Wojna

Tłumaczenie: Piotr Staniewski
Cykl: Upadek imperium strachu (tom 3)
Wydawnictwo: Mag
Conventions of War
Wojna, upadek imperium strachu

Straszliwe imperium tyranów Shaa przestało istnieć, wszechświat znalazł się na łasce bezlitosnych, spragnionych władzy gadopodobnych Naksydów. Wszędzie zapanował krwawy chaos. Jednak dalecy potomkowie Terry cenią sobie wolność, a ich bohaterscy wojownicy nie poddają się. Lord Gareth Martinez i tajemnicza Caroline Sula, która prowadzi walkę w podziemiu, oddzieleni są latami świetlnymi, ale dążą własnymi drogami do decydującej bitwy o przyszłość, gdyż nowy porządek może się okazać jeszcze bardziej przerażający od starego. Jedyna nadzieja w tym, że powiedzie się ostatni desperacki plan, który scali rozbitą galaktykę.

źródło opisu: MAG, 2006

Andi | 2015-03-07
Przeczytana: 07 marca 2015

Zastanawiałem się przez chwilę jaką ocenę dać, gdyż książka ciut słabsza od poprzednich tomów, ale dałem nadal ocenę b. dobra, gdyż doszedłem do wniosku, że być może moje zawahanie wynika ze zbyt szybkiego czytania tej pozycji.
Ponieważ książka wyraźnie się urywa nie rozwiązując wszystkich wątków, to trochę poszperałem i okazuje się, że jest czwarty tom, niestety nie przetłumaczony w Polsce. Czwarty tom (Inwestycje) został wydany przez autora w 2008 roku i dotąd (2015) nie został przetłumaczony na język polski, więc nie rokuję mu, że zostanie to zrobione.
W pewnym stopniu można przyjąć zakończenie trzeciego tomu jako ostateczne, ale nadal pozostaje zaciekawienie i pewien niedosyt jak się potoczyły dalsze losy bohaterów.

Topbookread | 2017-05-01
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka