Wiosna PL-BOYA. Życie seksualne oswojonych

Cykl: PL-BOY (tom 2)
Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy Latarnik

Wiosna PL-BOYA to kontynuacja sensacyjnego debiutu Marcina Szczygielskiego, który dokładnie rok temu zaskoczył czytelników swoim bezkompromisowym opisem stosunków panujących wśród młodych Polaków pracujących w mediach, jaki dał w powieści PL-BOY czyli dziewięć i pół tygodnia z życia pewnej redakcji. Ta sensacyjno-satyryczna książka pokazała, że mentalność polskich "yuppies", tworzących świat ekskluzywnych produktów zgodnie z zachodnimi zasadami i polskimi nawykami, to mieszanka wybuchowa o niesamowitej sile komizmu. Zygmunt Kałużyński po lekturze "PL-BOYA" napisał: "Powieść Szczygielskiego jest triumfem humoru, obserwacji i złośliwości. Ale nie tylko: przynosi sensacyjny demaskatorski obraz kulisów redakcji współczesnego miesięcznika dla panów. Moja najbardziej pikantna lektura od lat!"
W Wiośnie PL-BOYA znowu możemy śledzić losy znanych już bohaterów: idącej po trupach, choć niedokształconej PR-ówki - Zeni, bezdusznej i kabotyńskiej pani prezes - Bety oraz wewnętrznie zbuntowanych pracowników redakcji, którzy ulegają pokusie konformizmu. Tym razem akcja potoczy się jednak zupełnie inaczej bo pojawiają się nowe postaci: prawa ręka nowego, zagranicznego prezesa firmy, specjalistka od human resources - Alicja oraz wiecznie głodny nowych seksualnych podbojów ojciec narratora. I znowu jest śmiesznie i strasznie zarazem.

źródło opisu: http://latarnik.com.pl/

źródło okładki: http://latarnik.com.pl/

PABLOPAN | 2013-12-31
Przeczytana: 31 grudnia 2013

Sylwestrowo kończąc "Wiosnę Pl-Boya", życzę wszystkim czytającym tę recenzję jak i sobie, abyśmy w 2014 roku mieli do czynienia z wieloma równie dobrymi książkami. Wielki plus za barwnych bohaterów, obdarzonych przez Szczygielskiego ciętym językiem, wyobraźnią i niesamowitym poczuciem humoru. Za umiejętność ciekawego pisania o rzeczach codziennych i błahych. Za przemycanie, pod pozorem lekkiej opowiastki, treści, które zmuszają czytelnika do refleksji. Przede wszystkim natomiast, za szansę oderwania się, wśród salw niekontrolowanego śmiechu, od szarości dnia i własnych problemów. Polecam!

Czechożydek | 2014-09-30

Nie wiem, co Szczygielski ma z drugimi tomami, ale zauważyłam, że wychodzą mu lepsze od pierwszych.
Chociażby "Farfocle namiętności", kontynuacja "Nasturcji i ćwoków", coś pięknego.
"Wiosna PL-Boya" jest jakby dojrzalsza, trochę głębsza, rozwijająca bohaterów. Co prawda, dalej niektórzy koledzy głównego bohatera z pracy są niepoważni, ale co z tego, można się z nich pośmiać i będzie dobrze.
Z "PL-boyem" się trochę męczyłam, "Wiosnę" przeczytałam w ciągu jednego dnia i żałowałam, że się skończyła.

Dominik | 2013-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2013

'Wiosna Pl-Boya czyli Życie seksualne oswojonych' to kontynuacja debiutanckiej powieści Marcina Szczygielskiego. Oba utwory są zabawnym literackim rozliczeniem autora z etapem życia, kiedy sam pracował w redakcji. Książki niestety nie doczekały się ekranizacji, mimo że mówiło się o filmie, w którym główną rolę miał zagrać Artur Żmijewski.

Losy Marcina i jego znajomych z redakcji są kontynuowane we 'Wiośnie Pl-Boya czyli Życiu seksualnym oswojonych'. Ważnym momentem dla wszystkich pracowników jest sprzedanie gazety do dużej korporacji wydawniczej. Na horyzoncie pojawia się wizja wizytacji nowego właściciela zza granicy, więc złośliwi koledzy oczekują kompromitacji nieznającej angielskiego Zeni. W życiu głównego bohatera nieoczekiwanie pojawia się szansa na wyprowadzkę z małej kawalerki do dużego czteropokojowego mieszkania, w którym jednak ku swojemu rozżaleniu nie zamieszka sam...

Autor bestsellerowego 'Berka' jest grafikiem, więc opisuje swoją pracę dyrektora artystycznego w...

Zosia Filipiuk | 2015-08-05

Mało jest książek, które czytam i wybucham głośnym śmiechem. Ta należy do tej kategorii. Kontynuacja PL - boya w zupełności mnie usatysfakcjonowała. Polecam zdecydowanie

sq3c14 | 2014-01-03

Rozrywka czysta. Bardzo dobrze się czyta i żal że tak szybko się kończy.

Violek | 2012-10-24

Dobra na poprawę samopoczucia. Dla mnie lekka i przyjemna literatura.

Mychak | 2012-01-14

uśmiałem sie jak przy pierwszej częsci

książek: 2032
Basia Siedlecka | 2012-09-05
Przeczytana: 05 września 2012

Bardzo wesoła.

sachmet | 2012-09-02
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 2012 rok

Opisy zdołały mnie rozbawić w kilku momentach, ale ogólna ocena za fabułę jest niestety bardzo niska. Dużo barwnych postaci, jednak pomiędzy nimi oprócz ocenzurowanych "wyzwisk" rzucanych w biurze, podczas pracy, nie zachodzi absolutnie żadna interakcja.

Jeśli ktoś lubi naprawdę lekką literaturę, która nie pozostawi po sobie żadnego śladu po przeczytaniu - to będzie dobry wybór.

Osobiście, jeśli już, polecam inne tytuły Szczygielskiego. Najlepszy, według mnie, to Berek.

| 2013-01-28
Przeczytana: 02 kwietnia 2013

Bardzo dobra w kategorii zabawnych opowiastek :)