Awersja

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Awersja

Kiedy miałem dziesięć lat, moja mama zostawiła mnie z ojcem, odchodząc do jego najbliższego przyjaciela. Kiedy jej syn z drugiego związku miał dziesięć lat, też odeszła - tym razem uciekając z kraju przed wierzycielami i policją. Była równocześnie cudowną matką i koszmarną żoną. Ta powieść to próba zrozumienia najbardziej niezależnej kobiety, jaką znam. Najbardziej niezależnej i najbradziej nieszczęśliwej.

Nathalie22112 | 2015-06-19

Bardzo słaba pozycja. Tytuł i wprowadzenie autora zachęca, natomiast w ogóle kolejne strony nie podtrzymują tego wrażenia. Dialogi nudne, opis emocji-zero, opis przyrody-zero, opis czegokolwiek-zero. Hello! Gdybym chciała same dialogi to sięgnęłabym po dramat (chociaż tam są przynajmniej didaskalia). Nic zachwycającego, nic obrazoburczego. Po prostu nie. Niby niezależna kobieta, która zdradza męża, pozuję na super mamę. -Serio? Nawet postać nie była zbytnio interesująca. Rozumiem, że Adaś chciał tutaj poniekąd przedstawić nam swoją autobiograficzną relację, ale skoro ona nie była zbyt intrygująca to może warto było zrezygnować? A jeśli nie-to przynajmniej trzeba było za pomocą języka sprawić, żeby stała się czymś nadzwyczajnym, a nie podawać czytelnikom suche, byle jakie dialogi. Dno. Dziękuję bardzo.

monasco | 2016-05-02
Przeczytana: 02 maja 2016

Kategoria: dziwne, erotyczne, w gruncie rzeczy tanie.
Łatwo się zdobyć na opisanie perwersyjnej orgii w klimatach star wars dopinając do tego łatkę "uważaj, nie znasz się, to jest sztuka!".
...
Z atutów mogę wymienić ładną okładkę, choć i w tym wypadku prawdziwe staje się porzekadło.

semantyka | 2015-09-21

Przynudnawa, pseudo-postmodernistyczno - pornograficzna, bełkotliwa opowiastka. Jakoś nie potrafię doszukać się w niej sensu.
Nie polecam, ale też nie odradzam, bo może zwyczajnie jej nie zrozumiałam...

Anne | 2017-08-23
Na półkach: Przeczytane, 2017