Telemaniak

Wydawnictwo: Red Horse

Bohater tej arcyśmiesznej powieści jest równie niezwykły jak Harry Potter i tak samo nieprzewidywalny jak Forrest Gump. Działa w sposób zwariowany, prymitywny i nadzwyczaj pomysłowy. Autorowi udało się odsłonić w ‘‘Telemaniaku’‘ także coś głębszego, coś co można nazwać tajemnicą ‘‘słowiańskiej duszy’‘. Odnajdujemy tu między innymi nieposkromioną fantazję, szalone poczucie humoru, ukryte kompleksy, brawurę i odwagę, inteligencję i zwykłą głupotę.

Zaczytanie | 2012-11-18
Na półkach: Przeczytane, Recenzje Marty
Przeczytana: 12 listopada 2012

“By właściwie docenić urok tej książki trzeba być czytelnikiem rozsmakowanym w radosnej i aluzyjnej grotesce”. Takimi oto słowami książkę J. Dąbały skomentował Andrzej Pilipiuk i ja się pod tym hasłem jak najbardziej podpisuję. Nie oznacza to jednak, że byłam tą książką zachwycona.

Są książki, od których nie mogę się oderwać i najchętniej przeczytałabym je podczas jednego wieczoru. Są też takie, do których muszę “podchodzić” po kilka razy, gdyż jestem pewna, że nie do końca spodoba mi się ich treść. Niestety, “Telemaniak” należy do tej drugiej grupy – chciałam ją jak najszybciej przeczytać i odłożyć na półkę. O ile temat groteski nie jest mi obcy, o tyle okoliczności, w jakich została ona przedstawiona w tym krótkim opowiadaniu nie do końca mnie zainteresowały. Jednak trzeba przyznać, że autor dał się ponieść fantazji i zrobił to w całkiem przyzwoity sposób. Groteska oraz absurd wylewają się po prostu z każdego akapitu a surrealizm uderza nas w twarz podczas przewracania kolejnych...

anielica | 2011-01-01

Nie czytajcie tej śmiesznej książki, jeśli chcecie dalej z przyjemnością oglądac TV!!

edzia | 2011-12-28
Przeczytana: 2009 rok

Super Ksiazka! Goraco polecam! Od pocztku do konca pelna humoru i akcji!

| 2014-04-20

Ta książka to zło wcielone! Wytwór szatana! Ale polecam ;)

| 2012-08-25
Przeczytana: 20 kwietnia 2011

Dawno nie czytałam tak beznadziejnej ksiązki

Mauro666 | 2016-09-28
Piotr | 2016-03-26