Okładka książki Głos w wietrze

Polskie Wydawnictwo Encyklopedyczne
historyczna
typ
papier
8,32 (279 ocen i 51 opinii)

Opis książki

Głos w wietrze pierwszy tom trylogii Znamię lwa to jedno z największych osiągnięć beletrystyki chrześcijańskiej ostatnich lat. Akcja powieści rozgrywa się w starożytnym Rzymie. Porwana z upadającej Jerozolimy (70 r.n.e.) młoda chrześcijanka Hadassa trafia do stolicy imperium i zostaje sprzedana jako niewolnica jednej z arystokratycznych rodzin. Rozdarta między miłością do młodego patrycjusza a pragnieniem ocalenia go i jego najbliższych próbuje dać świadectwo wiary w prawdziwego Boga.Porywająca akcja, wiarygodne sylwetki psychologiczne, sugestywnie przedstawiony starożytny Rzym: zamiłowanie jego mieszkańców do hucznych zabaw, krwawych igrzysk, szczegółowo opisanych walk gladiatorów, zaskakująco podobny do współczesnego świata.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Opinie czytelników
Ziraelka | 2014-04-05

Przepiękna powieść z czasów wczesnego chrześcijaństwa!
Pierwszy tom mojej ukochanej trylogii "Znamię lwa" zadziwia plejadą wspaniałych bohaterów i świetnymi opisami starożytnych realiów. Oczywiście najważniejszą postacią jest Hadassa, młoda żydowska niewolnica, chrześcijanka, która za swoją płomienną miłość do Chrystusa będzie musiała zapłacić wysoką cenę. Właściciele Hadassy, Walerianowie, to modelowa rodzina rzymskich patrycjuszy. Feba i Decymus, seniorzy rodu, pełni godności, sprawiedliwi, kryją w sercach pustkę i rozczarowanie miałkością życia. Ich syn Markus to uosobienie arogancji Rzymu, cyniczny hedonista, niespokojny duch spragniony wrażeń, ale też głęboko nieszczęśliwy. Wreszcie Julia, rozpieszczona, płytka, zepsuta córeczka, której losy na zawsze zostaną złączone z losami Hadassy, która przyrzekła służyć jej wiernie. Ciekawym wątkiem jest też historia germańskiego wojownika Atretesa, który trafia do rzymskiej niewoli i zostaje gladiatorem.
Niesamowite wrażenie robi...

Lenalee | 2010-05-08
Przeczytana: 08 maja 2010

Przed chwilą skończyłam czytać pierwszą część trylogii, Głos w wietrze. To piękna książka. Absolutnie warta przeczytania. Wciąga od samiutkiego początku i nie pozwala się oderwać. Jest w niej tyle wzruszających chwil, ale i takich, które nie raz przepełniają smutkiem. Bohaterowie tej powieści są aż nazbyt realni, przedstawieni bardzo dobrze. Mają swoje własne charaktery. Strasznie, ale to strasznie denerwowała mnie Julia. Szczerze mogę powiedzieć, że jej nienawidzę. Okropnie płytka osoba, której można wmówić najgorsze kłamstwo, a ona w to wszystko uwierzy. Eh, strasznie ją znielubiłam. Rozpieszczone dziecko, które wszystko chciałoby uzyskać płaczem i krzykiem, które myśli, że wszystko jest jej dane. I na dodatek niczego nie robi sama. Okropna postać. Denerwowała mnie również ta bezgraniczna wiara Hadassy w Boga. Rozumiem, że jest aż tak wielką chrześcijanką, ale to było jednak wkurzające. "Bóg jest odpowiedzią na wszystko". Super. Markusa polubiłam od samego początku.

Książka napisana...

Elilaya | 2011-12-25
Przeczytana: styczeń 2012

Rewelacja!!!
Takie książki to ja uwielbiam. Jestem pod ogromnym wrażeniem.
Książka ukazująca potęgę wiary i niezwykłej odwadze nawet w bardzo ciężkich i niebezpiecznych sytuacjach.
Hadassa powinna być wzorem do naśladowania.

kuzynka | 2011-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2011

Rewelacyjna!!!!! Nie wiem co ta książka w sobie ma, ale historia Markusa i Hadassy całkowicie mnie pochłonęła. Po skończeniu książki, jako że nie od razu miałam dostęp do drugiej części, czytałam niektóre fragmenty jeszcze raz na nowo. Nie mogłam przestać o niej myśleć. Miłość, Bóg, a w tle starożytny Rzym. Niesamowite emocje. Jedna z najpiękniejszych książek o miłości, jakie czytałam!! Polecam gorąco każdemu!!! :)

Oliwia | 2011-01-27
Przeczytana: 2010 rok

Mistrzostwo.
Pozycja od, której nie można się oderwać do póki się nie skończy:) Ale to dopiero początek wspaniałej trylogii "Znamię lwa".
Polecam każdemu.

sulek2712 | 2011-10-26
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: październik 2011

Powieść pokrzepiająca i niezwykła. Piękne świadectwo wiary na tle zepsucia ludzkiego. Oby każdy potrafił być jak Hadassa człowiekiem czystego serca, tak oddanym Bogu.

ira | 2011-12-12
Przeczytana: styczeń 2011

Trylogia "Znamię lwa" uznawana jest za największe osiągnięcie beletrystyki chrześcijańskiej ostatnich lat. Nie bez powodu, bo każda strona trzech tomów głosi chwałę Bożą w prosty i piękny sposób. Bardzo trudno jest napisać powieść do tego stopnia nasyconą jakąkolwiek ideologią, która nie byłaby męcząca, nachalna i nudna. Francine Rivers się to udało.

Fabuła trylogii jest równie prosta jak jej przesłanie. Śledzimy losy młodej chrześcijanki z Jerozolimy, Hadassy, sprzedanej w niewolę rzymskiej rodzinie, oraz młodego Germanina, Atretesa, pojmanego w bitwie i sprzedanego do cyrku. Akcja powieści toczy się w Rzymie, Efezie, Jerozolimie, Germanii.

Trylogia "Znamię Lwa" opisuje czarno-biały świat starożytnego Rzymu, w którym zepsucie i demoralizacja Rzymian przeciwstawione są świeżości i niewinności pierwszych chrześcijan. Jednak portrety, które kreśli Rivers, czarno-białe nie są, jej bohaterowie zmagają się ze swoimi ludzkimi słabościami i wątpliwościami, odczuwają wyrzuty sumienia, ból i...

Po pierwsze: Rzym. Po drugie: starożytność. Po trzecie: chrześcijaństwo. Dla mnie to wręcz idealna mieszanka. Po "Głos w wietrze" sięgnęłam z nudów, ale się nie zawiodłam i bynajmniej nie żałuję. Hadassa jest wspaniałą dziewczyną. Może trochę zbyt idealną, no ale... Wzrusza mnie jej postawa i wiara. Markus wzbudzał moją sympatię powoli, ale pod koniec książki kochałam go wręcz bezgranicznie. Julia... Julii współczułam towarzystwa, zaślepienia, życia. Postąpiła źle, ale nie mogłam jej znienawidzić. To, co stało się z Hadassą... Płakałam okrutnie, jeszcze nigdy mi się takie coś nie zdarzyło. Pozycja warta sięgnięcia, a nawet kupienia.

BiG_m | 2014-01-25
Przeczytana: 25 stycznia 2014

Arcydzieło. Głębokie profile psychologiczne, bogate życie emocjonalne bohaterów: Julii, Marcusa, Hadassy i Arestetesa. Ogromnie podoba mi się opis upadku Julii i to, że wszystkie jej niepowiedzenia i czyny wynikają z jej niezaspokojonych potrzeb: autonomii w szczególności, zrozumienia, akceptacji, bliskości. Juliia jest ofiarą swoich rodziców, którzy nie potrafią jej zrozumieć, brata, który daje jej zły przykład i swego ego, które zamiast mówić o swoim bólu, chowa urazę i bierze rozwiązywanie problemów wymierzanie sprawiedliwości w swoje ręce tak jak i goni za szczęściem za wszelką cenę nie bacząc na uczucia Arestetesa. Jej nienawiść, uraza, rozczarowanie życiem jest ogromna i tak bardzo potrzebuje, aby ją uleczył Bóg, ale ani Go zna ani szuka. Myśli, że poradzi sobie ze wszystkim sama. Przeciw wagą dla Julii jest Hadassa: wierna Bogu, poddana jego woli. Odrzuca Markusa, którego kocha, bo boi się, że odsunie ją od Jezusa. Przyznaje się przed wszystkimi Rzymianami, że wierzy, mimo że za...

Kathy | 2012-07-14
Na półkach: Przeczytane, 2o12
Przeczytana: 14 lipca 2012

Zaczynając czytać tą książkę, wiedziałam, że będzie w niej dużo mowy o wierze, jednak byłam dobrej myśli, że nie będzie mi to aż tak bardzo przeszkadzać. I rzeczywiście, do jakiejś 2/3 powieści nie miałam z tym problemu, ale potem... No, trochę mnie to denerwowało. Ale koniec końców to chyba jedyny minus. Strasznie podobają mi się bohaterowie. Hadassa i jej niesamowita wiara, która wzbudza u mnie wyrzuty sumienia; Markus, taki nie do końca epikurejczyk- mimo jego początkowego zachowania jakoś przypadł mi do gustu; Atretes, gladiator, który za wszelką cenę chce tylko odzyskać wolność. Nie trawię Julii- głupia, rozpieszczona dziewucha, która nie zasługuje na to, co ma! Wszyscy razem są idealną grupą do takiej fabuły. Zdecydowanym plusem jest też to, jak autorka ślizga się po wątkach- od Markusa i Hadassy, przez Julię, do Atretesa. I nie robi tego w sposób wkurzający, przerywając w emocjonującym momencie, lecz płynnie przechodzi z jednego tematu do drugiego. Zdecydowanie wciąga, nawet nie...

Załóż konto za darmo!

133. rocznica
  • Michael Robotham
    54. rocznica
    urodzin
    Serce ma swoje powody, których rozum nie ogarnia.
  • Ida Fink
    93. rocznica