Zawsze w pierwszym rzędzie. Anna Wintour - królowa Vogue'a

Wydawnictwo: Twój Styl
Front Row: Anna Wintour: What Lies Beneath the Chic Exterior of Vogue's Editor in Chief
moda, vouge

Anna Wintour, redaktor naczelna Vogue a, światowej biblii mody. Charakterystyczna fryzura na pazia w stylu Louise Brooks, znak firmowy w postaci przeciwsłonecznych okularów, wykwintne futra to seksowna primadonna świata mody, o której plotkują wszyscy. Jak stwierdził słynny projektant Oscar de la Renta, Ona jest gwiazdą . W jaki sposób Wintour, nie skończywszy żadnej szkoły, nie mając właściwie żadnych uzdolnień pisarskich czy umiejętności komunikacyjnych, zdobyła szczyty w świecie magazynów mody? Książka Zawsze w pierwszym rzędzie, która powstała w oparciu o rozmowy z jej obecnymi i dawnymi przyjaciółmi i pracownikami, to wnikliwa, niejednokrotnie szokująca historia życia tej enigmatycznej ikony prawdziwy obraz opętanej modą nastolatki, dorastającej w Londynie szalonych lat 60., której udało się wedrzeć na szczyt nowojorskiej wieży z kości słoniowej.

Alina | 2011-07-14
Przeczytana: 10 lipca 2011

Chyba po raz kolejny powinnam zacząć od frustracji. Kto wymyślił, żeby zapisać tytuł w taki sposób, że nie wiadomo, co jest tytułem, a co podtytułem? W tej chwili nie ma dla mnie znaczenia, czy ja zapisałam to dobrze. Na LubimyCzytać jest to zapisane w jeszcze inny sposób. Wydawnictwo Twój Styl bardzo mi podpada swoimi książkami, mam za sobą do tej pory dwie (o ile dobrze pamiętam), obie to biografie i w obu był ogromny urodzaj literówek. Jeszcze, zaciskając zęby, byłabym w stanie zaakceptować faktycznie literówki - brak ogonków przy polskich znakach, brak spacji, ewentualnie jakiegoś przecinka - ale niektóre z nich to już rażące błędy, jak np. zrobienie z Virgini Woolf - Wolf, albo z Shiga Ikedy - Ikidę. Aż sprawdziłam, czy zaistniał w tej książce jakiś korektor - owszem. Nie wiem, ile tej kobiecie zapłacono, ale mam nadzieję, że bardzo mało, a najlepiej nic. Biografia była tłumaczona przez dwie osoby i w drugiej części czyta się bardzo dobrze, błędów nie ma, ale w pierwszej? Aż...

Kasia A | 2016-01-09

Historia niesamowitej kobiety, ale na ile prawdziwa? Ciężko stwierdzić, z tego co wiem Anna Wintour nie autoryzowała tej biografii. Trudno dostępna, tytuł strasznie pomieszany, zdarzały się błędy.

ewagewa | 2016-09-20
Na półkach: Fashion, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 20 maja 2016

Ponieważ zainteresował mnie świat mody, któż mógłby być lepszym przewodnikiem po tym świecie niż szefowa amerykańskiego Vogue'a. Bardzo interesowało mnie jak wygląda praca naczelnej w tak prestiżowym piśmie, niestety autor skupił się na dzieciństwie Anny, latach młodości oraz ścieżce kariery przed Vogue'em. Stąd moja niska ocena

Paweł | 2013-05-23

Bardzo chętnie odkupię lub pożyczę książkę "Zawsze w pierwszym rzędzie. Anna Wintour - królowa Vogue'a". Jeśli ktoś z Was ma na zbyciu proszę o kontakt.

Magdalena | 2014-07-22

Moja ulubiona. Swiat mody i jego szefowa, to lubie :-) Baaardzzoo :-) Zawszeee ;-)

Aschawi | 2013-07-30

Fajne studium ostrej,zdecydowanej kobiety.

maggy4 | 2013-10-02
Przeczytana: 2014 rok

wcale nie przeczytane. znudziło mnie

nesans | 2016-11-15
Przeczytana: 2016 rok