Templariusz. Ścieżki przeznaczenia

Cykl: Najmłodszy templariusz (tom 2)
Wydawnictwo: Agencja Wydawnicza Jerzy Mostowski

Tristan, młody giermek zakonu templariuszy, tym razem trafia do Francji, gdzie poznaje katarską księżniczkę i bierze udział w obronie twierdzy w Montsegur. Czy jego przyjaciele, Robin i Maryam, uratowali się z rozbitego statku, którym razem płynęli do Angliia I jak sir Hugh, zaprzysięgłemu wrogowi Tristana, uda się go znaleźć w leśnej głuszya Czego od dzielnego giermka oczekuje angielska królowaa Czy bohaterowi uda się bezpiecznie dotrzeć do Angliia Czy wyjaśni się wreszcie tajemnica jego pochodzeniaa I czy Graal, cenna relikwia, którą ukrywa, trafi wreszcie w bezpieczne miejsceaTemplariusz. Ścieżki przeznaczenia to druga część trylogii o przygodach 16-letniego Tristana i jego przyjaciół.

Przeczytana: 31 grudnia 2014

Niezwykła opowieść. Filmowa fabuła zręcznie spisana na kartach trzech kolejnych tomów. Mieszanka urzekającej fantasy z kryminałem wojennym osnutym w mrokach średniowiecza.

Pochodzący z USA autor jest twórcą książek dla dzieci oraz młodzieży. Jak sam przyznaje od najmłodszych lat nie rozstawał się z książkami. Żyjąc w wyimaginowanym świecie widział siebie na pierwszej linii bitew oraz, jako bohatera wojen. Zawodowo trudnił się przemytem petard przez granicę. Obecnie wolne chwile spędza z rodziną oddając się pasji tworzenia kolejnych powieści. Mieszka wraz z żoną i dziećmi w Michigan, pracując nad kolejnymi pasjonującymi powieściami.
Templariusz wciąga. Podobnie, jak chodzenie po bagnach. Dlatego do przeczytania trzech kolejnych tomów: „Strażnik Graala”, „Ścieżki przeznaczenia” oraz „Czas odrodzenia” przeznacz raczej dużą ilość wolnego czasu.
Oto Dover. Jest koniec XII wieku. Czasy pełne okrucieństwa, strachu i moralnego dualizmu. Ponure średniowiecze, gdzie wymagano całkowitego...

Basia Łęcka | 2013-12-23

Templariusz - sciezki odrodzenia to druga czesc serii Templariusz.
W tej czesci Tristian,Ryszard,Maryam i Aniolek docieraja do Francji i stawiaja czolo wojsku biskupa by uratowac byla ksiezniczke i jej lud.
Nastepnie wytuszaja w dalsza droge gdy nagle na swojej drodze napotykaja sir Huberta...

| 2012-05-23

Przyjemna, przyjemna seria, acz dużo bardziej podobał mi się motyw templariuszy z assasin's creed.

Zuzolix | 2014-06-18
Przeczytana: 12 czerwca 2014

Wspaniała książka o losach Tristiana i jego wiernych przyjaciół

LadySunrise | 2016-09-13
Zaczytana_13 | 2016-08-23