Dziesięć kroków do szczęścia. (W bezpiecznym i higienicznym otoczeniu)

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Jo Smiley, energiczna i operatywna specjalistka od public relations, porzuca wspaniałe życie w Londynie, aby zamieszkać wraz z mężem, Charliem, w starym dworze na wsi. Chcą tam otworzyć dom dla sławnych osobistości, nękanych przez napastliwe media. Magii Fiddleford nikt się nie oprze, Jo i Charlie bardzo dbają o gości i wszyscy są zadowoleni. Niestety, w domu pojawiają się kolejno pracownicy lokalnych urzędów z listami wymogów, które należy uwzględnić przy takim przedsięwzięciu. Jo i Charlie dzielnie próbują wypełnić zalecenia inspektorów, nie wiedząc, że mają do czynienia z misterną intrygą kogoś, kto postanowił przejąć stary dwór. Czy uda im się obronić Fiddleford przed urzędnikami, ocalić marzenia i własną drogę do szczęścia?

katala | 2018-05-03
Przeczytana: 05 września 2016

Zdecydowany plus mogę przyznać sobie za fakt, że po dramatycznych scenach z pierwszego rozdziału nie otworzyłam okna i nie wyrzuciłam książki, ale nadal czytałam. Bez wątpliwości gdyby nie fakt, że to polecanka palcem nie tknęłabym tego więcej. Nie bez znaczenia było też to, że to polecanka od Kasiag i moje przekonanie, że nawet jak zaczyna się tak źle, to skończyć musi się choćby trochę lepiej.
Czy skończyło się dużo lepiej? Chyba nie do końca, ale moje zapotrzebowania na odpłacanie pięknym za nadobne jest silne, więc może to tylko bardzo subiektywne odczucie.
Dziesięć kroków do szczęścia to historia o dobrych ludziach, dobrych związkach i sile jaką może dać taka grupa. O tym, że wiara w drugiego człowieka nie zawsze popłaca, i niekiedy warto posłuchać najbliższych, a nie wdawać się w rozważania na podstawie słów w sumie obcych osób.
Jo i Charlie wpadają na pomysł otwarcia domu dla sławnych osobistości, które z jakiegoś powodu powinny/chcą zniknąć z życia publicznego na jakiś...

be-zludna | 2017-03-05
Kasiag | 2016-04-22