Mądrość głupców

Wydawnictwo: Drzewo Babel

Zbiór przypowieści i nauk, które suficcy mistrzowie przekazują swoim uczniom z pokolenia na pokolenia. Ich zrozumienie zależy od indywidualnej sumy doświadczeń, od otwartości, stanu ducha, od czasu, miejsca, od etapu, na którym uczeń się znajduje na swojej Drodze.

Leto Atryda | 2014-12-15
Przeczytana: 2014 rok

Ta książka należy do tych które się czyta cały czas. Jeśli chcemy przypominać sobie o tym ile pracy nad sobą jeszcze mamy, takich książek się nie odkłada, tylko często do nich wraca:-)
Półka "przeczytane", ale tak naprawdę skończoną może ją nazwać ten, kto nie widzi w sobie żadnych niedoskonałości. Chyba do śmierci jej nie skończę...:-)

Ramon | 2013-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2013

Bardzo ładnie wydana. Opowieści oczywiście mądre, dające do myślenia. Pewnie nawet bardziej, niż Coelho :) chociaż mniej głębokie, niż np. Prorok Khalila Gibrana. Ale podejrzewam, że od czasu do czasu wrócę do przypowiastek, które zaznaczyłem jako ważniejsze.

nallaSiobhan | 2012-09-10

"A donkey with a load of holy books is still a donkey"

Dragonfly | 2010-09-19
Przeczytana: 2008 rok

Once a scientist approached a sufi:
- You, sufis often say that our logical problems are incomprehensible for you. Can you explain what they appear to you?
- Here is an example - said the sufi. - Once I was travelling by train. The way went through seven tunnels. Opposite to me was sitting a peasant, who probably had never travelled by train before. When we got through the seventh tunnel he tapped my knee and said:" A train is a very complicated thing. On a donkeyback I get to my village in one day. And by train, which seems to be faster than a donkey, we haven't got there yet, although the sun was rising and setting seven times."

KSP | 2013-05-15
Przeczytana: 2007 rok

Opowiadania Shah'a zawsze skłaniają mnie do zastanowienia. Krótka forma utworów dodatkowo pozwala dawkować sobie przyjemność czytania :) Oj, warto!

rasilio | 2015-10-20
Przeczytana: 2012 rok