Bliżej, niż myślisz

Wydawnictwo: Telbit

Debiut literacki Mai Porczyńskiej, miłośniczki muzyki lat osiemdziesiątych, samochodów i kryminałów, która interesuje się starożytnym Egiptem, zbiera aforyzmy, uwielbia dalekie podróże, filmy, rozmowy z przyjaciółmi i półwytrawne różowe wino. Henryk Sienkiewicz napisał, że o człowieku nie wolno wątpić, póki żyje - opowiadania Mai Porczyńskiej przekonują, ile prawdy kryje się w tym zdaniu....

Henryk Sienkiewicz napisał, że o człowieku nie wolno wątpić, póki żyje - opowiadania Mai Porczyńskiej przekonują, ile prawdy kryje się w tym zdaniu. Poruszają najdelikatniejsze struny naszej duszy.
Z wielką wrażliwością spoglądają na świat, uczą odwagi wyrażania swoich uczuć, działania wbrew opinii rodziny i znajomych, czasem nawet wbrew własnej woli. Pokazują nie zawsze piękne oblicze ziemi, ale jednocześnie dają nadzieję.
Wyostrzają zmysły czytającego, nie pozwalając mu przejść obojętnie wobec krzywdy drugiego człowieka.

źródło okładki: http://www.empik.com

Monika | 2011-12-02
Na półkach: Przeczytane, 2011, Posiadam
Przeczytana: 01 grudnia 2011

Kompletnie nie rozumiem fatalnej oceny tej książki... Ale ok, o gustach się nie dyskutuje.

Mnie książka podobała się bardzo!

"Bliżej niż myślisz" to tytuł książki, ale również jednego z 26 opowiadań, które się na tę książkę składają. Bliżej niż myślisz, bo może nie w niebie, może tuż za oknem...

Bo..."Bliżej niż myślisz" dzieje się wszystko to, co opisuje te 26 historii. Historii niełatwych, opowiadań o chorobach, starości, odmienności, cierpieniu, trudnej miłości.

A jednak to książka bardzo optymistyczna.
Polecam!

Anonim | 2011-12-05
Przeczytana: 01 lipca 2011

26 opowiadań w jednej książce jak naszyjnik z 26 naturalnych pereł. Okruchy świata wpadające do oczu i drażniące je do łez. Czysta prawda, uczciwość, przenikliwość, spostrzegawczość, realizm i piękno tworzenia słowem. Niezwykła precyzja operowania językiem pisanym. Uczta dla osób wrażliwych, literatura dla koneserów.

agus2003 | 2012-06-03
Przeczytana: 30 maja 2012

26 krótkich opowiadań, które powinny trafiać do serca... do mnie trafiły! Polecam!!!

Karolina | 2012-02-12
Przeczytana: 21 marca 2012