Głos w wietrze

Cykl: Znamie lwa (tom 1)
Wydawnictwo: POLWEN
8,31 (287 ocen i 51 opinii)
tłumaczenie
Adam Szymanowski
Voice in the wind
historyczna

Inne wydania

Głos w wietrze pierwszy tom trylogii Znamię lwa to jedno z największych osiągnięć beletrystyki chrześcijańskiej ostatnich lat. Akcja powieści rozgrywa się w starożytnym Rzymie. Porwana z upadającej Jerozolimy (70 r.n.e.) młoda chrześcijanka Hadassa trafia do stolicy imperium i zostaje sprzedana jako niewolnica jednej z arystokratycznych rodzin. Rozdarta między miłością do młodego patrycjusza a pragnieniem ocalenia go i jego najbliższych próbuje dać świadectwo wiary w prawdziwego Boga.Porywająca akcja, wiarygodne sylwetki psychologiczne, sugestywnie przedstawiony starożytny Rzym: zamiłowanie jego mieszkańców do hucznych zabaw, krwawych igrzysk, szczegółowo opisanych walk gladiatorów, zaskakująco podobny do współczesnego świata.

Sklep

5,67 (3 ocen i opinii)
Tango dla oprawcy
Daniel Chavarria

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Ziraelka | 2014-04-05

Przepiękna powieść z czasów wczesnego chrześcijaństwa!
Pierwszy tom mojej ukochanej trylogii "Znamię lwa" zadziwia plejadą wspaniałych bohaterów i świetnymi opisami starożytnych realiów. Oczywiście najważniejszą postacią jest Hadassa, młoda żydowska niewolnica, chrześcijanka, która za swoją płomienną miłość do Chrystusa będzie musiała zapłacić wysoką cenę. Właściciele Hadassy, Walerianowie, to modelowa rodzina rzymskich patrycjuszy. Feba i Decymus, seniorzy rodu, pełni godności, sprawiedliwi, kryją w sercach pustkę i rozczarowanie miałkością życia. Ich syn Markus to uosobienie arogancji Rzymu, cyniczny hedonista, niespokojny duch spragniony wrażeń, ale też głęboko nieszczęśliwy. Wreszcie Julia, rozpieszczona, płytka, zepsuta córeczka, której losy na zawsze zostaną złączone z losami Hadassy, która przyrzekła służyć jej wiernie. Ciekawym wątkiem jest też historia germańskiego wojownika Atretesa, który trafia do rzymskiej niewoli i zostaje gladiatorem.
Niesamowite wrażenie robią na...

Rewelacja!!!
Takie książki to ja uwielbiam. Jestem pod ogromnym wrażeniem.
Książka ukazująca potęgę wiary i niezwykłej odwadze nawet w bardzo ciężkich i niebezpiecznych sytuacjach.
Hadassa powinna być wzorem do naśladowania.

Lenalee | 2010-05-08
Przeczytana: 08 maja 2010

Przed chwilą skończyłam czytać pierwszą część trylogii, Głos w wietrze. To piękna książka. Absolutnie warta przeczytania. Wciąga od samiutkiego początku i nie pozwala się oderwać. Jest w niej tyle wzruszających chwil, ale i takich, które nie raz przepełniają smutkiem. Bohaterowie tej powieści są aż nazbyt realni, przedstawieni bardzo dobrze. Mają swoje własne charaktery. Strasznie, ale to strasznie denerwowała mnie Julia. Szczerze mogę powiedzieć, że jej nienawidzę. Okropnie płytka osoba, której można wmówić najgorsze kłamstwo, a ona w to wszystko uwierzy. Eh, strasznie ją znielubiłam. Rozpieszczone dziecko, które wszystko chciałoby uzyskać płaczem i krzykiem, które myśli, że wszystko jest jej dane. I na dodatek niczego nie robi sama. Okropna postać. Denerwowała mnie również ta bezgraniczna wiara Hadassy w Boga. Rozumiem, że jest aż tak wielką chrześcijanką, ale to było jednak wkurzające. "Bóg jest odpowiedzią na wszystko". Super. Markusa polubiłam od samego początku.

Książka...

kuzynka | 2011-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2011

Rewelacyjna!!!!! Nie wiem co ta książka w sobie ma, ale historia Markusa i Hadassy całkowicie mnie pochłonęła. Po skończeniu książki, jako że nie od razu miałam dostęp do drugiej części, czytałam niektóre fragmenty jeszcze raz na nowo. Nie mogłam przestać o niej myśleć. Miłość, Bóg, a w tle starożytny Rzym. Niesamowite emocje. Jedna z najpiękniejszych książek o miłości, jakie czytałam!! Polecam gorąco każdemu!!! :)

Oliwia | 2011-01-27
Przeczytana: 2010 rok

Mistrzostwo.
Pozycja od, której nie można się oderwać do póki się nie skończy:) Ale to dopiero początek wspaniałej trylogii "Znamię lwa".
Polecam każdemu.

sulek2712 | 2011-10-26
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: październik 2011

Powieść pokrzepiająca i niezwykła. Piękne świadectwo wiary na tle zepsucia ludzkiego. Oby każdy potrafił być jak Hadassa człowiekiem czystego serca, tak oddanym Bogu.

Konwalia | 2015-02-24
Przeczytana: 21 lutego 2015

Piękna książka - mistrzostwo świata z gatunku powieść chrześcijańska. Co ciekawe pomimo iż akcja toczy się w czasach cesarstwa rzymskiego to ma się wrażenie jakby mowa była o współczesnym świecie wraz z jego okrucieństwem, podłością, zbrodniami i egoizmem ludzi. Przepiękne kreacje głównych bohaterów a i drugoplanowi przedstawieni rewelacyjnie (Kalaba od razu skojarzyła mi się z szatanem). Hadasa - no cóż utożsamiłam się z nią od początku - mam dokładnie takie same odczucia jak ona patrząc na bagno dzisiejszego świata. Polecam gorąca i ostrzegam że wciąga tak iż nie sposób się oderwać. Na szczęście są jeszcze dwie dalsze części. Biegnę do biblioteki...

ataner | 2011-02-02
Przeczytana: 2010 rok

książka o której się niezapomina

Aneta | 2011-01-07
Przeczytana: 10 marca 2010

Książka wspaniała, momentami bardzo wzruszająca.
Pozwala nam poznać życie pierwszych Chrześcijan i trudności z jakimi musieli się zmagać by móc wyznawać swoją wiarę. Jak dla mnie Francine Rivers dokonała mistrzostwa.

ira | 2011-12-12
Przeczytana: styczeń 2011

Trylogia "Znamię lwa" uznawana jest za największe osiągnięcie beletrystyki chrześcijańskiej ostatnich lat. Nie bez powodu, bo każda strona trzech tomów głosi chwałę Bożą w prosty i piękny sposób. Bardzo trudno jest napisać powieść do tego stopnia nasyconą jakąkolwiek ideologią, która nie byłaby męcząca, nachalna i nudna. Francine Rivers się to udało.

Fabuła trylogii jest równie prosta jak jej przesłanie. Śledzimy losy młodej chrześcijanki z Jerozolimy, Hadassy, sprzedanej w niewolę rzymskiej rodzinie, oraz młodego Germanina, Atretesa, pojmanego w bitwie i sprzedanego do cyrku. Akcja powieści toczy się w Rzymie, Efezie, Jerozolimie, Germanii.

Trylogia "Znamię Lwa" opisuje czarno-biały świat starożytnego Rzymu, w którym zepsucie i demoralizacja Rzymian przeciwstawione są świeżości i niewinności pierwszych chrześcijan. Jednak portrety, które kreśli Rivers, czarno-białe nie są, jej bohaterowie zmagają się ze swoimi ludzkimi słabościami i wątpliwościami, odczuwają wyrzuty sumienia,...