Róża Selerbergu

Wydawnictwo: Agencja Wydawnicza RUNA
83-89595-27-3
fantastyka, humor

Selerbergiada szok, drogi i rock and roll, czyli ach, ta dzisiejsza młodzież w wydaniu fantasy. Kiedy jest się niekonwencjonalnym arystokratą, eksporterem kocimiętki, szczęśliwym posiadaczem nietypowego personelu dworskiego oraz pary bliźniąt w najpotworniejszej fazie dojrzewania, należy być baaardzo ostrożnym, gdyż życie jest pełne pułapek i groźnego koloru różowego. Homo hominis sapiens aqua minerale jak mawia landgraf von Selerberg, któremu przydarzyły się te i kilka innych rzeczy.

Co zrobił selerberski kowal z połówką krowy? Jakie artykuły można znaleźć w czasopiśmie Nowoczesny Barbakan? Co to jest wilkołąk? Na te pytania można znaleźć odpowiedzi w książce Róża Selerbergu.

szaramysz | 2014-05-20
Przeczytana: 20 maja 2014

Po stresującym okresie w pracy postanowiłam się rozerwać. I zrobiłam to dosłownie… białołęckim granatem. Cóż mogę napisać? Ja, dojrzała kobieta masuję obolałe ze śmiechu szczęki. Książka lekka łatwa i przyjemna, którą określono jako młodzieżowe fantasy… no to czuję się młodzieżą, bo dawno się tak nie ubawiłam. Lektura niestety nie nadaje się do czytania w miejscu publicznym ze względu na gwałtowne reakcje które na pewno wystąpią… no chyba, że ktoś chce być postrzegany jako osoba niepoczytalna. Ale to już drodzy czytelnicy na własną odpowiedzialność. POLECAM!!!! Oczywiście dla tych którzy odczuwają nagłą potrzebę uśmiechu…:)

Wojciech Gołębiewski | 2015-03-03
Przeczytana: 03 marca 2015

Niestety czytałem tylko tytułowe opowiadanie, ale winą za brak dostępu do innych nie mogę obarczać autorki. Lubię ten rodzaj humoru i podejmuję ryzyko /bo przecież nic więcej nie czytałem/ przyrównując jej styl do Stefanii Grodzieńskiej; czego jej w dobrej wierze życzę. A więc "nasz debiucik" i 7 gwiazdek /na razie/

Beremis | 2014-02-24
Na półkach: Przeczytane, EBooki
Przeczytana: 24 lutego 2014

Jak na młodzieżowe fantasy z przymrużeniem oka jest dobrze. Czyta się lekko i przyjemnie, można się podczas lektury uśmiechnąć. Szkoda, że to tylko zbiór opowiadań. Jeszcze początkowe dziejące się w szkole w internacie wykazują jakąś ciągłość, i nawet jeśli bliźniacy nie są cały czas głównymi bohaterami powiązanie w czasie z rokiem szkolnym daje nam jakąś ciągłość historii. Ale opowiadania o smokach? Powinny mieć własną okładkę i osobne wydanie. Połączone jak dla mnie trochę na siłę, chyba żeby książeczka nie była za cienka.

dilbi | 2015-09-24
Przeczytana: 24 września 2015

Urocza, zabawna, czasami wręcz śmieszna. Czyta się bardzo szybko. Naprawdę mile spędziłam z nią czas :D

8_oclock | 2014-05-03
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 02 maja 2014

Jest w niej coś z atmosfery "Pierścienia i róży", czyli akurat nie w moim guście.

Józef Śliwiński | 2010-10-02

Rewelacyjny zbiór w większości zabawnych, jednak mocno zróżnicowanych stylistycznie opowiadań. Przy tej książce nieraz szczerze się zaśmiałem, a jedyny minus to niezwykle paskudna okładka szpecąca półkę :)

Irena | 2011-07-17
Na półkach: 2011, Przeczytane
Przeczytana: 17 lipca 2011

To pierwsza książka Pani Białołęckiej którą miałam okazję czytać i na pewno nie ostatnia. Książka zawiera serię opowiadań, dzięki którym dowiadujemy się, jak wygląda Wilkołąk, jak pozbyć się z szkoły jędzowatej koleżanki, jak zaprzepaścić skierowane na siebie matrymonialne zapędy rodziców, dlaczego lepiej po pijanemu nie deklarować zabicie smoka, i dlaczego smoki powinny posiadać PESEL.
Już dawno w czasie czytania książki nie śmiałam się tak w głos jak przy tej pozycji (aż z drugiego pokoju przybiegł mąż myśląc, że coś mi się stał) Polecam każdemu tę pozycję na poprawę humoru.

McDaa | 2016-01-24
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 23 stycznia 2016

No i jak zwykle - wolałabym ładnie zakończoną powieść a nie serię opowiadań. Ale czyta się bardzo przyjemnie (i to pomimo tego, że wydawało mi się, że dawno jej nie czytałam, a chyba po prostu zapomniałam do biblioteczki dodać bo jeszcze wszystko pamiętałam) i bardzo chętnie sięgnęłabym po ciąg dalszy.

Grisznak | 2014-12-17

Lekkie i przyjemne, miejscami pomysłowe, choć trudno się oprzeć wrażeniu, że jednak oryginały były w większości przypadków lepsze. Na plus bardzo udane ilustracje.

czytadela200 | 2014-02-17

Uwielbiam takie fantasy. Książkę szybko się czyta, jest napisana lekkim i zabawnym językiem. Poza tym kocham smoki :)