Antygona w Nowym Jorku

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kocham Teatr". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Elipsa
Janusz Głowacki, kino, teatr

Poruszająca opowieść o trójce bezdomnych - Portorykance Anicie, Polaku Pchełce i Rosyjskim Żydzie Saszy. Z jednej strony dowcipne połączenie antycznego tematu ze spojrzeniem na współczesnych emigrantów, z drugiej - poruszająca tragikomedia o miłości, nadziei, rozpaczy. Anita, podobnie jak jej grecka imienniczka, chce pochować swojego przyjaciela. Nie kierują nią jednak wzniosłe nakazy moralne, ale chęć zachowania resztek ludzkiej godności...

źródło opisu: okładka

źródło okładki: własne

Lenkaite | 2013-02-02
Przeczytana: marzec 2000

Może po prostu nie zrozumiałam tej książki, może za wcześnie wpadła mi w ręce... w każdym razie wystarczyło, by zrazić mnie do Głowackiego:]

janusz3112poli | 2013-03-04
Przeczytana: 01 marca 2013

świetna książka.mówiąca o przyjaźni i możliwości polegania na drugiej osobie

Daria | 2017-05-06
Przeczytana: 07 maja 2017

Krótko, zwięźle i na temat: genialny dramat.

RLG | 2018-06-13
mroilo | 2018-04-23