Błękitna zatoka

Okładka książki Błękitna zatoka Nora Roberts
Okładka książki Błękitna zatoka
Nora Roberts Wydawnictwo: Świat Książki Cykl: Saga rodu Quinnów (tom 4) Seria: Magnolie literatura obyczajowa, romans
Saga rodu Quinnów (tom 4)
Magnolie
Chesapeake Blue
Świat Książki
2006-01-01
2006-01-01
8373119884
malarz kwiaciarka miłość szantaż

Historia Setha wzrusza.
Szkoda,że to ostatnia część sagi.Zżyłam się z bohaterami.
Nora Roberts pisze fascynujące historie ,które wplata miłość, przyjaźń .

Historia Setha wzrusza.
Szkoda,że to ostatnia część sagi.Zżyłam się z bohaterami.
Nora Roberts pisze fascynujące historie ,które wplata miłość, przyjaźń .

Zakończenie trzymające poziom sagi i przenoszące nas spory kawałek w czasie. Tym razem to Seth poznaje swoją połówkę - po poprzednich częściach nie jest to raczej zaskoczeniem. Niby odgrzewany kotlet po raz 4 , ale jednak ciągle przyjemnie się to pochłania i tym samym z satysfakcją zamyka się sagę Quinnów.

Powiem na wstępie, że nie przepadam za romansidłami czy melodramatami. Ale ta książka podobała się mi. Bo to nawet nie jest romansidło, chociaż w tle jest wielka miłość. Odbieram tą historię jako opowieść o siłę miłości rodzinnej.
Seth Quinn po wielu latach spędzonych w Europie, gdzie odniósł sukces jako malarz. No i wkrótce zakochuje się. Jednak ma on mroczną tajemnicę, która zagraża jego rodzinie. Może stracić wszystko...
Dawno nie miałam doczynienia z tak sympatycznymi bohaterami. Wiadomo, że wszystko jest zbyt wyidealizowane. Ale mimo tego tak sympatyczne. Kochające się rodzina, przyjaciele. Czego chcieć więcej? A jednak jest ktoś, komu zawsze wszystkiego było mało. Bo i tacy ludzie są. Nie potrafią docenić tego co mają.
Książę polecam z całego serca. Idealna pozycja na poprawę humoru.

"Błękitna zatoka", czwarta część sagi to wzruszająca historia rodziny Quinnów. Tym razem autorka przybliża postać Setha, który po kilku latach wraca do rodzinnego domu jako artysta. Przed laty opuścił zatokę próbując uciec przed przeszłością, lecz dopadła go ona nawet w Paryżu. Dalsza ucieczka wydała się więc Sethowi bezsensowna, tym bardziej, że tęsknota za rodziną dawała mu o sobie znać.
Wrócił do St Christopher, gdzie podczas jego nieobecności trochę się zmieniło. Jedną z nowosci jest kwiaciarnia "Pąk i kwiat" otwarta przez pochodzącą z zamożnej rodziny Drusillę. Między kobietą a mężczyzną szybko rodzi się uczucie, lecz przeszłość Setha, którego jako dziecko przygarnął Ray Quinn, nie na długo pozwoli im wieść spokojne wspólne życie.
Po lekturze tej powieści wiem, że muszę nadrobić poprzednie tomy sagi. Mimo że można czytać je w dowolnej kolejności, to bardzo jestem ciekawa losów innych członków rodziny Setha. Tym bardziej, że każdy z nich został przedstawiony w taki sposób, że nie dało się ich nie polubić.
Dodatkowo Nora Roberts zapewniła malowniczy klimat, który od pierwszych stron chwyta za serce.

„Błękitna zatoka” to już czwarte (i niestety ostatnie) spotkanie z rodem Quinnów. „Wzburzone fale”, „Niebezpieczne prądy” i „Spokojna przystań” to wcześniejsze części z cyklu „Saga rodu Quinnów”. I nie ukrywam, że ten cykl pozostanie w mej pamięci. Historie, które zawiera, intrygują, a Nora Roberts sprawiła, że w mym czytelniczym sercu znalazłem miejsce dla wykreowanych przez nią bohaterów. Natomiast wydarzenia w ich życiu pozostaną w mej pamięci na zawsze.
W tej części poznajemy losy najmłodszego z braci rodu. Seth został przygarnięty przez rodzinę Quinnów. W dzieciństwie nie zaznał miłości swej biologicznej matki. Znalazł ją w nowej rodzinie. Seth jest znanym i cenionym malarzem. Odnosi sukcesy w Europie oraz Stanach Zjednoczonych. Okrzyknięty został mianem „młodego mistrza”. Postanawia powrócić do rodzinnych stron, aby cieszyć się urokami krajobrazów oraz poczuć klimat panujący za drzwiami niebiesko-białego domku.
Czy powrót do korzeni okazał się właściwą decyzją? Czy znajomość z kwiaciarką Drusillą zmieni życie Setha? Jak wiele zmieniło się w rodzinnej miejscowości podczas nieobecności mężczyzny? Czy zdoła odnaleźć się w nowych realiach? Czy będzie mógł cieszyć się spokojem i miłością?
Jeszcze wiele pytań pojawiać będzie się w Waszych głowach podczas czytania „Błękitnej zatoki”. Najważniejszym będzie to o tajemnice z przeszłości. Co ważne Seth nie będzie sam z problemami, które na niego czekają. Zawsze może liczyć na Camerona, Ethana, Philipa oraz ich żony i dzieci. Wszak w rodzinie siła! A siłą tej powieści jest jej romantyczny charakter, a także klimat, który rozpościera się w naszych sercach z każdą przesuwaną kartką.
Nora Robert napisała powieść porywającą, ciekawą, której lektura wprawia nas w błogi stan. Nadmorski klimat jest niczym bryza zawierająca pozytywne ładunki, które wpadają do naszego czytelniczego serca. „Błękitna zatoka” to książka przywołująca rajskie klimaty. Jej atmosfera to powiew pozytywnej energii. Warto ją sobie zaaplikować. Myślę, że każdy, kto pozna historię rodu Quinnów będzie usatysfakcjonowany z tej znajomości. Zdecydowanie polecam!
Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Świat Książki

Myślałam, że saga rodu Quinnów liczy trzy tomy, a okazuje się, że autorka na pytania czytelników o losy najmłodszego z braci zareagowała dopisaniem czwartej części. I bardzo dobrze.
Tym razem bohaterem jest Seth, który wyrósł na przystojnego i utalentowanego malarza, zdobywającego sławę nie tylko w Stanach, ale też w Europie. Wraca do rodzinnego miasteczka, bo choć od wydarzeń z poprzednich tomów minęło 18 lat, to jednak pewne sprawy wciąż są niedokończone i cały czas mocno wpływają na jego życie. A w miasteczku od roku swoją kwiaciarnię prowadzi intrygująca Dru, która nie chce być już częścią świata bogatych elit, tylko tworzyć coś swojego i robić to, co kocha, w miejscu, które sama wybrała. Nietrudno się domyślić, że tych dwoje coś połączy.
Jednak cała powieść nie jest tylko prostym romansem, bo najważniejsza jest tu więź rodzinna, która pozwala przetrwać Quinnom najtrudniejsze chwile. Seth znajduje wsparcie i w swoich braciach, i w ich żonach, i w ich dzieciach, ale też w nieżyjącej od lat babci Stelli. Kochająca się rodzina jest źródłem prawdziwego szczęścia, a więzy krwi nie gwarantują miłości.
Dobrze się czyta taką powieść, w której łączą się ciekawa intryga, interesujący bohaterowie, błyskotliwe dialogi, a sceny namiętności (może ze trzy) podane są ze smakiem. Sympatyczne domknięcie całej serii.

Bardzo przyjemna książka jaką przeczytałem. Bardzo się ciesze , że akcja powieści jest nad morzem. Zasługuję to na duży plus ode mnie. Dodatkowo książka jest bardzo piękna i fascynująca. Sprawia , że chce się czytać. Od samego początku potrafi zafascynować. Jestem bardzo zadowolony.
Polecam

Polecam

Przyjemna lektura, z nadmorskim klimatem i perypetiami rodzinnymi. Nie czytałam wcześniejszych części, ale bez problemu można się odnaleźć. Pani Roberts ma talent do lekkich, obyczajowych opowieści z nutką romantyzmu :)

"Błękitna zatoka" Nory Roberts,książka przy której można się zrelaksować.Niejednokrotnie uśmiech nie schodził mi z twarzy ,chociaż i łezka wzruszenia też się zakręciła.Książkę oceniam jak najbardziej pozytywnie.

To moje pierwsze spotkanie z Norą Roberts, a książka wybrana przypadkowo. Dopiero teraz zobaczyłam, że jest to czwarty tom sagi o Quinnach, ale na szczęście nie ma to znaczenia dla fabuły.
Czyta się bardzo dobrze, jednak czasem miałam ochotę już skończyć. Niektóre opisy są po prostu przydługie, a sprawy które mogłyby się skończyć szybko, są rozwlekane w nieskończoność.
Niemniej na pewno sięgnę po jeszcze jakąś pozycję tej autorki; raz to za mało, aby wyrobić sobie opinię. A ponieważ pierwsze spotkanie mnie nie zniechęciło, to czemu nie.

• Nora Roberts
  • Romans