Dwa Miecze

Cykl: Legenda Drizzta (tom 16)
Wydawnictwo: ISA

Mithrilowa Hala jest oblężona, Nesme zdobyte, do walki szykuje się nawet potężne Silverymoon. W środku tego zamieszania Drizzt toczy samotną walkę. Gdy konflikt zmierza ku krwawemu rozstrzygnięciu, łowca musi znaleźć starych i nowych sojuszników... lub zginie wraz z resztą cywilizowanych krain Północy.

Kornel Tymcio | 2016-07-08

Dwa Miecze to crescendo w wykonaniu autora.
Ogromna bitwa dociera pod Mithrilową Halę i wszyscy muszą stanąć do walki. Wspaniały przykład podziału akcji i świetnego wyczucia czasu. Lecimy przez kolejne strony jak zahipnotyzowani.
Przyjaciele ginął, ale my musimy się skupić na przeżyciu. W powietrzu czuć zapach bitwy.

Dreddenoth | 2015-08-14
Przeczytana: 10 lipca 2015

Ta cześć nie dodaje wile do dotychczasowych książek ale i tak dobrze i przyjemnie się ja czyta, zawsze gdy mamy drowy książki są lepsze

wojtek.wysocki | 2013-09-03
Przeczytana: 2009 rok

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

III tom trylogii "Klingi Łowcy", a tak w zasadzie należałoby powiedzieć, że to 16.a, i wygląda na to, że ostatnia część przygód mrocznego elfa. Smutek ogarnął mnie zaraz po tym jak sobie to uświadomiłem, bo się do chłopiszcza już przyzwyczaiłem pomimo absurdalnej rozbieżności w jego przekonaniach i uczynkach. Z jednej strony mógłby być księdzem tak czasami wręcz przynudza z etyką, z drugiej strony bez najmniejszych problemów zabija tysiącami (tytułowych orków np.).

Wracając do konkretnie tej książki, no cóż, miała to być zapewne puenta trylogii (no bo cóż innego) jednak chyba chciał za dużo powiedzieć bo nagle zaczął się nieprzyzwoicie streszczać, w efekcie kończąc prawie niczym. Widzimy tutaj "wyrywki" dochodzenia do dojrzałości Drizzta, w czym pomaga mu znacznie bardziej doświadczona elfia lala. Co do oblężenia i walki, to nagle krasnoludy zalewa fala testosteronu (tak byśmy powiedzieli dzisiaj, wtedy tego pojęcia nie było) przez co decydują się na coś na co nie powinni....

MatiOti | 2016-09-14
Przeczytana: wrzesień 2016

I znów po przeczytaniu kolejnej trylogii autorstwa R. A. Salvatore'a stwierdzić można jedno: jeśli ktoś dotarł aż tak daleko z cyklem książek wydanych pod wspólnym szyldem Legendy Drizzta, to na pewno będzie zadowolony; natomiast jeśli nie, no to cóż, jego strata/zysk :)

Klingi Łowcy, podobnie jak poprzedni cykl, dają możliwość spojrzenia na fabułę oczami różnych postaci, a tych Autor wprowadził naprawdę sporo. Będą to starzy dobrzy znajomi (aby za wiele nie zdradzać: wracają Ivan i Pikel), ale pojawią się też nowi ciekawi bohaterowie, jak np. król orków Obould Wiele Strzał.

I tutaj ciekawostka, bo w końcu orki nie będą zwykłym wypełniaczem stron dla szybkich potyczek, ale staną się pod wodzą wcześniej wspomnianego Oboulda przebiegłym i inteligentnym wrogiem, gdzie nawet Alustriel czy Drizzt niewiele będą mogli zdziałać.

Powtórzę się zatem, gdyż nic się w tej materii nie zmieniło: generalnie jak zwykle polecam, jeśli ktoś polubił wcześniejsze części, to będzie bardzo zadowolony....

pan_zdzislaw | 2016-11-23

Przyjemnie sie czyta jako kolejna czesc...ale masz wrazenie ze historia jest troche przeciagana. Bez niej nic by sie nie stalo. Wszelkie sprawy dalej nie rozwiazane. Jesli ktos ginie to zazwyczaj nic nie wnosil do fabuly.

Totek9996 | 2015-02-15

Bardzo faaajna książka. Świętne zakończenie serii. Utrzymuje naprawdę wysoki poziom.

Urko88 | 2014-12-31

Genialne. Lepsza od drugiej części trylogii, ale co do pierwszej to nie jestem pewien. Interesująca fabuła, ciekawe zakończenie i oczywiście dużo naprawdę dobrych walk, w której w przeciwieństwie od drugiego tomu umiejętności bohaterów spadają do normy. Jako maniakalny fan Salvatora naprawdę polecam.

Maca Mackiewicz | 2012-07-08
Przeczytana: 08 lipca 2012

Trylogia pozostawia uczucie niedosytu. Nie chcę na siłę porównywac do trylogii Tolkiena, ale tam gdy się przeczytało to się miało uczucie spełnienia. W przypadku tej trylogii wszystko jest otwarte i czeka na kontynuację, a przecież tyle książek jest jeszcze do przeczytania!

13bpm | 2012-12-19
Przeczytana: 15 grudnia 2012

Świetny rozwój i niespodziewane zwroty akcji. Konkretnie i ciekawie przedstawione tło. Naturalne dialogi wzbogacone opisem wyrażanych emocji. Całość trzyma w napięciu.

noname | 2016-06-20
Na półkach: Fantasy, Przeczytane
Przeczytana: 19 czerwca 2016

Ostatni tom trylogii "Klingi Łowcy." Te 3 książki to bijatyki i bitwy. Tak głupie i naiwne jak "Powrót króla" Tolkiena. Strata czasu.