Diablica w pracy. Grzeczne dziewczynki chcą mieć dobrego szefa, niegrzeczne są szefami

Wydawnictwo: Onepress
biznes, finanse

Kręgi piekielne czy szczeble karieryaSama określ, czym jest dla Ciebie sukcesDaj sobie prawo do oczekiwania perfekcji od innych Nie bądź mięczakiem i stawiaj czoła konfliktomNie tchórz przed przyznaniem się do wpadkiBycie szefową lub świetną specjalistką to nie konkurs popularności bycie TOBĄ również nie! Kariera córy Belzebuba Jak bardzo pasujesz do tego wizerunku: kobieta z grzecznym uśmiechem, niepewna w kontaktach ze współpracownikami (że o szefie nie wspomnę), unikająca otwartego wyrażania swoich poglądówa A może jesteś nadgorliwą mróweczkąa Taką, której wszystko można powierzyć, cynicznie uznając, że liczba jej godzin nadliczbowych i tak jest z gumya Czy też pozostajesz ciągle małą dziewczynką, zadającą tysiące pytań, bojącą się podjąć ryzyko i karnie wykonującą nawet najbardziej irracjonalne poleceniaa Nie, nie mów! zostaw to dla siebie, ale powiedz, kiedy ostatni raz słyszałaś, że ktoś taki awansował i był świetnym szefemaPrzypatrz się dobrze miejscu, w którym teraz pracujesz. Obejrzyj biurko, dziesiątki samoprzylepnych karteczek, średniej jakości komputer. Nawet jeśli jesteś fantastyczna w swojej pracy, ale do Twoich cech należy Toksyczna Grzeczność, spędzisz w tym miejscu jeszcze długie lata. Toksyczna Grzeczność sprawia, że wszyscy w Twoim otoczeniu czerpią więcej korzyści z Twojej pracy niż Ty sama. Toksyczna Grzeczność każe Ci mówić tak , gdy naprawdę chcesz wykrzyczeć nie . To przez nią przepraszasz za rzeczy, za które nie ponosisz żadnej winy. Jeśli akurat nie bierzesz udziału w wyborach na Koleżankę Sympatyczną, po co właściwie starasz się wszystkim przypodobaća zamień przykładne czółenka na diabelskie kopyta i pokaż innym, co znaczy awansować jak szatan!Poznaj swoją Wewnętrzną Diablicę. Nawiąż z nią kontakt. I razem zjadajcie na śniadanie wszystkie Grzeczne Dziewczynki, popijając przy tym czarną jak smoła kawę.Nazywaj rzeczy po imieniu, mów wprost, w nic nie owijaj i niczego nie pomijaj. Bądź sobą i ciesz się z tego, co Ty nazywasz sukcesem.Nie marnuj sił i czasu na bezsensowne obowiązki.Pokaż światu nową, pewną siebie i budzącą szacunek innych Ciebie.

Barbara | 2015-08-30
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: czerwiec 2015

ksiązka do ktorej sie wraca, jak bumerang!

Brygida | 2011-11-24
Przeczytana: 14 kwietnia 2011

Zabawna, ale zawiera w sobie sporo prawdy

dagi | 2015-11-11
Przeczytana: grudzień 2014