Światło w ciemności

Tłumaczenie: Klaryssa Słowiczanka
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Mira". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Harlequin
Out of the Dark

Jade oddałaby wiele, by zapomnieć o koszmarze, jakim było jej dzieciństwo. Od lat ucieka od przeszłości, żyje z dnia na dzień, utrzymuje się z ulicznej sprzedaży malowanych przez siebie obrazów. Doświadczyła zbyt wielu okrucieństw, by komukolwiek zaufać, lata spędzone w groźnej sekcie na zawsze odcisnęły na niej swe piętno. Ma jednak kochającego ojca, który nigdy nie pogodził się ze zniknięciem jedynej córki… Sam Cochrane po piętnastu latach przypadkowo trafia na ślad Jade i natychmiast wznawia poszukiwania, zlecając sprawę byłemu policjantowi, Luke’owi. Prywatne śledztwo kończy się sukcesem. Jade dzięki miłości Sama i Luke’a powoli odzyskuje radość życia, lecz komuś bardzo zależy, by mroczne sekrety z jej dzieciństwa nigdy nie wyszły na jaw. Komuś, kto nie zawaha się nawet zabić.

źródło opisu: Wydawnictwo Harlequin Enterprises, 2004

Przeczytana: 07 stycznia 2012

Pedofilia to jedna z najgorszych zakał naszego społeczeństwa. Najniebezpieczniejsze jest to, że zboczone umysły kryją w sobie pozornie przeciętni obywatele, lub wysoko postawione osobistości . Problem sekt jest znany od wielu lat. O takim właśnie środowisku jest powieść Sharon Sala „Światło w ciemności”. Autorka pokazuje bestialstwo oczami dwójki nastoletnich uciekinierów z „farmy” prowadzonej przez Salomona, przywódcy sekty, którzy nazywali siebie Radosnymi. Cierpienie, ciągła ucieczka, życie w nędzy, które kończy się śmiercią Rafaela, nieustająca walka z koszmarami Jade przyprawia o gęsią skórkę. Sama postawa matki Jade Margaret, nazywanej późnie Ivy z pewnością wzbudzi wiele kontrowersji. Cóż można powiedzieć o kobiecie, która ma ciepły dom, rodzinę i czując niedosyt skłania się ku sekcie i narkotykom. Aby nie użyć wulgaryzmów, myślę, że można tu tylko zacytować autorkę :
„Jade spała jak aniołek; Margaret raz jeszcze pomyślała o tym, co chce zrobić, znowu się zawahała. Sam. Ten...

PurpurowaDama | 2015-05-29
Przeczytana: 29 maja 2015

Świetna książka! Od początku do końca trzyma w napięciu.
Historia kobiety, która przeżyła w dzieciństwo największe piekło jakie można sobie wyobrazić...
Książka pełna smutku, cierpienia, nadziei, miłości i sprawiedliwości..

książek: 2062
Anna Gręda | 2012-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2012

Wspaniała fabuła i barwni bohaterowie. Uwielbiam twórczość tej autorki i zapewniam, że "Światło w ciemności" mnie nie zawiodło, wręcz przeciwnie: wprawiło w niesłychany zachwyt!
Polecam!

Sandra | 2011-10-14
Przeczytana: sierpień 2006

Książka trzyma w napięciu. Dotyka wielu trudnych spraw, przez co fabuła jest niezwykle ciekawa. Chętnie do niej powrócę.

JULIETTLOVEBOOKS | 2014-04-15
Na półkach: Przeczytane, I HAVE IT

Smutna, zmuszająca do refleksji historia Jade Cochrane- odebranej ojcu przez matkę i grupę hippisów, skrzywdzonej dziewczynki. W całej tej katastrofie Jade poznaje prawdziwego przyjaciela(to za mało powiedziane), Rafaela. Niestety jego dni są już policzone. Ojciec Jade wznawia poszukiwania córki, wiecznej uciekinierki, która nie potrafi uciec przeszłości.

Urlo | 2012-01-06

Książka bardzo mi się podobała. Ciągle coś się działo, polecam :)

Eliza | 2012-11-10

Przewspaniała książka ;D Kurcze czułam się jakbym oglądała film

Kinga | 2012-06-21
Przeczytana: 20 czerwca 2012
siasia | 2011-12-10
Przeczytana: czerwiec 2010

Bardzo ciekawa, wciągająca, z akcją.

daria | 2011-10-12

Fajna książka.