Kod wieczności

Cykl: Artemis Fowl (tom 3)
Wydawnictwo: W.A.B.
Artemis Fowl : the eternity code

Inne wydania

Trzecia część przygód Artemisa Fowl. Przestępcza kariera Artemisa dobiegła końca. Kto stanął mu na drodze? Własny ojciec, który spędził pięć lat w niewoli u rosyjskiej mafii, a teraz, ku przerażeniu syna, w imieniu ich obu poprzysiągł porzucić drogę występku. Jednak Artemis nie byłby sobą, gdyby nie zakończył swej kryminalnej przygody wyczynem godnym geniusza. Niestety, i tym razem okazuje się, że błyskotliwy plan to za mało, a wykradziona elfom technologia, która miała dać Artemisowi kontrolę nad ludźmi, obraca się przeciwko niemu. Artemis znów musi szukać pomocy u swych niedawnych wrogów, kapitan Holly Niedużej i komendanta Bulwy tym bardziej, że jego wierny towarzysz Butler jest ciężko ranny i tylko magia elfów może uratować mu życie.

Ylienna | 2013-05-18
Przeczytana: maj 2013

Moją przygodę z Artemisem Fowlem zaczęłam właśnie od tej książki, choć nie jest to pierwsza część i da się to zauważyć. Mimo sporej dawki dziecięcych, bajkowych stworzeń (wróżki,krasnoludki) książkę czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Nie zawiera banałów co najważniejsze, a to wielki plus. W dodatku akcja porywająca i (zazwyczaj) nieprzewidywalna.

aktorka246 | 2014-03-24
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 23 marca 2014

To już trzecia część przygód trzynastoletniego geniusz.Tym razem naszemu bohaterowi nie będzie łatwo. Po tym jak uratował ojca z rąk rosyjskiej mafii, ojciec się zmienił. Chcę zakończyć z działalnością przestępczą. Aretmis chcę wykonać ostatnią akcje przed powrotem ojca do domu. Jednak trochę przekombinował i z tego powodu jest zagrożony świat wróżek. Jak sobie poradzi bez Butlera ,który został poważnie ranny przez jego lekkomyślność?

Następna genialna część. Choć pierwsza połowa książki może wydawać trochę nudnawa to w następnej jest się wrzucony w wir zdarzeń i akcji. Fani Julii (w tym np. Ja) mogą się ucieszyć powrotem bohaterki do powieści. Osobom, które już
czytały poprzednie części nie muszę polecać. Jeśli jednak jeszcze ich nie czytałeś to radzę szybko się za nie zabrać bo są naprawdę wspaniałe. Nie mogę się doczekać zacznę czytać następną część.
Polecam wszystkim bez względu na wiek.

Leelunia | 2012-12-03
Przeczytana: 03 grudnia 2012

Hmm... "Zawsze należy doceniać przeciwnika,nawet jeżeli nie jest tego wart"... Czyżby Artemis Fowl i jego ochroniarz Butler odstąpili od tej zasady? Jon Spiro jest przecież nader niebezpiecznym osobnikiem. Co się stanie, kiedy do jego rąk dostanie się Kostka K - jeden z nowszych wytworów technologii wróżek, które przecież ukrywają swe istnienie?
Czy Artemis zdoła mu sprostać? Sam - z pewnością nie. Ale... jeżeli pomogą mu wróżki?...

shadow | 2011-01-04
Przeczytana: 2009 rok

Teraz wiele się zmienia. Do wielkiej willi państwa Fowlów, powraca zaginiony ojciec Artemisa. Po wszystkim, co przeżył, kiedy go porwano postanowł (o zgrozo!) więść spokojne i uczciwe życie. Jakby tego było mało, matka chłopca, chce wysłać nastoletniego geniusza do szkoły. Jeśli jednak, ktoś pomyślał teraz, że Artemis tak po prostu przejdzie z tym faktem do porządku dziennego, to bardzo sie pomylił. Ma on jeszcze jeden genialny plan, który ma pomóc przynieść mu fortunę. Chce wypuścić na rynek komputer zbudowany za pomocą technologii wykradzionej wróżko. Nie wszystko idzie jednak zgodznie z mistermym planem. Zagrożony jest świat ludzi i wróżek. Jest tylko jedno rozwiążanie aby je uratować - poprosić o pomoc Kapitan SKRZAT Holly Niedużą oraz krasnala. Co z tego wyniknie?? Z pewnością wiele ciekawych przygód.
Trzecia część przygód Artemisa Fowla, jest równie dobra, co poprzednie. Pomieszanie świata ludzi wróżek, a także wykorzystanie nowoczesnych technologii, dało w tym wypadku...

Justilla | 2010-10-17
Przeczytana: 2008 rok

"A więc, co złego może się stać?" - może się stać bardzo dużo. Nawet jeśli Artemis to największy geniusz w historii i nawet, gdy jego ochroniarz Butler nie ma sobie równych... To zawsze mogą popełnić drobny błąd. I ten drobny błąd sprawił, że Butler zawisł na granicy życia i śmierci, A Artemis znalazł się w niebezpieczeństwie, a przy tym świat wróżek. Artemis jest zmuszony błagać wróżki o pomoc. Zostanie ona udzielona. Ale wszystko ma swoją cenę. Ogromną cenę. Czy Artemis zgodzi się na nią? Co będzie wyżej cenił nasz bohater?

Artemis musi dokonywać w tym tomie trudnych wyborów. Zawsze jednak musi wykalkulować co opłaca się bardziej. I zawsze ma jakiś haczyk w zanadrzu. Ten jeden raz inteligencja go zawiodła, czego skutkiem jest realne zagrożenie odkrycia świata wróżek przez ludzi. To jednak nie przeszkadza w kłótniach Holly, Artemisowi, Ogierkowi i Bulwie. Spotkanie przynajmniej dwójki z nich zawsze kończy się czymś zabawnym.

Zakończenie jest niespodziewane. Gdy czytałam to...

Dusia | 2010-10-09
Na półkach: Przeczytane, Zakupione, 2010
Przeczytana: 09 października 2010

Trzeci tom przygód nastoletniego geniusza (nie tylko zbrodni), Artemisa Fowla. Młody człowiek tym razem wyzywa na pojedynek amerykańską firmę telekomunikacyjną, a konkretnie jej właściciela, Jona Spino.
Ciekawie zaplanowana intryga, nieprzewidziane zwroty akcji i geniusz trzynastoletniego chłopca - tak można w skrócie opisać tę książkę. Dodajmy do tego jeszcze wątek fantastyczny wątek oraz sporą dozę humoru (w wykonaniu moich ulubieńców, krasnali) i otrzymamy naprawdę dobrą, przyjemną i wciągającą pozycję.
Serdecznie polecam, nawet bez znajomości poprzednich części

Jak zawsze przygody Artemisa, Holly, a także mojego ulubieńca- Mierzwy Grzebaczka- przenoszą nas w niesamowity świat. Wiele uczą każdego czytelnika i nie sposób się od nich oderwać. Polecam gorąco. To naprawdę świetna książka!

Nikczemny | 2010-04-14

Artemis chyba po raz pierwszy zachował się jak chłopiec w swoim wieku i głupio postąpił... I dzięki Bogu, bo przez to mamy szanse przeczytać kolejną świetną książkę :)

Lena | 2010-09-10
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 09 czerwca 2009

Moja ulubiona część czytałam kilka razy i mogę powiedzieć że robiła się coraz lepsza.

Kinga | 2012-04-03
Przeczytana: 03 kwietnia 2012

Coraz bardziej zadurzam się w Artemisie. To nieporządne myśleć w ten sposób o trzynastolatku. W dodatku polubiłam starego, pierdzącego krasnala-złodzieja i przemądrzałego centaura-geniusza. A moja miłość do Butlera przetrwała próbę czasu, siwe włosy i zmarszczki.

"Kod wieczności" jest dla mnie póki co najlepszą częścią serii, ale przede mną jeszcze nie jedno spotkanie ze światem wróżek. W tej części towarzyszymy Artemisowi w jego ostatnim (ponoć!) przestępczym przedsięwzięciu, które sprowadza na dwa światy masę problemów. Śledzimy niesamowity proces odbicia Artemisa i tajemniczego urządzenia o wielkiej mocy z rąk Jona Spiro, przy okazji dowiadując się technologicznych ciekawostek. W dodatku mamy możliwość bliższego poznania kolejnego członka rodziny Butlerów - młodziutkiej, energicznej Julii, która nie do końca wie, czego od życia naprawdę oczekuje.