Synowie drzew

Wydawnictwo: WAM

Synowie drzew to fascynująca powieść o Jaćwingach. Bohaterem powieści jest rycerz zakonu krzyżackiego Brunon, którego losy niespodziewanie splatają się z Jaćwingami plemieniem zamieszkującym dorzecze Czarnej Hańczy i rzeki Ełk. Wojna i miłość w egzotycznym dla rycerza z Nadrenii świecie zwyczajów, mitów i wierzeń to główny wątek książki, której dodatkowym walorem są liczne opisy obrzędów nieistniejącego już dziś ludu. Powieść opowiada o ludziach, którzy wierni wiekowej tradycji kochali swoich bogów, przodków, ptaki, zwierzęta, drzewa, jeziora, a nade wszystko ludzi, wśród których żyli. Czytając, zachwycisz się jaćwieskim ludem. Choć nie istnieje już jako naród, zaginął też jego język, potomkowie Jaćwingów żyją wmieszani w inne kultury. Gdzie teraz są? Z pewnością ich krew płynie w Litwinach, Polakach, Niemcach, Białorusinach, Rosjanach... i Bóg jeden wie, w kim jeszcze.

krkkrzysiek | 2014-08-11
Przeczytana: 11 sierpnia 2014

Niestety fabuła to mi się nie spodobała. Jest troche nudnawa. Jednakże jakby potraktować to jako książkę informacyjną to o wiele lepiej można ją ocenić. Właśnie dlatego daję tyle gwiazdek.

Iskandar | 2017-04-21
rdzewiak | 2013-08-03