostatnie, po ciężkim dniu, chętnie sięgnę po kolejna historię napisaną przez autorkę.

betina360 | 2013-04-04
Na półkach: Przeczytane, 2013, Steel
Przeczytana: 04 kwietnia 2013

Ksiazka ma ponad 400 stron lecz wciaga i jest zyciowa.Opowiada o losach rodziny ktora ma 3 corki i 2 synow.Jak kazda rodzine i ta nie omijaja klopoty malzenskie i finansowe.Jest tu watek homoseksualizmu najstarszego syna oraz narkomani i ciazy najmlodszej corki.Jedno jest pewne to dobra i napewno nie nudna powiesc.

Lionel | 2012-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2011

Bardzo dobra książka. Prawdziwa bo każdy z nas przeżywa podobne rozterki ma takie same pragnienia każdy z nas boryka się z tymi samymi problemami. Książka aktualna dziś i zawsze... Choć jestm=em facetem bardzo lubie książki steel właśnie dlatego że są tak prawdziwe.,