Klub spiskowców

Tłumaczenie: Przemysław Bieliński
Seria: Srebrna Seria
Wydawnictwo: Amber
Conspiracy club

Najnowszy thriller psychologiczny autora bestsellerów porównywanych z Milczeniem owiec i Hannibalem Po śmierci brutalnie zamordowanej narzeczonej psycholog jest załamany. I podejrzany. A staje się głównym podejrzanym, kiedy kolejne kobiety giną w podobnych okolicznościach. Ma tylko jedno wyjście: znaleźć zabójcę. I chyba ma sprzymierzeńca. Ktoś przysyła mu anonimowe listy, które wskazują trop mordercy?

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2005

źródło okładki: http://www.amber.sm.pl

betina360 | 2014-12-01
Na półkach: Przeczytane, 2014, Kellerman
Przeczytana: 01 grudnia 2014

Po smierci narzeczonej ktora bardzo kochal psycholog Jeremy jest zalamany i nie moze sie z tym pogodzic. Na dodatek to on jest podejrzany o jej smierc i robi wszystko by udowodnic kto i dlaczego to zrobil. Ksiazka trzyma w napieciu choc niektore momenty nie sa potrzebne dla tresci.

Meszuge | 2013-12-10
Przeczytana: 19 lutego 2010

Książka nieco… dziwna. Dość długo nie dzieje się w niej nic szczególnego. Owszem, zdrowy rozsądek podpowiada, że w pewnym momencie dziać się zacznie, a pewne elementy opisywanych wydarzeń, zaczną mieć istotne znaczenie, ale… Dość długo właśnie nic się nie dzieje i tę część książki czytało mi się najlepiej. Lektura przypominała spokojny spacer pustą, wczesnojesienną plażą. Spacer trochę romantyczny, trochę nostalgiczny, bo jeszcze nie daje się wymazać z pamięci strata – w niedalekiej przeszłości, kilka miesięcy wcześniej, narzeczona głównego bohatera, szpitalnego psychologa, została brutalnie zamordowana.
Na plaży znaleźć można ciekawy kamyk, zdechłą meduzę, piękną muszlę, kawałek bursztynu… Na razie wszystkie te elementy nie są w żaden sposób powiązane, choć… można się domyślić, że będą. Takim właśnie, pozornie oderwanym wydarzeniem, jest zaproszenie głównego bohatera na kolację, zorganizowaną przez ekscentrycznego, starego patologa i jego nie mniej dziwnych przyjaciół.

W „Klubie...

Roland | 2013-04-02
Przeczytana: 30 marca 2013

Interesująca książka Kellermana, w której tym razem nie ma naszego psychologa Alexa Delawere. Jednakże trzyma ona odpowiedni poziom, gdzie wraz z psychologiem Jeremy Carrierem staramy się rozwikłać zagadkę niezwykłych morderstw. Razem z psychologiem odwiedzimy niezwykły klub, którego celem nie w sposób bezpośredni jest ujęcie mordercy. Jaką tajemnicę posiadają członkowie klubu spiskowców? Czy od samego początku wiedzieli kim jest morderca? I co z tym wszystkim ma wspólnego nasz bohater? Wydawałoby się , że na koniec już jesteśmy pewni kto przyczynił się do tych morderstw, ale jak prawie zawsze, Kellerman nasz zwodzi i ukazuje ostateczną prawdę.

Iveczka | 2014-02-14
Przeczytana: luty 2014

Zbyt wiele niepotrzebnych opisów, które przedłużają akcję. Pod koniec akcja przyspiesza i staje się ciekawsza, bo tak to ciągnie się i prawie nic się nie dzieje.

olivia morton | 2013-08-11

Interesujaca fabula, ksiazka dobrze napisana i zaskakujace zakonczenie, a jednak facet tak mnie po drodze meczyl, ze kilkakrotnie zastanawialam sie po co wlasciwie czytam te ksiazke. Koncowka troche mi te meczarnie wynagrodzila, co nie zmienia faktu, ze wszystko co bylo wczesniej to jak dla mnie meczenie buly. Przepraszam za takie okreslenie, ale w mojej ocenie klan Kellermanow, oprocz "Brutal art" Jesse'go do tej pory szesciu gwiazdek nie przeskoczyl.

Przemek | 2015-01-30
Na półkach: 2015, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 29 stycznia 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Bardzo zajmująca lektura.Jest w niej to coś,co sprawia że nie sposób się od niej oderwać.W pewnym momencie naprawdę można się pogubić w domysłach,kto stoi za morderstwem dziewczyny głównego bohatera.Troszeczkę naciągane wydało mi się,że tytułowy klub poznał tożsamość mordercy przed policją.Mimo to,książka warta jest sięgnięcia po nią.

AlexDelaware | 2012-09-25
Przeczytana: 27 września 2012

Niezła, trzyma w napięciu, choć na pewno nienajlepsza powieść Jonathana, tematy o zabarwieniu szpitalnym bardziej pasują do Cooka czy Gerritsen.

florencja | 2014-10-27
Przeczytana: październik 2014

Tytuł, opis - zachęcił mnie i tylko tyle. Czytało się calkiem w porządku. Krótkie rozdziały, które nie wyostrzały mojej wyobraźni, nie było napięcia i czekania na ''co dalej'' ?! Co w książkach tego typu powinno być przewodnie...Kilka ciekawych wątków by znów była pauza i miałam wrażenie - czytania o niczym...
nie tego się spodziewałam.

Moninika | 2014-05-04
Przeczytana: 04 maja 2014

Dzieła Kellerman'a mają to do siebie, że wciągają dopiero po jakimś czasie. Pomimo tego, że jestem przyzwyczajona do zainteresowania, które budzi się dopiero po przeczytaniu około 1/3 książki, tym razem nie dałam rady. Na pewno wrócę do literatury tego autora, niestety ten tytuł mocno mnie rozczarował.

książek: 1919
Vinga | 2016-11-28