W poszukiwaniu bakterii

Cykl: Lanfeust w kosmosie (tom 5) | Seria: Klub Świata Komiksu
Wydawnictwo: Egmont Polska
Lanfeust des Etoiles: La chevauchée des bactéries
komiksy

Kolejne spotkanie z bohaterami cyklu komediowego, łączącego elementy SF z fantasy. Niezbyt rozgarnięty heros Lanfeust, supermądry ślimakowaty kosmita Shlimak oraz niezwykle pociągająca humanoidka Dżin trafiają na planetę swych najzaciętszych wrogów - Fatacelsjuszy. Przed nimi straszliwie trudna do wykonania misja, która ma uratować wszechświat przed zachłannością Fatacelsjuszy. Jak zwykle...

Jak zwykle scenariusz mistrza rynku frankofońskiego, Arlestona, jest bardzo pomysłowy i śmieszny, zaś rysunki Tarquina - niesamowicie szczegółowe.

źródło opisu: [Egmont Polska, 2007]

źródło okładki: http://www.komiks.gildia.pl/