Mądrość głupców

Okładka książki Mądrość głupców Idries Shah
Okładka książki Mądrość głupców
Idries Shah Wydawnictwo: Drzewo Babel literatura piękna
Drzewo Babel
2002-01-01
2002-01-01

Książka warta polecenia i wracam do niej wielokrotnie.

Książka warta polecenia i wracam do niej wielokrotnie.

Ta książka, - to pozycja z kanonu wracam bo chcę wracam bo muszę... to co autor zawiera w tej pozornie malutkiej formule, to burza myśli, morału, przypowieści i licznych drogowskazów.
wartościowa książka, na wartościowe czasy własnego katharsis i własnych przemian.

Ta książka należy do tych które się czyta cały czas. Jeśli chcemy przypominać sobie o tym ile pracy nad sobą jeszcze mamy, takich książek się nie odkłada, tylko często do nich wraca:-)
Półka "przeczytane", ale tak naprawdę skończoną może ją nazwać ten, kto nie widzi w sobie żadnych niedoskonałości. Chyba do śmierci jej nie skończę...:-)

Bardzo ładnie wydana. Opowieści oczywiście mądre, dające do myślenia. Pewnie nawet bardziej, niż Coelho :) chociaż mniej głębokie, niż np. Prorok Khalila Gibrana. Ale podejrzewam, że od czasu do czasu wrócę do przypowiastek, które zaznaczyłem jako ważniejsze.

Opowiadania Shah'a zawsze skłaniają mnie do zastanowienia. Krótka forma utworów dodatkowo pozwala dawkować sobie przyjemność czytania :) Oj, warto!

"A donkey with a load of holy books is still a donkey"

"A donkey with a load of holy books is still a donkey"

Once a scientist approached a sufi:
- You, sufis often say that our logical problems are incomprehensible for you. Can you explain what they appear to you?
- Here is an example - said the sufi. - Once I was travelling by train. The way went through seven tunnels. Opposite to me was sitting a peasant, who probably had never travelled by train before. When we got through the seventh tunnel he tapped my knee and said:" A train is a very complicated thing. On a donkeyback I get to my village in one day. And by train, which seems to be faster than a donkey, we haven't got there yet, although the sun was rising and setting seven times."

Once a scientist approached a sufi:

• Orient
  • Spirituality
  • Hmmm...
  • Religie [wiara]
  • Moje własne

Dodaj cytat z książki Mądrość głupców