Dombey and Son

Wydawnictwo: Penguin Books

Those three words conveyed the one idea of Mr Dombey&s life. The earth was made for Dombey and Son to trade in, the sun and moon were made to give them light. Rivers and seas were formed to float their ships&...

ArtP | 2013-04-25
Przeczytana: 25 kwietnia 2013

Książka bardzo długa ale warto przeczytać chociażby ze względu na mistrzowski język Dickensa. Dziś już się nie pisze książek w takim stylu. Styl w jakim pisze Dickens pozwala bez najmniejszego wysiłku być wśród bohaterów i poczuć to miejsce i czas. Sama opowieść nie jest jednak bardzo konsekwentna co do losów bohatera, gdyż opowiada jakby jednocześnie życie, perypetie i historię nie tylko p.Dombeya ale i kilku innych bohaterów co czasem tak mocno odbiega od tytułowego bohatera że można się zastanowić, kto w końcu jest tytułowym i najważniejszym bohaterem. Gdyby nie to ocena byłaby wyższa, tak czy inaczej polecam, a sam na pewno sięgnę po inne książki Dickensa.

Aujane | 2014-10-06
Macchiato | 2014-07-15