Odgłosy lata

Tłumaczenie: Grażyna Woyda
Wydawnictwo: Książnica
Voices in Summer

Inne wydania

Ciepła opowieść o dwojgu ludziach zagubionych w związku małżeńskim. Laura, młoda mężatka, próbuje znaleźć szczęście u boku ukochanego męża. Jednakże przekonanie, że żyje w cieniu jego pięknej pierwszej żony, staje się źródłem nieustającego stresu dla wrażliwej delikatnej kobiety. Po pobycie w szpitalu wyjeżdża latem na rekonwalescencję do rodziny męża w Kornwalii. Piękne morze, urok starego domu i serdeczność jego mieszkańców pozwalają Laurze odzyskać spokój i wiarę w ludzi. Czy wszystko to zniweczą oszczercze anonimy?

Gosia | 2014-03-21
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 21 marca 2014

Kolejna książka Rosamunde Pilcher i tym razem jest to spotkanie udane. Ma w sobie dobrze skonstruowaną akcję i psychologicznie nakreślone postacie. Osadzona w sielskich warunkach kornwalijskiej wsi letniskowej, trochę oderwanych od współczesnej rzeczywistości.
Laura, druga żona Aleka, czuje się szczęśliwa, ale nieco zagubiona w małżeństwie. Żyje w cieniu jego byłej żony oraz ich wspólnych znajomych. Alek ma też córkę z poprzedniego związku. Lato spędza w Kornwalii u rodziny męża. W tym urokliwym miejscu, blisko morza, otoczona życzliwymi ludźmi, odzyskuje siły i pewność siebie oraz sprawia, że Laura chce odzyskać kontrolę nad swoim życiem i uczuciami.
Czytając tę powieść obyczajową leniwie snującą się w sielankowym klimacie, można się zrelaksować, odetchnąć od codziennego pośpiechu. Napisana lekkim językiem, zachwyca opisami Kornwalii, morza, starego domu z klimatem i duszą, oraz jego życzliwych mieszkańców. Autorce udało się stworzyć naprawdę miły klimat, trochę oderwany od...

Natasza | 2012-08-21
Przeczytana: czerwiec 2012

Alek, główny bohater gubi się poprzez zapracowanie oraz częste wyjazdy. Traci kontakt z najważniejszymi osobami - swoją żoną Eriką i córką Gabrielą. Pewnego dnia wracając do domu słyszy od żony , że ta wyprowadza się do Nowego Jarku zabierając ze sobą córkę. Początkowo Alek nie godzi się na to ale gdy emocje mijają uświadamia sobie , że poprzez pracę i tryb życia jaki prowadzi nie jest w stanie zapewnić dorastającej nastolatce odpowiedniej opieki.

Po kilku latach Alek ponownie żeni się z młodą Laurą. Po niecałym roku małżeństwa, kiedy to nie ubłagalnie zbliża się data wyjazdu na upragnione wakacje do Glenshandry, okazuje się , że Laura musi jak najszybciej poddać się operacji.Jako iż Alek od kilkunastu już lat, wraz ze swoimi przyjaciółmi wyjeżdża co roku w to magiczne miejsce - Laura namawia męża aby pojechał na zasłużony urlop. Początkowo Alek nie godzi się na szalony pomysł żony jednak po kilku rozmowach ustalają plan.

Po pobycie w szpitalu zawozi Laurę na rekonwalescencję do...

eva40 | 2013-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2013

Lekka powieść obyczajowa. Pomimo, że nie miałam odwagi wcześniej sięgać po pozycję tej autorki, bojąc się zbyt słodkiego romansu, jestem mile zaskoczona. Zapewne książki tej autorki zagoszczą wśród wybieranych przeze mnie.

wiola | 2015-06-09

Miła, lekka i przyjemna. Historia tworzy spójną całość. Postacie zarysowane w dobry sposób, element intrygi wpleciony w spokojny i łagodny sposób. Spokojnie można poświecić czas podczas urlopu.

monidecor | 2013-04-25
Przeczytana: 13 kwietnia 2013

Mała rzecz a cieszy – tak jednym zdaniem mogę podsumować tę niewielkich rozmiarów książeczkę Rosamunde Pilcher. To pierwsze spotkanie z twórczością tej znanej autorki mogę zaliczyć do niezwykle udanych. Książka wciągnęła mnie od pierwszych stron i pochłonęła bez reszty.

Laura, młoda mężatka prowadzi szczęściwe życie u boku swojego ukochanego męża. Alek, mąż Laury ma już za sobą jedno nieudane małżeństwo oraz córkę z tego związku. Laura żyje nieco w cieniu byłej żony Aleka oraz ich wspólnych znajomych wśród których nie czuje się komfortowo. Gdy Alek jak co roku chce spędzić kilka dni w gronie znajomych na połowie łososi . Akurat zbiega się to w czasie z operacją którą Laura musi przebyć. Wraz z mężem ustalają że Laura odbędzie rekonwalescencję u wujostwa Aleka w Kornwalii w ich przytulnym domu a Alek wyjedzie ze znajomymi. Jak się okazuje pobyt w tym urokliwym miejscu, nieopodal morza sprawia, że Laura szybko odzyskuje siły i zyskuje życzliwość i przyjaźń mieszkańców. Ktoś jednak...

robaczeeek | 2016-03-14
Przeczytana: 13 marca 2016

Może i książka nie jest górnych lotów - jednak nie możemy jej nazwać również zwykłym romansidłem typu Harlequin. Główna bohaterka trochę zbyt naiwna przez co życiowe wybory zostawały dokonywane przez jej najbliższych. Może i nie do końca chciała takiego życia jakie miała jednak udało jej się odnaleźć to co utraciła 10 lat wcześniej. Nauczyła się podejmować własne decyzje pomimo iż niektórzy wymuszali na niej nadal posłuszeństwo.
Po książce Andrzeja Szczypiorskiego - Gra z ogniem lekka odskocznia i szybka lektura, która mnie osobiście wciągnęła i nie odeszłam od niej aż nie skończyłam jej czytać.
Polecam!

wiejskifilozof | 2012-11-14

Miła , lekka ,łatwa literatura .

aleczka | 2012-11-01
Na półkach: Przeczytane, Oddane

Bardzo miła opowieść obyczajowa, typowa dla autorki. Polecam na deszczowe popołudnie.

wrzos118 | 2017-07-08
Na półkach: Przeczytane, Romans

agaw | 2017-03-26
Przeczytana: 26 marca 2017

Często dzieje się tak, że życie daje nam w kość. I wtedy potrzebna nam książka, w której dobro jest dobrem, zło złem, a miłość miłością. I taką książką jest właśnie ta książka. Akcja toczy się wartko, jest miejsce na małą zagadkę ( nie horror), a wszystko okraszone dobrym zakończeniem. Bohaterowie nakreśleni dość plastycznie, no i... to morze, ta plaża i wrażenie wakacji, ach...tylko pomarzyć.