Bez końca

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Literatura Nowej Generacji". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Bez końca

No i doczekaliśmy się współczesnej powieści, która nie boi się rzeczywistości. Pisarza, którego dzisiejszy świat nie przeraża, który nie ucieka w czarno-białą parodię. Kaczanowski ma świetne oko i doskonały słuch. Nie musi ułatwiać sobie pracy, korzystając z dyżurnych prasowych straszaków. I najwyraźniej pod każdym względem bardzo dobrze radzi sobie w dzisiejszej rzeczywistości. Chłodnym okiem obserwujemy dwóch wysokiej rangi menedżerów: jeden stara się wszystkimi sposobami sprowokować swoich pracodawców do wręczenia mu wypowiedzenia, drugiemu już to się udało - przebywa właśnie na rocznym płatnym urlopie. Przyglądamy się życiu byłej modelki, zastanawiającej się, czy nie odejść od męża. Widzimy też robotników, którzy remontując jej dom, dokonują coraz to nowych zniszczeń. Drugi plan jest równie ważny jak pierwszy, drugoplanowe postacie równie wyraziste. Dziesięciolatek, który planuje zostać najbogatszym człowiekiem na świecie, i najbogatszy człowiek, piszący listy do swoich konkurentów. Pracownice agencji towarzyskiej Roksana i odwiedzający je świadkowie Jehowy. „Bez końca” to powieść o ludziach, którzy chcą zmienić swoje życie - chcą, ale nie potrafią. O świecie z bajki, której bohaterowie marzą o innym zakończeniu. To książka pisana konsekwentnie i z dużą dyscypliną. Prawdziwa do bólu i śmieszna do łez.

Katherina87 | 2012-11-20

Współczesna powieść, która nie boi się rzeczywistości. Autor, którego dzisiejszy świat nie przeraża, który nie ucieka w czarno-białą parodię.

Kaczanowski ma świetne oko i doskonały słuch. Nie musi ułatwiać sobie pracy, korzystając z dyżurnych prasowych straszaków. I najwyraźniej pod każdym względem bardzo dobrze radzi sobie w dzisiejszej rzeczywistości. Chłodnym okiem obserwujemy dwóch wysokiej rangi menedżerów: jeden stara się wszystkimi sposobami sprowokować swoich pracodawców do wręczenia mu wypowiedzenia, drugiemu już to się udało - przebywa właśnie na rocznym płatnym urlopie. Przyglądamy się życiu byłej modelki, zastanawiającej się, czy nie odejść od męża. Widzimy też robotników, którzy remontując jej dom, dokonują coraz to nowych zniszczeń. Drugi plan jest równie ważny jak pierwszy, drugoplanowe postacie równie wyraziste. Dziesięciolatek, który planuje zostać najbogatszym człowiekiem na świecie, i najbogatszy człowiek, piszący listy do swoich konkurentów. Pracownice agencji...

Missy | 2014-02-19
Przeczytana: 09 lutego 2014

Zabierając się do czytania "Bez końca" zupełnie nie wiedziałam czego się po książce spodziewać. Bo autor młody rocznik 76,by nie rzec nie opierzony,to na dodatek w ogóle mi nie znany. Ledwie się poznaliśmy z Adamem Kaczanowskim,a już czuję,że pałam do niego sympatią. Podbił moje serce fabułą książki,w której wraz ze swoimi bohaterami obłaskawia szarą,codzienną rzeczywistość,w sobie tylko znany,nowatorski,niejednoznaczny i wnikliwy sposób.

Wachlarz bohaterów zacny.W "Bez końca" znajdziemy najbogatszego człowieka,robotników budowlanych,menadżerów,byłą top modelkę,świadków Jehowy,pracownice agencji towarzyskiej, lekarza oraz dziesięcioletniego chłopca,który marzy by być milionerem. Wszysy oni desperacko pragną nadać swemu życiu sens i inny tor,a nade wszystko nie utonąć w marazmie,życia i szarej otaczającej ich dookoła rzeczywistości.Im bardziej tego pragną,tym dalej zdają się być od wymierzonego celu,bo czy tak naprawdę i do końca da się zmienić rzeczywistość i własne życie w...

Anna | 2010-07-28

Niestety książka nie przypadła mi do gustu.
Spodziewałam się czegoś ponadczasowego i zapadającego w pamięć, czegoś głębszego.
Niestety nie dopatrzyłam się tego w tej książce.

vexlubo | 2013-02-23
Przeczytana: 23 lutego 2013