Zagubiona przeszłość

Vanishing Acts
9788376482026
rodzina, wspomnienia, dramat

Inne wydania

Delia Hopkins ma bajkowe życie. Mieszka w uroczym miasteczku w sielskim stanie New Hampshire. Ma małą córeczkę, przystojnego narzeczonego, ukochanego ojca oraz psa, z którym pracuje przy poszukiwaniu zaginionych ludzi. Trwają przygotowania do ślubu. Ni stąd, ni zowąd Delię zaczynają dręczyć wspomnienia, których nie potrafi wyjaśnić ani umiejscowić w czasie i przestrzeni. A potem nagle w jej domu zjawia się policjant, przynosząc nieoczekiwaną wiadomość, która rujnuje bezpieczny świat młodej kobiety.
Co czuje człowiek, dowiedziawszy się, że nie jest tym, za kogo się uważał? Jak pogodzić się z faktem, że kochany człowiek ukrywał prawdziwą tożsamość, a jakaś obca osoba może rościć sobie prawo do silnych więzi? Dlaczego na pozór słuszne decyzje są często krzywdzące dla innych? Jodi Picoult dotyka kolejnego trudnego tematu zaczerpniętego z życia, przedstawiając go z właściwą sobie przenikliwością, empatią i wrażliwością.

źródło okładki: www.proszynski.pl

Ania | 2013-12-14
Przeczytana: 14 grudnia 2013

Jodi Picoult dotyka kolejnego trudnego tematu zaczerpniętego z życia,przestsawiając go z właściwą sobie przenikliwością,epatią i wrażliwością.
Książka podobała mi się,jej głównym problemem jest porwanie dziecka i alkoholizm,który tak często jest problemem w wielu domach.Człowiek,który chce dla swojego dziecka jak najlepiej jest w stanie zrobić wszystko by do tego dążyć.Polecam by sięgnąć po tą powieść by dowiedzieć się jak się to skończyło dla ojca głównej bohaterki,który zdecydował się właśnie dążyć do tego by jego córka miała szczęśliwe dzieciństwo.

korcia | 2013-10-03
Przeczytana: 02 października 2013

Jodi Picoult ma pewną renomę, sięgając po jej książki oczekuję świetnej powieści i jeszcze nie zdarzyło mi się zawieść. Autorka łączy w swoich opowieściach bardzo interesujące wątki obyczajowe z kryminalnymi. Jej książki są bardzo ciekawe pod względem psychologicznym, ale też odkrywają przed nami tajemnice amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości. Jaki temat został podjęty tym razem?

Delia Hopkins wiedzie w miarę spokojne życie. Wraz z narzeczonym wychowuje ich małą córkę Sophie. Jej partner - Erick - jest adwokatem, któremu niestety daleko jest do ideału. Mężczyzna od lat walczy z nałogiem alkoholowym i chociaż kilkakrotnie udało mu się odbić od dna, to jednak co pewien czas jego wola okazuje się niezbyt silna i pociąg do alkoholu wygrywa ze zdrowym rozsądkiem. To właśnie ten jego defekt zniechęca Dalię do małżeństwa z ojcem jej dziecka. Kobieta mieszka ze swoim tatą. Andrew Hopkins jest szanowaną osobą w społeczeństwie niewielkiego miasta Wexton. Jego żona, a matka Dalii, zginęła...

Nina | 2016-05-09
Na półkach: Ebook, Przeczytane
Przeczytana: 09 maja 2016

Zapomniałam, jaką przyjemność dawało mi czytanie pozycji Jodi Picoult. Ostatnio sięgałam po innego rodzaju literaturę i jakoś zapomniałam o autorce. Na szczęście sobie przypomniałam :) Jak zwykle czyta się znakomicie, historia wsysa czytelnika i nie wypuszcza ze swoich macek do samego zakończenia. Alkoholizm w rodzinie, porwanie dziecka, sprawa sądowa i walka ojca o szczęście córki. Ja jestem na TAK. Polecam

adorable | 2011-04-15
Przeczytana: 12 kwietnia 2011

Mam za sobą sześć wspaniałych książek Jodi Picoult. Praktycznie pochłaniałam je jedna za drugą, czytałam je w krótkich odstępach czasu. Chciałam więcej i więcej. Niezwykle cenię autorkę za to, że potrafi tak pięknie przedstawiać prawdziwe problemy, które dotykają normalnych ludzi. Często są to podobne sytuacje do tych, o których nieraz słyszymy w telewizji. Od książek Jodi Picoult jest bardzo ciężko oderwać się.
"Zagubiona przeszłość" czekała na mnie długi czas.. Stała na półce, ale za każdym razem, gdy sięgałam po nią, odkładałam. Dlaczego? Wydaje mi się, że spowodowane było to nadmiarem powieści Picoult, które nie są łatwe i wymagają od czytelnika oderwania się od własnych spraw i wgłębiania się w problemy bohaterów, oddania się im. Poza tym, może był to po prostu przesyt jej powieściami? Być może. Jednak cieszę się, że poczekałam z czytaniem "Zagubionej przeszłości", ponieważ pozwoliło mi to spojrzeć na nią z odpowiedniej perspektywy. Dzięki temu mogę ocenić ją zdrowo i tak jak...

Grażyna | 2010-02-18

Zakochałam się w tej autorce. To kolejna jej książka,którą ostatnio przeczytałam i nie zawioodłam się. Wciągająca i nie pozwalająca się nudzić do samego końca. Serdecznie polecam.

kajsa | 2011-08-04

Tą książką rozpoczęłam swoją znajomość z Jodi Picoult. Poleciła mi ją koleżanka.Wiedziała, co robi.
Historia Delii była dla mnie wstrząsająca...Kobieta w ciągu paru minut straciła całe swe dotychczasowe życie, takie piękne, bez rys i musiała zmierzyć się ze swą przeszłością, niełatwą zresztą.
Szczególnie śledziłam relacje Delii i jej ojca. Byłam pod wrażeniem ich więzi i rozumiałam motywację tego mężczyzny.Podobało mi się,ze uczucie córki i ojca przetrwało, a nawet wzmocniło się.

Marta | 2010-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2010

Wspaniała ksiażka,bardzo ciekawie napisana z perspektywy czterech osób...

Trójka przyjaciól - dwóch mężczyzn i kobieta.Do tego jej ojciec,córka i matka...I zapomniana przeszłość,która wraca do niej kawałek po kawałku...

Książka wciągnęła mnie bardzo,choć zakończenie strasznie mnie zdziwiło...Ale to dobrze,nie jest to książka która mozna od razu przewidzieć :p

Lenalee | 2012-06-22
Przeczytana: 22 czerwca 2012

Jodi Picoult jest w moim mniemaniu pisarką niezwykłą, która – wydawać by się mogło – podejmowane przez siebie tematy pisze z lekkością pióra. Cóż, zaprzeczyć nie można, gdyż tak w rzeczywistości jest. Nad żadną ze swoich książek nie pracowała sama, zawsze towarzyszył jej zespół wspomagających ją osób – lekarze, prawnicy, policjanci, od których pobierała informacje potrzebne do napisania kolejnej powieści. Nie zmienia to jednak faktu, iż dzięki temu jest ona niezwykle obeznana w podejmowanym przez siebie temacie, dzięki czemu nie sposób zaprzeczyć wiarygodności opisywanym przez nią wydarzeniom, kolejnym czynnościom podejmowanym przez sądowych specjalistów czy chociażby lekarzy. Jest to jedna z rzeczy, która zawsze wzbudzała mój podziw podczas czytania powieści Picoult, a jednocześnie dostarczała wielu informacji, o których nie miałam wcześniej pojęcia.

Co byście zrobili, gdyby się okazało, że wasze dotychczasowe życie opierało się tak naprawdę na jednym, wielkim kłamstwie? Gdyby...

Aleksandra | 2017-04-11
Przeczytana: 09 kwietnia 2017

Kolejna książka Jodi Picoult i znowu bardzo ciekawa historia. Wątek powieści obyczajowej, psychologiczny, alkoholizm, porwanie dziecka, sprawa sądowa- to wszystko sprawia, że książkę czyta się z zainteresowaniem. Jak zwykle możemy poznawać problemy z różnych punktów widzenia.Polecam

lenuszka | 2012-08-06
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 06 sierpnia 2012

Jodi Picolut została przeze mnie odkryta niedawno i choć dopiero to moje drugie spotkanie z jej literaturą wiem, że na stałe zagości w mojej biblioteczce.

Jaka jest książka „Zagubiona przeszłość”? Są osoby, które powiedzą, że jest słaba, że nie ma się czym zachwycać, że jest książką na jeden raz, ja na pewno nie należę do tych osób. Tej książki długo nie zapomnę i nie dlatego, że boli mnie nadgarstek od długiego trzymania czytnika, ale dlatego, że książka ta jest niezwykła. Autorka porusza w niej istotne wątki, takie jak: uzależnienie od alkoholu, molestowanie seksualne, prawo ojca do opieki na dzieckiem no i oczywiście miłość, jej cienie i blaski.

Na początku czytania miałam mieszane uczucia. Trochę drażniło mnie to jak pisarka „skacze” z tematu na temat, jak opisuje jedno i to samo zdarzenie z punktu widzenia kilku osób, ale to, co na początku mnie irytowało stało się głównym atutem książki.

Książka wzrusza, bawi, skłania do myślenia. Warta uwagi!