Naiwny i sentymentalny kochanek

Tłumaczenie: Tomasz Bieroń
Seria: Srebrna Seria
Wydawnictwo: Amber
The Naive and Sentimental Lover

Aldo Cassidy, człowiek sukcesu i szanowany obywatel, zostaje nagle wyrwany z szarej codzienności. Spotkanie z ekscentrycznym artystą i jego żoną, uwodzicielską kobietą o magnetyzującym spojrzeniu, odkrywa przed nim nieuświadomioną wcześniej stronę własnej osobowości. Wciągnięty w świat zamętu i niekontrolowanej brawury staje się człowiekiem rozdartym pomiędzy dwoma biegunami ludzkiej natury, bardziej skomplikowanej, niż mógłby przypuszczać.

Scarlett | 2011-07-03

Główny bohater Aldo Cassidy to typowy przedstawiciel burżuazji. Jedzie obejrzeć wiejską rezydencje. Zastaje tam dwójkę dzikich lokatorów podających się za właścicieli – Shamusa i Helen. Cassidy jest zachwycony urodą Helen ale jeszcze większy zachwyt wywiera na nim charyzmatyczny Shamus. Powstaje w pewnego rodzaju perwersyjny trójkąt miłosny. Pociągają go i ranią. Cassidy naraża dla nich wszystko co do tej pory było mu drogie. Żonę Sandrę, swoją pozycje społeczną, swoją pracę.

Tak jak powiedziałam Cassidy reprezentuje burżuazje. Shamus natomiast odrzucił wszelkie konwenanse, żyję całkowicie pod prąd i na przekór. Do tego jest egoistą który za swą życiową porażkę obwinia wszystkich oprócz siebie. Aldo i Helen ślepo za nim podążają. A no właśnie – Helen. Shamus znęca się nad nią fizycznie psychicznie, notorycznie zdradza ją i poniża a ona tkwi przy nim niczym wierny pies. Syndrom sztokholmski. W ogóle wszystkie postacie mają jakieś zaburzenia osobowości lub deficyty emocjonalne....

amalgamat | 2013-07-07
Przeczytana: 2012 rok

Jeśli nie chcecie to nie wierzcie, ale ten mało popularny i rozczulający tytuł skrywa w sobie szaloną historię opowiadającą o intensywności barw emocji, które mogą towarzyszyć więzi międzyludzkiej. Ujmują inteligentne dialogi, zaskakujący pułap abstrakcji oraz genialnie wykreowane postacie głównych bohaterów- ludzi, których czar zachwyca tak mocno, że nie jesteśmy w stanie oprzeć się ich urokowi. Wspaniała podróż do serca własnych pragnień i uczuć. Polecam gorąco, choć zdaje sobie świetnie sprawę, że nie każdy odkryje, to co książka ma do zaoferowania. Jeżeli poszukujesz intrygującej historii i dynamicznych obrazów ociekających adrenaliną, nie poczujesz ferii barw spowijających ten świat.

asiula | 2014-09-14
awdotia | 2014-01-14