Głos w wietrze

Adam Szymanowski
Voice in the wind
historyczna

Inne wydania

Głos w wietrze pierwszy tom trylogii Znamię lwa to jedno z największych osiągnięć beletrystyki chrześcijańskiej ostatnich lat. Akcja powieści rozgrywa się w starożytnym Rzymie. Porwana z upadającej Jerozolimy (70 r.n.e.) młoda chrześcijanka Hadassa trafia do stolicy imperium i zostaje sprzedana jako niewolnica jednej z arystokratycznych rodzin. Rozdarta między miłością do młodego patrycjusza a pragnieniem ocalenia go i jego najbliższych próbuje dać świadectwo wiary w prawdziwego Boga.Porywająca akcja, wiarygodne sylwetki psychologiczne, sugestywnie przedstawiony starożytny Rzym: zamiłowanie jego mieszkańców do hucznych zabaw, krwawych igrzysk, szczegółowo opisanych walk gladiatorów, zaskakująco podobny do współczesnego świata.

Sklep

• Zazdrośnice
  • Życie i śmierć
  • Krocząc w ciemności
  • Amber
  • Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie
  • Niewypowiedziane słowa

6,76 (34 ocen i opinii)
Dobry kłamca
Nicholas Searle

0 (0 ocen i opinii)
Zielone migdały, czyli po co światu Kurdowie
Paweł Smoleński

0 (0 ocen i opinii)
Amber
Gail McHugh

7,67 (111 ocen i opinii)
Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie
Lars Mytting

Chcę Cię usłyszeć
Diane Chamberlain

8,07 (15 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Ziraelka | 2014-04-05

Przepiękna powieść z czasów wczesnego chrześcijaństwa!
Pierwszy tom mojej ukochanej trylogii "Znamię lwa" zadziwia plejadą wspaniałych bohaterów i świetnymi opisami starożytnych realiów. Oczywiście najważniejszą postacią jest Hadassa, młoda żydowska niewolnica, chrześcijanka, która za swoją płomienną miłość do Chrystusa będzie musiała zapłacić wysoką cenę. Właściciele Hadassy, Walerianowie, to modelowa rodzina rzymskich patrycjuszy. Feba i Decymus, seniorzy rodu, pełni godności, sprawiedliwi, kryją w sercach pustkę i rozczarowanie miałkością życia. Ich syn Markus to uosobienie arogancji Rzymu, cyniczny hedonista, niespokojny duch spragniony wrażeń, ale też głęboko nieszczęśliwy. Wreszcie Julia, rozpieszczona, płytka, zepsuta córeczka, której losy na zawsze zostaną złączone z losami Hadassy, która przyrzekła służyć jej wiernie. Ciekawym wątkiem jest też historia germańskiego wojownika Atretesa, który trafia do rzymskiej niewoli i zostaje gladiatorem.
Niesamowite wrażenie robią na...

Rewelacja!!!
Takie książki to ja uwielbiam. Jestem pod ogromnym wrażeniem.
Książka ukazująca potęgę wiary i niezwykłej odwadze nawet w bardzo ciężkich i niebezpiecznych sytuacjach.
Hadassa powinna być wzorem do naśladowania.

Lenalee | 2010-05-08
Przeczytana: 08 maja 2010

Przed chwilą skończyłam czytać pierwszą część trylogii, Głos w wietrze. To piękna książka. Absolutnie warta przeczytania. Wciąga od samiutkiego początku i nie pozwala się oderwać. Jest w niej tyle wzruszających chwil, ale i takich, które nie raz przepełniają smutkiem. Bohaterowie tej powieści są aż nazbyt realni, przedstawieni bardzo dobrze. Mają swoje własne charaktery. Strasznie, ale to strasznie denerwowała mnie Julia. Szczerze mogę powiedzieć, że jej nienawidzę. Okropnie płytka osoba, której można wmówić najgorsze kłamstwo, a ona w to wszystko uwierzy. Eh, strasznie ją znielubiłam. Rozpieszczone dziecko, które wszystko chciałoby uzyskać płaczem i krzykiem, które myśli, że wszystko jest jej dane. I na dodatek niczego nie robi sama. Okropna postać. Denerwowała mnie również ta bezgraniczna wiara Hadassy w Boga. Rozumiem, że jest aż tak wielką chrześcijanką, ale to było jednak wkurzające. "Bóg jest odpowiedzią na wszystko". Super. Markusa polubiłam od samego początku.

Książka...

luelle | 2015-09-11
Przeczytana: 10 września 2015

"Quo vadis" to to nie jest... ale wciąga. Bardzo dobrze napisana książka. Jest kilkoro bohaterów, a ich wątki są rozbudowane, barwne, odpowiednio skomplikowane. Mnóstwo szczegółów ze starożytnej codzienności: zachowania, obyczaje, stroje, walki na arenie, okrucieństwo, interesy, prawo, rodzina... Na końcu znajduje się obszerny słowniczek, który ułatwia poruszanie się wśród starożytnych Rzymian.
Jest to powieść z przesłaniem, więc nie o zagadki tu chodzi, ale o to, by pokazać, co jest dla człowieka jako takiego najważniejsze. Powieść o dokonywaniu wyborów, o cierpieniu, wyrzeczeniu, miłości, obłudzie... czyli o tym, że wcale nie jest bez znaczenia, w co wierzymy i czemu/ komu pozostajemy wierni.

kuzynka | 2011-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2011

Rewelacyjna!!!!! Nie wiem co ta książka w sobie ma, ale historia Markusa i Hadassy całkowicie mnie pochłonęła. Po skończeniu książki, jako że nie od razu miałam dostęp do drugiej części, czytałam niektóre fragmenty jeszcze raz na nowo. Nie mogłam przestać o niej myśleć. Miłość, Bóg, a w tle starożytny Rzym. Niesamowite emocje. Jedna z najpiękniejszych książek o miłości, jakie czytałam!! Polecam gorąco każdemu!!! :)

Oliwia | 2011-01-27
Przeczytana: 2010 rok

Mistrzostwo.
Pozycja od, której nie można się oderwać do póki się nie skończy:) Ale to dopiero początek wspaniałej trylogii "Znamię lwa".
Polecam każdemu.

sulek2712 | 2011-10-26
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: październik 2011

Powieść pokrzepiająca i niezwykła. Piękne świadectwo wiary na tle zepsucia ludzkiego. Oby każdy potrafił być jak Hadassa człowiekiem czystego serca, tak oddanym Bogu.

Justitia | 2015-06-25
Na półkach: 2015, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 25 czerwca 2015

Doświadcz dobra Hadassy. Poczuj tęsknotę Markusa. Poddaj się żądzy i kaprysom Julii. I daj się poprowadzić furii Atretesa. Stań się gladiatorem, który walczy o życie w cyrku. Posłuchaj opowieści o Bogu, które wyśpiewuje niezwykła niewolnica. Dostrzeż potęgę Rzymu.

Francine Rivers mnie zaczarowała. Stworzyła bohaterów, którymi rządzą namiętności, pragnienia i poszukiwanie wolności. Los czworga głównych postaci zostaje nierozerwalnie połączony przez potęgę Rzymu. W ich serca wdziera się niepokój, zapowiada zmiany i wieszczy upadek dawnego porządku. Wiedzą oni, że czegoś im brak, rozpaczliwie tego szukają, ale wciąż się gubią, nie potrafiąc wsłuchać się w siebie. Uratować ich może niepozorna niewolnica, która oddała swe życie w ręce Boga. Ale czy starczy jej sił? Autorka konsekwentnie i stopniowo buduje napięcie, które zapowiada nieszczęście. Co wygra? Miłość czy zazdrość? Spokój czy ciągłe przekraczanie granic? Bóg chrześcijański czy bogowie niepokonanego Rzymu? Co wybiorą...

Konwalia | 2015-02-24
Przeczytana: 21 lutego 2015

Piękna książka - mistrzostwo świata z gatunku powieść chrześcijańska. Co ciekawe pomimo iż akcja toczy się w czasach cesarstwa rzymskiego to ma się wrażenie jakby mowa była o współczesnym świecie wraz z jego okrucieństwem, podłością, zbrodniami i egoizmem ludzi. Przepiękne kreacje głównych bohaterów a i drugoplanowi przedstawieni rewelacyjnie (Kalaba od razu skojarzyła mi się z szatanem). Hadasa - no cóż utożsamiłam się z nią od początku - mam dokładnie takie same odczucia jak ona patrząc na bagno dzisiejszego świata. Polecam gorąca i ostrzegam że wciąga tak iż nie sposób się oderwać. Na szczęście są jeszcze dwie dalsze części. Biegnę do biblioteki...

ataner | 2011-02-02
Przeczytana: 2010 rok

książka o której się niezapomina