Miejsce po imperium

Wydawnictwo: Świat Książki

Okładka: miękka,

viola | 2010-09-18

Świetne, pisane z dużym zrozumieniem tematu i dużą wrażliwością, bardzo zajmujące opowiadania - reportaże o współczesnych Rosjanach i ich wielokulturowej ojczyźnie. Obrazki z różnych miejsc ogromnego niegdyś imperium, dziś biednego kraju rozdzieranego mnóstwem wewnętrznych konfliktów i problemów, widziane oczyma Rosjan - świadków, uczestników konkretnych zdarzeń, zarówno tych bardzo głośnych (rewolucja róż, tragedia w Biesłanie itd), jak i tych, o których przeciętny Polak ma niewielkie wyobrażenie (jak sytuacja potomków tatarów krymskich i wiele innych)

Bardzo, bardzo ciekawa pozycja, przybliżająca, w gruncie rzeczy, mało nam znany, a tak stereotypowo przez nas postrzegany, kraj naszych sąsiadów.

Zaskakująca, baaardzo przejmująca.

Polecam!!

Goszcz | 2012-08-21

Bardzo dobry zestaw obrazów z byłego ZSRR. Widać, że autor spędził tam wiele czasu, nie tyle zbierając informacje, co poznając mentalność i sposób na życie mieszkańców Rosji, Gruzji i Ukrainy. Interesuje się tym tematem, podróżowałam po krajach byłego ZSRR i mogę potwierdzić, że książka jest warta przeczytania.

| 2010-08-27

Bardzo niechlujne wydanie.