Ostatnie tańce

Wydawnictwo: Oskar

Zaintrygowana | 2015-10-29

Zakupiłam "Ostatnie tańce" wiedziona chęcią przekonania się, jakim poetą jest Grass, znany mi do tej pory, jedynie jako powieściopisarz.
Nie rozczarowałam się, gdyż uważam, że tomik jest naprawdę dobry, ciekawy i prawdziwy. Grass pisze o rzeczach, które są dla niego istotne, z pozoru zwyczajne i codzienne, zamieniają się w metaforę życia i kolei ludzkiego losu. Nie jest to typ przeintelektualizowanej poezji, a raczej impresje i życiowe doświadczenia spisane bez przesadnej dbałości o słowo, jako takie. Szczególnie spodobało mi się wydanie, które zawiera, prócz polskiej wersji, autorskie rysunki Grassa, będące ilustracjami wierszy. W tomiku przeważa tematyka tańca, seksu oraz stania na głowie jako esencji ludzkiego żywota. A niektóre z obrazków niepoprawnego poety na pewno wywołają rumieniec na twarzach pruderyjnych czytelników:) Polecam.

Aleksandra | 2016-06-04
Rafał | 2015-07-26