rozwiń zwiń

Córka oficera

Okładka książki Córka oficera
Zina Rohan Wydawnictwo: Otwarte literatura piękna
536 str. 8 godz. 56 min.
Kategoria:
literatura piękna
Tytuł oryginału:
The Officer's Daughter
Wydawnictwo:
Otwarte
Data wydania:
2010-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2009-01-01
Liczba stron:
536
Czas czytania
8 godz. 56 min.
Język:
polski
ISBN:
978-83-7515-134-3
Tłumacz:
Barbara Nowakowska
Tagi:
II Wojna Światowa Polska Miłość
Średnia ocen

                6,6 6,6 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,6 / 10
417 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
1352
855

Na półkach: , ,

Zina Rohan , z zawodu –dziennikarka jest córką uchodźców, którzy osiedlili się w Anglii po ucieczce z Rosji i Niemiec. Ojciec jej pierwszego męża był Irańczykiem, a matka Polką. To właśnie jej losy posłużyły za kanwę powieści ….
Poruszająca historia młodej dziewczyny, która jako szesnastoletnia polska harcerka w momencie wybuchu wojny trafia do wileńskiego klasztoru . Jako córka polskiego oficera zostaje aresztowana i wywieziona wraz z innymi na Syberię, do Rubcowska. Ponure, drewniane baraki, panujące mrozy, praca ponad siły przy wyrębie drzew za głodowe racje jedzenia, wyniszczające choroby prześladujące aresztowanych w obozie pracy nie są w stanie zniszczyć wewnętrznej siły Marty, jej woli przetrwania. Po zdobyciu dokumentów tożsamości los kieruje ją na plantację bawełny w Kazachstanie - Teren Uziuk , do przymusowej pracy w kołchozie. Stamtąd z kolei drogą morską do Persji, „ Miasta Namiotów” – jak nazwany został obóz dla uchodźców usytuowany na obrzeżach Teheranu . Nieporozumienie z polskim narzeczonym doprowadza do zawarcia małżeństwa z muzułmańskim lekarzem pracującym niekoniecznie bezinteresownie w „Mieście Namiotów”. Marta, z dala od kraju, bez wieści o losach polskiej rodziny w Poznaniu zamieszkuje z rodziną swego męża. Małżeństwo jednak nie wytrzymuje próby czasu, różnice kulturowe, rola jaka wyznaczona jest kobiecie w świecie islamskim jest nie do przyjęcia dla niej i niewygodna dla jej nowej rodziny. Musi od nowa budować swoje życie po wojnie, samotnie borykać się z problemami.
Powieść Ziny Rohan na długo pozostanie w mojej pamięci, wzruszyła mnie dzielnością i determinacją bohaterki wobec problemów z jakimi borykały się dziesiątki tysięcy Polaków, Litwinów czy Białorusinów, którzy w ramach polityki represji zsyłani byli w głąb Rosji Radzieckiej. W ten sposób sowieci eliminowali te grupy społeczne, które uważane były za niebezpieczne czy niepożądane. Byli wśród nich polscy oficerowie, inteligenci, urzędnicy a także zamożni chłopi. Opisana historia jest również swego rodzaju hołdem złożonym tym wszystkim, którym nie udało się przetrwać.

Zina Rohan , z zawodu –dziennikarka jest córką uchodźców, którzy osiedlili się w Anglii po ucieczce z Rosji i Niemiec. Ojciec jej pierwszego męża był Irańczykiem, a matka Polką. To właśnie jej losy posłużyły za kanwę powieści ….
Poruszająca historia młodej dziewczyny, która jako szesnastoletnia polska harcerka w momencie wybuchu wojny trafia do wileńskiego klasztoru . Jako...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    543
  • Chcę przeczytać
    353
  • Posiadam
    196
  • Ulubione
    29
  • Teraz czytam
    8
  • Domowa biblioteczka
    7
  • 2011
    6
  • II wojna światowa
    4
  • Z biblioteki
    3
  • 2010
    3

Cytaty

Więcej
Zina Rohan Córka oficera Zobacz więcej
Zina Rohan Córka oficera Zobacz więcej
Zina Rohan Córka oficera Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także